Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...135136137138139140141...698
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#35300
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Jinak já si před pár lety a není to tak dlouho vyhlídl Canon EOS 5D Mark II. Teď už je III. Strašně se mi líbí tahle mašinka.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35301
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Je to tak, máš pravdu, vím co chci, ale to je jen první krůček, na to je nabalených XY dalších problémů, nicméně nic není neřešitelné. Do PL se zásobuji knihami, ať to na tom detoxu uteče a neuteču já . Pak se uvidí, já si myslím, že se mnou bude především těžší pracovat následně, mám docela nedůvěru vůči doktorům a najít cestu k nim bude oříšek, ale rozhodně se nechystám nic blokovat. Ještě taková vsuvka, já chtěl původně někam do přírody, například Jeseníky a podobně, protože mám přírodu rád, ale nakonec zvítězila volba rozumu neb mám v Praze svou rodinu (ženu a dítko), ale vyloženě horské/podhorské prostředí by mi asi prospělo.

No a až se očistím a dám dohromady, tak přijde nějaká pořádná práce, koníčky a především se chci naplno věnovat rodině, kterou jsem obral o hodně příjemných chvil a rád bych to napravil. Moje žena celou dobu stojí při mě, takže si musím nafackovat a vrátit jim to i s úroky. A pevně věřím, že mi nic nevezme "vítr z plachet" .

Ještě k tomu foťáku, ten Canon je dobrá střela, ale je už za dardu, tedy ten Mark III, k tomu nějaká optika a člověk se dostane rázem na kilčo, ale líbí se mi Tvůj obrat, cituji "Možná, kdybych za ty roky nekalil, mohl jsem je dneska fotit Hubble teleskopem :o)" ...
DavidN
Expert Boarder
Příspěvky: 151
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Czech Rep. Narozeniny: 03/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Svět patří těm, co se neposerou.
 
#35302
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Davide podla mnozstva ktore uzivas ako pises si nemyslim ze je to extremne vysoka davka. Zaroven som este nepocul o pripade ze by niekto po neurole trpel takouto fyzickou zavislostou.
Osobne sa aj nadalej domnievam ze su tieto stavy vyvolane skor psychickou zavislostou (alebo inym psychickym problemom).
Priznaky ktore sam spominas ako je neklud nespavost zmatenost su typicke pre vysadzanie neurolu. Na zaklade coho mas asi potom aj ten pripadny tras. No kazdy je iny a kazdy dokaze zvladat tieto veci inak.
Pokial mas pocit ze to sam nezvladnes tak zial...asi ti naozaj nic ine neostava ako sa vydat cestou odbornej pomoci (aj ked teda velmi si neviem predstavit aku pomoc vlastne ocakavas).
A prirodzene ten alkohol som ti radil az po vysadeni. Prave na jednoduchsie prekonanie neprijemnich pocitov a navodenie spanku. Tebe ako abstinentovi by snad stacili aj dve piva.
Pisem ti preto pretoze mne osobne sa zda ze si sa podujal na "prilisnu torturu" a akosi verim ze neurol nie je nic co by si nezvladol vysadit sam.
Zaroven ako som spominal...kazdy zvlada tieto veci inak plus pises ze ho uzivas uz pekne dlhu dobu. Nakoniec najlepsie sa asi poznas len ty sam. Ak si sa rozhodol ako si sa rozhodol tak potom daj vediet ako prebiehala detoxikacia. No a prajem ti co najrychlejsie odoznenie abstinencnych priznakov.
Registrovany
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35303
Re: První dny bez alkoholu Před 7 rok, 9 měsíce  
JanaK napsal:
Katko .. nejspíš budeš mít tzv. reflux plus další. Já to mám po létech chlastu. Pořád mi bylo blbě, tak jsem šla na gastroskopii. není to až tak hrozný, neboj Ani jsem nemusela přiznat roky s vodkou.. tahle nemoc je asi dost rozšířená Nebudu to tu vypisovat, najdeš na gůglu. Dostala jsem jen doživotně prášky a fakt je mi dobře, můžu sežrat tatarák a zajíst zmrzlinou. Ale .. prostě nepít, no

Jsou zpravidla tři problémy při bolesti žaludku.
1. překyselní - pomáhá omeprazolum - každé ráno na lačno Helicid. Renie a další "polykadla" řeší stav na krátko. Helicid je na celý život.
2. zánět jícnu - při tom zůstává vstup do žaludku buď "unavený" nebo mírně pootevřený a vracející se šťávy pak dráždí trubici.
3. tvrdým alkoholem zničené sliznice. A jestli někdy byla zkušenost s neředěným 90% špiritusem, je to jasné. Věřím, že tu nejsou takoví magoři, co zkusili Okenu, vodu po holení, Alpu a tak.

To všechno je na léčbu a na udržování stavu po celý zbytek života. Mám Helicid (a to 9 let nepiju) a když ho na týden vysadím, můžu uhořet. Jojo, to byl ten můj litr vodky denně...

Jasně, panák pomůže, protože zneutralizuje kyseliny, ale na chvilku.

Žaludeční kyseliny jsou svým složením neskutečně škodlivé a jen zdravý žaludek je umí "udržet na uzdě".

Lidičky, kdyby jste věděli jaký je to pocit nemít kocovinu a honit po ránu vyprošťovák.

Zdeněk bez háčku
Zdeněk
Senior Boarder
Příspěvky: 59
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35304
Re: První dny bez alkoholu Před 7 rok, 9 měsíce  
A ještě jednu radu mám.
Protože žijeme ve spěchu a ve spěchu se stravujeme, a stačí chyby ve stravě, je náš organismus překyselený celý. pozná se podle zahnojenýho povlaku na jazyku. Kamarád mi nedávno poradil, že v drogerii Dm prodávají za 199 korun kokosový olej. Dává si každé ráno velkou lžíci nebo malého panáka. Co to užívá, je v Oukeji.
Zdeněk bez háčku
Zdeněk
Senior Boarder
Příspěvky: 59
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35305
Re: První dny bez alkoholu Před 7 rok, 9 měsíce  
Zdravím,
vzhledem k tomu, že žiji jiný životní styl, než jsem žila, tak zrovna o odkyselění se taky trochu zajímám.
Doporučuji rovněž doma odšťavnit si ananas. Vynikající na odkyselení organismu. Tak jak sice jenom orientačně zjistit kyselost. Tak na to používám lakmusové papírky z lékárny.Samozřejmě, že se k tomu neupínám, že bych to sledovala denně)))ale občas je to dobré.
K tomu kokosáku, ještě okrajově dodávám, že si dělám z něho zubní pastu, odvar z hřebíčku, soda bicarbona, kokosák.
Velice mě tohle baví, konečně mám na to čas, předtím jsem nakupovala suroviny a četla info, kašlala na sebe a pila...teďkdyž nepiji, tak se tomu věnuji a i praktikuji.
Jinak i do koupele přidat sodu bicarbonu pomáhá na odkyselení těla.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35307
Re: První dny bez alkoholu Před 7 rok, 9 měsíce  
Zdeněk, píšeš:
Lidičky, kdyby jste věděli jaký je to pocit nemít kocovinu a honit po ránu vyprošťovák. Zdeněk bez háčku

"Viem, poznám a vychutnávam si to!"
(Vrelo odporúčam... "namiesto chľastu/korhelice".)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35313
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Včelař,
to byly lysohlávky. Třeba mexicana. Jsou silnější.

LSD, lysohlávky, ibogain a ayahuaska se neoficialně používají proti závislostem, depresím a úzkostem.
Dají se dohledat i různé klinické a preklinické studie.

---

Ty "halucinace" mají většinou základ v tom, co člověk prožil. Jsou to spíš oneirogeny než halucinogeny.

Právé halucinace zajistí durman nebo muchomůrky červená/panterová.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35314
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Vím, že lysohlávky to nebyly. Ty rostou i tady. Tohle byla nějaká houba, která roste na jižní Moravě - jezdili tam pro to. O mochomůrkách padla taky řeč, ale to bych si pamatoval.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35316
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 7 rok, 9 měsíce  
Včelař,

toto se dá najít na Moravě: lysohlávka moravská - Psilocybe moravica. Silnější než lysohlávka česká.

Ale je to jedno.

U LSD a psilocybinu/plsilocinu nejde o to se se sjet a mít "halucinace". Psilocin/psilocybin se štěpí na tryptofan a dále se štěpí na serotonin.

Četl jsem studii, kdy se kontrolovaně zvyšovala dávka psilocybinu po dobu 7 dní 0 - tripová dávka. Komplexní změna psychiky, antidepresivní efekt přetrvávající 6 měsíců.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...135136137138139140141...698
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter