Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...131132133134135136137...698
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#35250
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Včelaři
teda zrovna lékořici)))to je moje odměna po cvičení, tu miluji.
Ladislave
mě Tvoje pocity z dovolené zajímají, i když vadí mi tam Tvoje pití, kvůli Tobě, ale to je pouze Tvoje věc...
Přeji všem hezký zbytek dne
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35251
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Včelař - děkuju za shrnutí. Nepřijde mi to vyloženě jako "házení perel sviním" jen se neumím moc písemně vyjadřovat a přijde mi tu těch lidí líto. A zároveň jsem na ně naštvaná,je to furt dokola a psát ty roky, jak bojuju, jak se fakt snažím bez jakékoli pomoci a třeba teď přes půl roku nepiju, popisuju jak jsem toho docílila, den po dni třeba.. a pak si tu přečtu, že i po absolvování odborných pomocí si někdy to píívo -kořalu -víno dám..no to je neuvěřitelný. Inteligentní,sympatický lidi a dobrovolně prostě půjdou zas do pekla,i když přesně vědí,co je čeká.
Hele, jsi můj vzor.Škoda, že jsi tu nebyl před těmi cca třemi roky,kdy jsem na tom byla nejhůř a velká škoda, že jsi tu nebyl po mé alkodovči. Nemusela jsem to nechat dojít opět až na dno. Tvůj příběh čtu pokaždý,když mne náhodou napadne,že by mi v současných problémech vodečka ulevila -možná i proto jsem ji koupila -tak nějak - podprahově
No početla jsem si a naznala,že já tu asi lidem moc neporadím, zejména když mám sama jiné problémy a ty sem nepatří. Ale ty piš prosím, třeba mně tvůj "kompost" a návod na uchlastání asi zachránil život. Četla jsem to poprvé tehdy cca v pět ráno ve svý klasický ranní depce a fakt jsem si chtěla jít pro chlast -ulevilo by se mi,na chvíli jasně a jak jsem tak licitovala, mám-li se ožrat po dlouhodobé abstinenci, nebo oběsit,ať mám klid už, narazila jsem zde na tvůj popis upíjení se v lese a finále na kompostu. Promiň,je to opravdu tragédie,ale já řvala smíchy tak,že jsem probudila sousedovic kočku. A pak si řekla,co vlastně řeším za ptákoviny,jsou na tom jiní daleko hůř. Od té doby nevím proč - mám to jinak srovnaný. Ranní depky mám pořád,ale už vím, že přejdou, už vím, že pití je cesta nikam. A i když nejsem nejmladší, hodlám si zbytek života užít. Zní to asi divně, ale nejvíc mi pomohl Ladislav (tehdy) a dnes tvůj příběh. Takže jo, pište,možná zachráníte někoho dalšího
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35252
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Zdravím,
osobně nechápu, proč vzniká roztržka kvůli neschopnosti tvalé abstinence.

1. Jedno z pravidel AA říka dnes se nenapiji, odložím to na zítřek - nejsem zastáncem AA, ale toto je pravda
2. Osobně preferuji HARM REDUCTION -snížení rizik. Každý den bez chlastu je plus. Prochlastaný den není prohra - jede se dál v abstinenci.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35253
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Petr N napsal:
Zdravím,
osobně nechápu, proč vzniká roztržka kvůli neschopnosti tvalé abstinence.

1. Jedno z pravidel AA říka dnes se nenapiji, odložím to na zítřek - nejsem zastáncem AA, ale toto je pravda
2. Osobně preferuji HARM REDUCTION -snížení rizik. Každý den bez chlastu je plus. Prochlastaný den není prohra - jede se dál v abstinenci.


Přesně tak.
Taky jsem předčasem uvažovala jak mi vrtá v hlavě))) selhání , nebo béžné popíjení jiných a tvrzení, že jsou tzv. abstinenti "alkoholici za vodu "...K tomu musí člověk dozrát, aby si uvědomil, že je to jejich věc a každý den se počítá ....a už to vnímám jinak.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35255
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Ta "odborná" pomoc v léčebnách spočívá v tom:
1. že umožní člověku vystřízlivět - detox
2. uvědomit si, že má problém s návykovou látkou (jinou závislostí)
3. najít spouštěče závislosti
4. naučit vyhýbání se rizikovým situacím a jejich zvládání
5. příprava na návrat do "běžné" společenosti - práce atd. (proto režim - mnohdy irelevantní - v reálu jsou pravidla také často nesmyslná)

Pobyt v PL Kosmonosy, který jsem celý nedokončil, mi s odstupem času pomohl pouze v tom, že by bylo vhodné chlast omezit.
Vzhledem k tomu, že tam v té době nebyl žádný psycholog, tak jsem si problémy, kvůli kterým jsem tam šel, musel vyřešit po svém.
Pobyt v PL mi vzal možnost udělat si zbrojní průkaz a pravděpodobně možnost rozšíření řidičského oprávnění. (nehodlám prokazovat dobu abstinence a docházet do AT poradny - pravidelné uvolňování z práce nevidí žádný zaměstnavatel rád stejně jako člocěka pod vlivem)
Pokud budu opravdu přesvědčen, že mám problém s chlastem, tak si nasadím antabus (účinná látka obsažená v jedné tabletě je z těla zcela vyloučena až po cca 19 dnech). Potom některý z vhodných halucinogenů - lysohlávky, LSD nebo ibogain.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35256
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Ono jde hlavně o to, že člověk, který prošel tím alkoholovým peklem na úplné dno chce varovat ty ostatní, aby do toho pekla nechodili, aby to utli včas. Jenže člověk víc a víc přichází na to co vlastně už dávno ví. Že alkoholik si poradit nenechá a na to dno se sebezřetně řítí dál. Z toho pak pramení určitá beznaděj a možná i zlost, že toho co v tom pekle byl nikdo neposlouchá.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35257
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
....jenomže, tady vedle , ve vláknu vedle, se někdo ptá na léky, jak poznáte po netu, že se nejedná zrovna u něj o represivní léčbu....:...a pak raď....
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35258
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Stejně jako nekecám Lemogovi do gamblerství, tak nebudu radit Davidovi ohledně toho neurolu. Každopádně přeji oběma, aby se jim dařilo podle jejich představ. O chlastu a problémech s ním si dovolím tvrdit, že drobet přehled mám :o) ... bohužel
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35260
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Ahojte,

Stopko, to jsi asi reagovala na mě, co prosímTě znamená pojem "represivní léčba"?

Včelař - děkuji, nejhorší je, že s tím chci něco dělat a de facto narážím na velké překážky. Neříkám, že jsou nepřekonatelné, ale rozhodně nechci, aby mne ovlivňovaly v názoru okolí, respektive názor okolí mi může být fuk, ale spíš jde o to, abych nepřišel o práci a neměl "neřešitelné" překážky právě s prací.
DavidN
Expert Boarder
Příspěvky: 151
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Czech Rep. Narozeniny: 03/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Svět patří těm, co se neposerou.
 
#35261
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Jde o to, že nikdo znás nemůže znát důvod Tvé léčby a to "užívání Neurolu", proto jsem zdrženlivá v radách.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...131132133134135136137...698
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter