Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...38
Dolů
Téma: Asi jsem alkoholik
*
#29313
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
PetrN-2dny, tomu jsem odpovídala.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29314
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Partneři také trpí, neumí to říct, vysvětlit,odpustit.Nechápou, nejsou alkoholici.Pro ně je jednoduché přestat pít.Na skupině Al-Anon jsem jen zírala, když jsem slyšela jejich názory, zkušenosti.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29319
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Dobrý večer.

Nikola1:
Ahoj Nikolo. Děkuji za tvou reakci na můj příspěvek. Je fajn, že to dopadlo u tebe tak, jak dopadlo. Je jasné, že pokud jsou ve vztahu děti, tak je třeba držet pohromadě. Co se týče vztahu, který jsem prožíval já neobsahoval žádné závazky, které by nám po rozchodu zůstaly. Takže to je jednou pro vždy vyřešené.
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29320
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Dobrý večer.

Dnes jsem se účastnil mého první meetingu AA v Ústeckém Kraji. Zkušenost byla pro mne velice přínosná. Poznal jsem pár fajn lidí, zásady, kterých se držíme a dále jsem si pořídil knihu, kterou jsem si konečně mohl zakoupit. Už se nemůžu dočkat, až jí budu moci přečíst.

Měl jsem dále možnost mluvit o svém problému a děkuji sám sobě, že jsem tam byl. Budu se dále rád za Vámi vracet a utvrzovat se v tom, že v tom nejsem sám.

Moc rád budu poslouchat příběhy lidí, kteří měli podobný problém jako já.

Přeji všem krásný den.
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29321
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Sám v tom určitě nejsi, Tomáši, já jsem do toho spadnul taky, jako mnoho jiných před námi i po nás. Ačkoli jsem nikdy nezažil to, o čem tu píší mnozí/mnohé z vás ("byl jsem v lihu 3 dny v kuse", "ráno jsem kvůli kocovině nemohl jít ani do práce" apod.), moje psychiatrička mi stanovila jasnou diagnózu - závislost na alkoholu. Má asi pravdu - je fakt, že jsem se celej den vždycky těšil na to, až přijdu po práci domů, vezmu si noviny, dám si pivko, cigáro, panáka... pro mě to byl krásnej relax, a i když jsem se neopíjel do němoty či ranního bolehlavu, pil jsem prakticky denně, to je fakt. Jaterní testy dopadly celkem dobře, takže mě čeká nejspíš Antabus, s čímž ale zároveň vyvstává otázka, jak si udělat hezkej večer bez skleničky?
Sakryš, léto, grilovačky, oslavy, všichni si něco dají a já budu sušit hubu...
Bohouš
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29322
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Bohouš napsal:
Sám v tom určitě nejsi, Tomáši, já jsem do toho spadnul taky, jako mnoho jiných před námi i po nás. Ačkoli jsem nikdy nezažil to, o čem tu píší mnozí/mnohé z vás ("byl jsem v lihu 3 dny v kuse", "ráno jsem kvůli kocovině nemohl jít ani do práce" apod.), moje psychiatrička mi stanovila jasnou diagnózu - závislost na alkoholu. Má asi pravdu - je fakt, že jsem se celej den vždycky těšil na to, až přijdu po práci domů, vezmu si noviny, dám si pivko, cigáro, panáka... pro mě to byl krásnej relax, a i když jsem se neopíjel do němoty či ranního bolehlavu, pil jsem prakticky denně, to je fakt. Jaterní testy dopadly celkem dobře, takže mě čeká nejspíš Antabus, s čímž ale zároveň vyvstává otázka, jak si udělat hezkej večer bez skleničky?
Sakryš, léto, grilovačky, oslavy, všichni si něco dají a já budu sušit hubu...


Ahoj Bohouši.

Nějak podobně jsem smýšlel i já za posledních pár let. Také jsem si nedokázal představit zábavu bez alkoholu. Těšil jsem se na pátky, víkendy, svátky a podřizoval tomu celý svůj život a chování. Nicméně, je to jen tvá nějaká domněnka a vlastně ona nemoc alkoholismu. Je to jen pouhá domněnka, že se nejde uvolnit jinak, než pomocí alkoholu. Věř, že existuje spoustu aktivit, které tě uvolní, aniž bys musel pít alkohol, nebo brát nějaké drogy, prášky.

Ono je to jenom v tobě. Každý to má v hlavě a každý se musí sám sebe zeptat, jestli chce pít nebo ne. řeknu ti to asi takto. Já jsem si celou dobu co jsem pil myslel, že je třeba, abych okamžitě přestal kouřit. Že je to to co mě ničí, co mi způsobuje těžké deprese. Stále jsem měl potřebuje se nějak vylepšovat, zdokonalovat, ale stále jsem jaksi zapomínal na alkohol. Stále jsem alkohol bral jako nějakou zábavu. Nevěděl jsem, že je to ONO skutečně zlo a ta podstata toho všeho, co mi to sebralo. Ať už to byly vztahy, ideály, vize, atd.

Chci tím jen říct to, že si můžeš stále dělat radost. Dělej si radost, cigaretami, novinami, televizí, dobrým jídlem, sexem. Ale vynech tu hlavní příčinu všech problémů. Chlast.

Až dojdeš k tomu, že si sám uvědomíš, že to je to co tě ničí, přestaneš pít. Ale musíš kvůli sobe. Né kvůli manželce, né kvůli komukoliv jinému. Nikdo ti totiž nepomůže. Ty se musíš podívat sám do sebe. A udělej pro to všechno. Vyplatí se to!

Držím palce
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29323
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Teda nechci se hádat, ale podle mě zejména v případě Bohouše je větším zlem ta cigareta než alkohol. Pokud alkohol zvládá tak, že se neopíjí příliš, nemá kocoviny atd., tak bych viděl jako škodlivější spíš to kouření. Ale to je jen můj názor. Já sám piju už léta, měl jsem s alkoholem dost problémů, ale poslední dobou jsem se naučil nějak to kontrolovat, opice nejsou tak časté. Ostatně moderní přístup ve světě je učit pít kontrolovaně, žádná doživotní abstinence! To co tady hlásají někteří bývalí alkoholici, zřejmě již neplatí. Já sám si taky nedokážu představit léto bez nějakého toho pivka na zahrádce..
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29324
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Luděk napsal:
Teda nechci se hádat, ale podle mě zejména v případě Bohouše je větším zlem ta cigareta než alkohol.

Popravdě řečeno, doktorka se mi snaží vyhnat z hlavy jak pití, tak i to kouření. Ale jaký radosti by nám pak v životě zbejvaly, si (zatím) říkám...
Tři týdny piju nealko Birell, a nemám s tím žádný problémy. Aniž bych si musel cokoli nalhávat, dobře vychlazené mi opravdu chutná a v minulém tropickém týdnu přišlo sakra vhod. A ráno jsem si aspoň nemusel dělat nervy, jestli bych při případné policejní kontrole něco náhodou nenadejchal.
Takže jediným negativním příznakem mé abstinence je zatím pouze to, že se mi hůř usíná - dřív jsem večer usnul jako špalek.
Bohouš
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29325
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Dobrý večer.

Určitě s tebou Ludku mohu jen souhlasit. Nicméně, pokud je diagnóza alkoholismus, tak je jen otázka času, kdy bude hůř a hůř.
A pokud někdo umí pít. O to je to pomalejší cesta, jak si to uvědomit. Nicméně jednou přijde doba, kdy se s tím bude muset něco dělat, ať už ze zdravotních důvodů, nebo z jiných. Je opravdu jedno jestli pijete nárazově hodně, nebo denně relativně málo. Obojí je sebelikvidační. Každopádně nikoho nepřesvědčuji. Je to pouze můj názor.

Hezký zbytek dne
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29333
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Už jenom to, že si člověk neumí představit zábavu bez alkoholu, je smutné.Přála bych vám zažít sjezd AA, tanec, smích, a veselo 150 lidí, bez kapky alkoholu.Je to svoboda, síla.Jde to a výborně.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...38
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter