Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...11
Dolů
Téma: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma)
#31973
Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Život citlivého jedince, empatického natolik, že vnímá křivdy celého světa, je těžký. Den co den se zaobírat tím, proč je svět jaký je, co dělat, aby to bylo správné, jak být dobrým a jak šťastným, to sebou nutně přináší pocity bezmoci, strachu, pochybnosti, nejistotu. Vidět jít po ulici starého člověka najednou spustí vlnu smutku, výčitek vůči vlastní rodině, strach z budoucnosti, ze samoty. A tak je to stále. Studium filozofie toto dumání jen prohloubilo a já se uzavřela v bludném kruhu negativních pocitů. Přišla špatná rozhodnutí, špatný partner a ještě špatnější řešení toho všeho. Alkohol. To, co od mých patnácti let bylo zdrojem zábavy stalo se najednou zdrojem uklidnění. Alespoň chvíli utišit ty emoce, se kterými neumím pracovat. Sednout si a tiše se utápět ve svém zmaru, jindy si naopak připíjet na naději, díky které zítra vše změním. Nejprve občas, postupně každý den. A partner, kterému se člověk svěří a on ho v tom jen podporuje, protože jemu to vyhovuje, vše jen ztíží. Ale když prostě nejde odejít, když ta závislost je silná, prohlubuje se i závislost na tom stimulu, na tom jediném, co mi, alespoň na chvíli, pomáhá. Neopíjím se do bezvědomí, to jsem nedělala nikdy. Ale už se to stalo mým zvykem, nechci se doma dívat na televizi, číst si... chci si jen dát tu dávku, která navodí chvilkové vyrovnání a jít spát. Jakmile dojde pití, co dělat jiného. Neopíjím se, ale dávky se zvyšují. Uvědomuji si ten problém, ale pasivita a distancování se jsou silnější. Nevidím smysl, kudy směřovat a s kým. A alkohol mi dá pocit zadostiučinění, že za vše to zlé co snáším s partnerem, svojí vrozenou povahou, v práci... za to vše že mám alespoň chvilku pro sebe. Nejsem ještě na dně, ale vím, že tam směřuji. Zoufale hledám cestu ven, ale nevidím ji. A stokrát si řeknu, že už ne a stejně sáhnu po tom nejjednodušším řešení. Protože prostě v reálu to nezvládám, život, zodpovědnost sama za sebe, pocit nedocenění od partnera, nepochopení, vztek, že mu nestojím za nic, pochybnosti o sobě a neustálé řešení věcí tohoto světa, se kterými stejně nic neudělám. Je to na zbláznění když tohle máte stále v hlavě. Člověk si musí chvíli odpočinout. A tohle mi dává alkohol. To, že den nekončí dalším dumáním, ale čtyřma pivama a osmi cigaretama. Píšu sem proto, že asi potřebuju cítit, že v tom nejsem sama. Jestli jsem dost silná na to začít život žít a ne jen přežívat? To zatím nevím. Ale alespoň si uvědomuju, že mám problém a alkohol pomáhá víc než terapeuti, kteří jen koukají na hodiny, kdy bude konec sezení... Díky všem, kdo se svěří.
Hana
Expert Boarder
Příspěvky: 103
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31975
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Ahoj, mám to stejně, mám sice doktorát, ale práce není, přítelkyně taky ne, tak zbývá to pití, no co naděláme.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31976
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Hani, určitě v tom nejsi sama. Hodně přecitlivělých a úzkostných lidí hledá útěk od reality, která je pro ně nesnesitelná, do alkoholu. A je to hrozně, hrozně nebezpečné. Já jsem se takhle téměř upila, bylo to třikrát o fous, kdy jsem utekla hrobníkovi z lopaty. Mám depresivně-úzkostnou poruchu, hraniční poruchu osobnosti, nízký práh snášenlivosti stresu a další poruchy, to tu nebudu vypisovat. Chodíš jen k psychologovi? Podle toho, co píšeš, jsi dost depresivně laděná, možná by psychiatr i usoudil, že by ti pomohla antidepresiva. Mně osobně dala trochu síly, táhnout ten životní kříž dál. Sama si uvědomuješ, že utápěním se v pocitech marnosti a sebelítosti se nikam nedostaneš. Potřebuješ zřejmě překopat život, opustit přítele, který tě deptá, poohlédnout se po práci, která tě bude naplňovat, zapracovat na svém sebevědomí.... A k tomu potřebuješ psychickou sílu, kterou teď nemáš. Na to je skvělá rada, která mě vždy (a že jsem ji slyšela od různých lidí snad milionkrát) dokázala vytočit k nepříčetnosti: Ber život víc pozitivně a začni se mít ráda Já jsem k tomu nakonec částečně doklopýtala, ale tak strastiplnou cestou plnou ztrát a zachránil mě až pud sebezáchovy, normální strach ze smrti - tenhle způsob bych ti fakt nepřála. Je něco, kromě alkoholu, co ti dokáže alespoň trochu pomoct? Co ti udělá radost?
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31977
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Dobré ráno, moc Vám děkuji za podporu!!! Reminescence, zkláním se před Vámi, že jste při takových problémech dokázala zachovat vůli jít dál! Chápu ale, že pud sebezáchovy Vás "nakopnul". Taky si říkám, škodí to zdraví, rychleji se stárne atd., jenže ta touha po uvolnění je silnější. Já nevím jak to správně popsat, alkohol je v mém životě vážně od puberty, ale dřív jsem měla přítele, který mě držel zkrátka a já prostě neměla potřebu ani možnost pít víc jak dejme tomu dvakrát do týdne a to ve společnosti. Celý život jsem byla ta správná, ostatní bláznili a já byla spořádaná, dělala co se ode mě čekalo a můj život měl nějaký smysl a směr. Jenže pak mě to začalo dusit, chtěla jsem žít. Našla si současného přítele, pro kterého je hospoda na prvním místě (ale na rozdíl ode mě nemá alkohol jako berličku, prostě mu chutná a asi to drží v nějaké normě) a tak dlouho se mu přizpůsobovala až jsem z toho byla tak unavená, že jsem tam, kde jsem. Vzpomínám si, když se to stalo poprvé (pít doma sama) - bylo mi smutno a on šel do hospody a do telefonu mi říkal, že se uvidíme zítra. Hrozně mě to ranilo, že tu hospodu neobětuje a nepřijede za mnou. A tak jsem si řekla, že když může on, já taky. Otevřela jsem si víno a vypila ho. No a tak to šlo postupně dál - zklamání - večer pivo, znovu a znovu. Do toho mé vrozené problémy, úzkosti apod. a už toho na mě bylo moc. Alkohol jako lék na rány, tlumič těch pocitů, které ve mě řvou. Vím, že bez zásadní změny života to nepůjde. Zatím jsem bohužel ve stádiu, kdy stále doufám, že příteli začnu stát za to, aby byl se mnou, stál při mě a dal mi i jiný smysl života, než jen krátkodobá zábava či útlum po alkoholu. Ale vnitřně vím, že to tak nebude. Tohle je jeho život, jemu vyhovuje a mě táhne ke dnu. Co jiného by mě naplňovalo? Určitě pomáhat a cítit za to nějaké uznání (to dle psychiatra hledám u přítele - stále se snažím a doufám, že za to uzná mě a bude se snažit, ale bohužel). Zrovna pořádáme sbírku na pomoc starým lidem a to mě dobíjí. Jenže k nějaké dlouhodobé spolupráci se nedokopu. Pak také sport. Bavila mě zumba, pracovat na sobě. Teď si stále říkám, že se k tomu vrátím, ale stále nic. No a za dva roky mi bude třicet. Určitě by bylo super mít smysl v rodině, dítě, manžel... ale současný přítel se na to necítí ani po třech letech vztahu a já pro změnu partnera potřebuju abych se zamilovala. Takže prostě je to bludný kruh. Vím co bych měla udělat, jenže nedokážu to, změnit svůj život od základu, začít opět dělat správné věci. To si jen plánuju večer u piva. Jinak tedy nyní chodím k psychiatričce (předtím dva psychologové), ale zatím jsem u ní byla jednou - závěr: ať zkusím nepít a že se uvidíme za měsíc. No super, to jsem si mohla naordinovat sama. O nějakých lécích jsem slyšela, ale další věc je: přestanu pak? Mám kamarádku, která bere antidepresiva, ale pít nepřestala. To je pro mě velký strašák. Protože prostě ten zvyk večerní, to, že víte, že přijde uklidnění... Slyšela jsem o klubu anonymních alkoholiků, ale nejsem připravena tam jít a svým způsobem si stále říká, že to ještě nepotřebuju, že to sama zastavím. Jen mít podnět, pro co nebo pro koho s tím skončit. Ale asi to jsou jen lži sobě sama, nevím. Prostě chci žít jinak, ale nějak se k tomu nemůžu odhodlat. V životě mám vlastně vše, ale pořád mi něco schází. Asi někdo, kdo by mě podpořil. Myslím tím vhodného partnera, co se mnou bude plánovat víc, než jen další pivo. Ale dost možná i tady dostanu cenné rady, které povedou k zamyšlení se a nejen k tomu... Díky! PS: Davide, co naděláme? To není moc optimistické... aspoň ta snaha, ne? :-/
Hana
Expert Boarder
Příspěvky: 103
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31978
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Pro mě je největší motivace, když vidim, kam dospěješ když piješ a co se sebou můžeš udělat když nepiješ. Jak obrovský rozdíl může v tvém životě být. Stejný jako ve StarWars, když volíš alkohol, volíš temnou stranu síly, strach, úzkost a nemoc... Jen bez chlastu můžeš poznat jak pracovat s pocity, jak najít motivaci a co se sebou dělat. Držím sobě i vám palce ))
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 590
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31983
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Hano, citlivý a empatický člověk vnímá i radosti celého světa, ne? Vy se zaobíráte tím, proč je svět takový, jaký je atd především teoreticky? To je podle mě tak nějak na nic (obzvlášť dumat o tom "jak být šťastným", to by mě zajímalo, na co jste přišla ... a nemyslím to ironicky, prostě si to nedokážu představit. Jo, "jak být nešťastným", to je jiná věc, o tom se dá dumat hodně i jen čistě teoreticky. ).

Mně připadá moc fajn, že Vás dobíjí pomoc ostatním, pokuste se dokopnout se k té dlouhodobější spolupráci. (A jestli Vám to pomůže, můžete si udělat čárku za "být dobrým" a cítit se lepší než já, protože já bych nic takového nedělala. )
alas
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31985
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Mam to podobne. Kdyz mam tezke zivotni krize, soustredim se na reseni, ale az je klid,tak se nudim a piju. Nejak pred patnacti lety jsme se prestehovali asi 200 km od rodicu a blizkych lidi. Vychovali jsme deti, myslim, ze dobre,manzel ma svou karieru a ja se nudim. Vnoucata jeste nemam a tak nejak nevim, co ted se zivotem. Nepiju nejak moc, abych delala ostudu, nebo nevedela, co delam, ale obcas , tak jednou mesicne vypiju dve, tri sedmicky vina a je to vic nez bych chtela...
leah
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31986
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Kdyz to tak po sobe ctu,nejak jsem nenapsala, co mi vlastne vadi. Manzel byval extremne zarlivy a my nemame zadne spolecne pratele se kterymi bychom se mohli stykat. Ted uz se tak nejak zklidnil,ale zase uz neni moc prilezitosti, kde se seznamit. Tak sedavam sama doma a nekdy se sklinkou.. Ale byla jsem nekolikrat na setkani AA. I kdyz mi nektere veci tak uplne nesedi, porad je to prilezitost nekam jit, kde o me stoji a kde se citim dobre.
leah
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31987
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Těžkà věc...něco jako zelená vdova? To pití...podle toho co píšeš, to není nic.....ale byla jsi na setkání AA....piješ denně?
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31988
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 3 měsíce  
Ahoj, nelze mi založit vlastní téma, proto píši sem:
Mám ADHD, přesto jsem byl do 7. třídy premiantem. Potom mi ovšem (jak z poruchy, tak z asociální výchovy > nemohl jsem jako malý chodit ven) začaly deprese z nedostatku sociálních vazeb.

Deprese mám tudíž od roku 2008 dodnes, přičemž od roku 2012 je zapíjím, nyní přestávám.

Dá se nějak provést náprava poškození mozku? Např. moje pozornost a schopnost porozumění cizímu jazyku se výrazně zhoršily.

Vůli mám, neznám prostředky > web pouze nabídl upozornění, že aerobik (existuje i "mužská" verze?) dokáže poškozenou bílou hmotu mozkovou napravit.

Další tipy?
galdosh X
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...11
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter