Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Alkoholik ? je to pravdepodobné
#32344
Alkoholik ? je to pravdepodobné Před 8 rok, 2 měsíce  
Zdravím, tak na úvod začnem iba tak že mám 18 rokov a myslím ,že budem dosť veľký alkoholik - všetko čo tu napíšem je pravda a nevymyslel som si nič z toho. Začalo to asi keď som mal 14 rokov tak som sa prvý krát opil a odvtedy mi to veľmi zachutilo a začal som chlastať dosť často, páčil sa mi ten pocit eufórie , väčšej radosti z hudby, ale aj tvorivosti, keď som si vypil tak som mal všeľjaké dobré nápady a oveľa lepšie sa mi rozmýšľalo , povedzme taký / rýchly tok myšlienok / no vyvrcholilo to v 15-16-17 rokoch. Začal som chlastať dosť často, vypil som dokonca taký počet piva ako starý alkoholici ( 25 pív za 10 hodín približne ) A jak šiel čas tak som sa opíjal stále častejšie z kamarátmi vonku alebo aj po krčmách, zo začiatku mi to prišlo ako sranda a robil som si z toho dosť často prdel koľko veľa vypijem a že som nesmrteľný ( detský rozum klasika ) Okná boli na každodennom poriadku. Potom prišla opica dva dni som nepil a zas , niaký kamarát zavolal tak som valil chlastať. No na prelome tých 16/17 som začal mať už dosť veľkú toleranciu, v krčme som si začal kupovať tvrdý chlast nie poldeci, ale rovno deci alebo dva deci, prišiel som do krčmy takto som si dal 3 kolá po 2 deci a išiel domov. Vtedy mi to neprišlo ako niaky problém , stále som si vravel, že som mladý a podobne. No posledný rok som začal pociťovať že sa to začalo odzrkadlovať hlavne na psychickom stave začal som byť akosi / bez emocií / kedysi som býval aj smutný občas prišla aj niaka tá depresia no teraz zrazu jaksi nič. Bol som rád a bolo mi to fuk, chlastal som ďalej , kludne už aj liter tvrdého alkoholu a 2 pivá k tomu ( nie nemám 40 rokov ) po pol roku prišla doba kedy mi tvrdý chlast začal spôsobovať také stavy ,že keď som si dal prvý pohár, prišla celkom veľká úzkosť a nekľud, chlastal som ďalej až kým som to neprechlastal a necítil sa v tom typickom alkoholickom opojení. Tvrdý chlast mi prestal časom robiť dobrú náladu len sa mi motala hlava tak som začal piť víno a pivo, práve sa nachádzame tu, viem že mám problém no vydržať týždeň bez alkoholu mi príde veľmi ťažké , ak si poviem napríklad ,že si dám to jedno pivko tak je koniec , príde chuť a musím sa ísť zjebať do krčmy. Žiadne príznaky fyzickej závislosti nemám, príde mi zvláštne ,že aj v takomto veku môžem byť alkoholik. Niekto si povie že však si mladý, tak chlastaj kým môžeš, no mne to tak nepríde a viem ,že by som to mal zmeniť a prestať piť, aký máte Vy na to názor ?

Prajem pekný zvyšok večera.
Vlado
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32355
Re: Alkoholik ? je to pravdepodobné Před 8 rok, 2 měsíce  
Vážne sa tu nenájde niekto kto by mi poradil? Čakal som viac od tohto portálu.
Vlado
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32356
Re: Alkoholik ? je to pravdepodobné Před 8 rok, 2 měsíce  
Vlado píšeš:
Vážne sa tu nenájde niekto kto by mi poradil? Čakal som...

Vlado,

...sám si tú smršť rozpútal a iba sám ju zastavíš.

Si zodpovedný sám za seba i za svoje pitie. Minulosť už nezmeníš a práve teraz si formuješ svoju budúcnosť (+/-). Je to len o Tebe!

Brzdi/hamuj, pokiaľ je ešte čas!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32357
Re: Alkoholik ? je to pravdepodobné Před 8 rok, 2 měsíce  
A co čekáš od tohoto portálu? Chceš slyšet jestli jsi alkoholik? Není to jedno?....Nepij a nemàš co řešit. Ono jen na okraj...přešel jsi od tvrdého k vínu....to je dost atypické, zpravidla je to naopak....
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32361
Re: Alkoholik ? je to pravdepodobné Před 8 rok, 2 měsíce  
Keď čítam vaše príspevky a vidím akým štýlom ich píšete a robíte sa zaujímavý príde mi že máte minimálne 3 promile v krvi
Vlado
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32362
Re: Alkoholik ? je to pravdepodobné Před 8 rok, 2 měsíce  
Začals brzo, poděkuj rodičům, že tě tak krásně vychovali a všecko ti dovolili. Alkohol ve 14 je těžká zátěž na organismus, časem se to jistě nějak projeví. Třeba ještě nejsi alkoholik, ale pokud budeš popíjet je jedno co, jesli pivo nebo tvrdé, tak se alkáčem stát můžeš. A to nemluvím o dalších psychických problémech, které se na to nabalují.

Záleží na tobě, jaký bude další směr tvého bytí, přemýšlej o sobě, o svém životě a třeba k něčemu dojdeš. Když užs napsal tady, tak už asi konečně začínáš myslet ne jako dítě, puberťák, ale jako rozumný mladý muž.

Hodně štěstí
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32363
Re: Alkoholik ? je to pravdepodobné Před 8 rok, 2 měsíce  
pert píše:
Začals brzo, poděkuj rodičům,...

..."Třeba ještě nejsi alkoholik, ale pokud budeš popíjet je jedno co, jesli pivo nebo tvrdé, tak se alkáčem stát můžeš."

Hodně štěstí



...alebo,... "možno získa aj *Nobelovo-Darwinovu* cenu",
ak bude jedinou známou výnimkou v celom alkoholickom Vesmíre?

..."vyčkajme!"

(...iba 2-3 generácie a cenu vyfasuje: *in memoriam*.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32364
Re: Alkoholik ? je to pravdepodobné Před 8 rok, 2 měsíce  
Vladko, téma Přítel alkoholik, str.15, nyní poslední příspěvek jsem napsala nějaké body, které si pamatuji jako kritéria pro hodnocení alkoholismu jako závislosti (nemoci). Jestli chceš, přečti si je. Nedokážu posoudit, zda už máš alkoholismus jako diagnózu, fyzicky závislý zřejmě ještě nejsi, když nemáš abstinenční příznaky, nicméně když budeš takhle pokračovat, závislým se stát můžeš. Není to pravidlo, naopak - a to mě taky překvapilo - z pijících lidí se jen u malého procenta vyvine závislost, prý tak kolem 10 procent, ale pak je spousta dalších lidí, kteří mají s pitím problémy a pak taky spousta takových, kteří sice problémy nemají, ale potichoučku jim alkohol huntuje tělo a jednoho dne dojedou na nějaký zdravotní průšvih. Mladý organismus je navíc k závislosti mnohem náchylnější a závislost, pokud se má vyvinout, rozvine se mnohem rychleji, než kdybys začal pít třeba až ve dvaceti. Jinak samozřejmě i v tvém věku už alkoholik být můžeš, v léčebně jsem 18letého klučinu alkoholika zažila. Pil myslím od třinácti. A pak ještě dvě 18leté holky, jedna skončila už v 17ti na JIPce s deliriem. Problém je, že v tomhle věku je podle mě hrozně těžké přestat. Všichni kolem tebe paří, chodí se na akce... O tom klukovi nevím jak dopadl, ale těm dvěma holkám léčba nepomohla. Netuším, jestli jsi očekával, že ti zde potvrdíme, že alkoholikem určitě být nemůžeš a v klidu můžeš pít dál - na tomhle fóru a s našimi zkušenostmi ti každý doporučí, abys přestal. Možná bys to i ty sám chtěl. Ale dokážeš to? Když píšeš, že už týden je pro tebe téměř nepřekonatelný, jakou máš na pití chuť? Co chceš dál dělat? Nebudu tady rozpitvávat výchovu tvých rodičů, kde jsi bral na pití peníze atd., ač je to dost šokující, ale máš v někom oporu? Máš kamarády, kteří nepijí? Podle mě nemáš moc šanci to sám zvládnout, nemáš teď to hlavní, a to je motivace. Pokud bys chtěl přestat pít, můžeme ti tu poradit, kam se obrátit nebo co dělat, pokud zatím nechceš přestat, myslím že tě to stejně bohužel dožene a máš velkou šanci si podělat celý život. Záleží na tobě, je to ve tvých rukách.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32371
Re: Alkoholik ? je to pravdepodobné Před 8 rok, 2 měsíce  
Tak co Vlado povíš, dospěls k něčemu nebo prokalíš víkend?
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32373
Re: Alkoholik ? je to pravdepodobné Před 8 rok, 2 měsíce  
Teraz som prisiel domov z brigady, uz od stredy som myslel na chlast a dnes som si siel kupit flasu vodku, hned ako som prisiel domov nevydrzal som a za 5 minut vypil 8 poldeci. Teraz sa citim uz dobre
Vlado
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter