Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...39
Dolů
Téma: piju,ale strašně moc nechci
#32678
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Josef Jan Sander napsal:
Mohu Vám možná pomoci. Můžete mne kontaktovat na FB nebo zde. Josef

Zdravím,
toto není vhodná stránka na nábor oveček a jestli se pletu a chcete sám za sebe lidsky poradit, tak můžete učinit přímo zde.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32679
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Novotná napsala:
No a podnikám,daří se mi již několik let,je to ale psychicky náročné a alkohol mi pomáhal hodit se do klidu a fungovat při druhé směně-což je věčěře,úkoly,uklízení atd..
Bojím se jak teď zvládnu. Jak zvládnu to když mi z nedostatku bude špatně..[/quote]

Toho až to nezvládneš se nebojíš?
Zkoušela jsi si představit, jaké to bude až nezvládneš tu druhou směnu právě kvůli ovínění?
Jaké to bude až začneš pít i kvůli té první směně, když u druhé to pomáhá?
Jaké to bude až nezvládneš ani tu první směnu a jak asi budeš vypadat až budeš všem tvrdit, že jsi v pohodě a nic si nepila, když máš lesklé oči, nepřítomný pohled, rovnováhu ve sklepě v regále odloženou na ráno a z úst Ti táhne jako ze sudu od zkaženého vína?
Jaké to bude, až tou jedinou nejdůležitější starostí bude vymýšlet záminky pro nákup vína a cigaret?
Z Tvého příspěvku nevyplívá, že by to už bylo na dohled, ale zkus si to představit, jsi-li kreativní typ, tak třeba i namalovat a pověs si to ve sklepě na regál. Myslím že z takových představ Ti bude o hodně hůř, než ze zdrženlivosti a věř mi, že když nezabereš, tak to přijde dřív, než si dokážeš představit.
Suchar
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Středočech blízko Prahy Narozeniny: 11/30
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nejsem alkoholik, notorik, ožrala ani 100% abstinent, jen s těmi prvními 3 jmenovanými musím žít.
 
#32680
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Také zdravím. Nikoho nenáboruji. Sám jsem prošel závislostmi na alkoholu a pervitinu a kvůli závislostem jsem si odseděl deset let. Pokud jsem porušil nějaká pravidla tohoto fóra, omlouvám se, ale vzhledem k tomu, že jsem si zdejší pravidla pročetl pečlivě si to nemyslím. Prostě mne článek té paní oslovil a já se jí rozhodl nabídnout pomoc. Dokonce jsem se kvůli tomu zaregistroval na server alkoholik.cz A - nezlobte se, já nechci přímo zveřejňovat, jak se pokusím té paní pomoci a to už proto, že to, co si myslím, že fungovat bude na ni prostě nezafunguje. Omlouvám se, pokud jsem kohokoliv jakkoliv nechtíc urazil.
Josef Jan Sander
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32681
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
K Sucharovi....zní to tvrdě, ale můžu podepsat...
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32682
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Děkuji Jakube za reakci,
popravdě ti závidím že už jen vzpomínáš. Také si myslím že větší šance úspěchu je v komunitě. Ale já si prostě nemůžu dovolit někam dojíždět-musela bych s pravdou ven.
Děkuju za palečky, budu je potřebovat
Novi
Senior Boarder
Příspěvky: 57
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32683
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
..tak asi po 4 letech jsem druhý večer zvládla bez alkoholu!Hned úvodem jsem dostala v práci jako pozornost lahev sektu-no výborně.. .Domu jsem ji nenesla, dnes ji zas strčím někomu já.Odpoledne jsem byla plavat a pak se hned najedla,pak jsem s klukama hrála stolní hry-fajn večer,ale hádejte na co jsem celou dobu myslela Vím,že bude hůř,ale dělá co můžu. Opět se opakuju,ale moc mi pomáhá,že vám to můžu psát a psát budu každý den a po pravdě.
Někdo tu napsal-zkus vzdržet 30 dní..to byla úžasná motivace,zatím není možné abych abych s čistým svědomím zvládla říct "už nikdy". A tak se pokusím stříhat pomyslný třicetidenní metr...
Novi
Senior Boarder
Příspěvky: 57
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32684
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Ahoj,

gratuluji k prvním dvou dnům. Já jsem první 3 měsíce spal maximálně 5 hodin denně. A na nic jsem se nedokázal soustředit. Do AA můžeš chodit jak chceš. Nic tam není povinné a nikdo tě tam k ničemu nenutí. Myslím, že i jedna návštěva ti může pomoct víc než si myslíš. A nemusíš se ničeho bát. Lidé tam jsou úžasní a chtějí každému nováčkovi pomoct. Pokud jsi z jihomoravského kraje, klidně s tebou na první sezení zajdu, ale samozřejmě tě nenutím. Mě v prvních týdnech pomohlo hodně toto: Když jsem měl chuť se napit, tak jsem si řekl, že to není rozumné a že ze mě mluví závislost. Že lepší je počkat do druhého dne do rána a potom vše promyslet s čistou hlavou. Další den ráno samozřejmě vždy dojdeš k názoru, že pití je blbost a život bez alkoholu je lepší. Důležité je si také uvědomit, že žádné špatné myšlenky ani stavy netrvají věčně a vše jednou končí. Já jsem měl depresivní stavy, kdy se mi nic nedařilo a vše mě štvalo i týden. Důležité je znát svůj cíl, čímž je svobodný a krásný život bez krutovládce alkoholu.

Držím palce
Jakub
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32685
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
jsem ze středních Čech kolem Kutné Hory. No fakt bych se bála,že mě někdo pozná a je to venku. Moc se mi líbí myšlenka-počkat na druhý den-to si také zkusím říkat.
S tím spaním tomu věřím i tomu soustředění, jasně že mám strach co bude-no ale ono to teď stejně není o nic lepší...
Tak jo, jdu pracovat a už aby bylo zítra...
Novi
Senior Boarder
Příspěvky: 57
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32686
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Novotná, píšeš:
..."No fakt bych se bála,že mě někdo pozná a je to venku."

"Skutočne veríš tomu, že v okolí ešte stále nikto nič netuší?"

Na ľudí sa vybodni, začni na sebe makať! Robíš to predsa pre seba!
(Každý má dnes svojich problémov nadostač a hľadí si svojho!)

"Verím, že sa rozhodneš správne!"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32687
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
pro Novotná,

že problémy s alkoholem máš, to je jasný. Ale jsou různá měřítka. Existuje test, který si myslím znamená, že 75 procent Čechů jsou alkoholici...

Já si myslím, že jsou tři stádia. 1. je, když se napiješ, při oslavách, nebo, když se chceš cítit dobře.

2. je, když si hledáš důvod, proč se napít. Např. Venku je horko, důvod se napít. Nebo je venku zima, důvod se napít. Nebo to blbý počasí si neumí vybrat a není ani horko, ani zima - dovod se napít. V práci dobrý - důvod se napít, v práci nahovno - důvod se napít. V práci nic zajímavýho - důvod se napít. A tak by šlo pokračovat. Tady si myslím, že jsi Ty.

No a pak je 3. To už si důvody nehledáš. Tím důvodem je si člověk sám. Postupně nebudeš řešít jaký je počasí. Přestaneš řešit práci, rodinu, problémy přepiješ, tím si způsobíš další, který taky přepiješ. Pak se budeš bát vystřízlivět, protože víš, že Tě čeká spousta řešení no a dopadne to tak, že se zhnusíš sama sobě a budeš pít jen z nenávisti sama k sobě. Budeš se vyloženě nesnášet. A asi to budeš chtít nějak vyřešit. Tím nejlepším řešením Ti bude připadat jako nejschůdnější se z tohoto světa propít. No a pak to začíná být teprve jízda... Staneš se velmistrem ve lhaní. Zjistíš, že vlastně nikoho v životě nepotřebuješ, protože všichni se na Tebe vysrali a Ty v pohodě to zvládáš sama. Staneš se absolutním stratégem na mapování benzínek, večerek a non stop krámů, kde se dá chlast koupit v noci, protože si strašně oblíbíš ten svůj sklep, když ho ještě budeš mít. Budeš se vydávat na LOV v noci, protože to je nejlepší čas. Přes den se totiž spí mnohem líp. Zjistíš, že prádlo stačí prát jednou za čas a to až, když i v noci je Ti blbý jak vypadáš. Osobní hygiena je taky ztráta času jak sama zjistíš. No, ale pak zjistíš, že vlastně je úplně jedno jak vypadáš, je jedno co si o Tobě, kdo myslí a vůbec nebudeš řešit vůbec nic. Nebudeš mít hlad, ale budeš mít pernamentní žízeň, která jde uhasit jen chlastem. Nic víc. Furt si budeš myslet, že to nějak jde, až Ti jednou ten chlast dojde. Je jedno jakej to bude mít důvod. Pak se seznámíš s mistrem deliriem. Zažiješ spoustu neznámého. Zjistíš, že slyšíš i na padesát metrů co si o Tobě lidé myslí a zjistíš, že si o Tobě nemyslí nic dobrého. Uvidíš zajímavé věci lezoucí po zdech, stropě a všude možně. Zjistíš, že tejden bez spánku jde zvládnout takovým způsobem, že když náhodou usneš, tak se během pár vteřin leknutím zbudíš. Pak třeba zjistíš, že pro přemystování sebe sama je jistější se nezvedat a lézt po čtyřech. Budeš mít strašnou potřebu se ožrat, protože to nepůjde zvládnou, ale při představě pití se Ti obráti žaludek dvakrát naruby. No a při drobet té sebedestrukční snaze si můžeš popovídat třeba se samotným Bohem.

Nevím, třeba zažiješ ještě něco jiného, zajímavějšího. Toto jsem zažil já.

No a pak už budou jen dvě cesty. Jedna bude do hrobu. Druhá bude o tom, že tu s náma budeš slavit den, dva nebo neuvěřitelnej tejden bez chlastu. Po čtrnácti dnech ti třeba Dee napíše, že netřeba býti nač bejt zas tak moc hrdej, že nepiješ dva tejdny, protože většina lidí to zvládá úplně normálně a považuje to za samozřejmost nepít v rámci spořádaného života. Zprvnu Ti to vezme elán, ale po měsíci abstinence přijdeš na to, že měl pravdu...

Takže pokud si přeješ prožít to co někteří z nás, tak hurá do toho, ale za mě bych si dovolil poradit toto.

Nehledej důvody proč pít, ale přijdi na to, proč nepít.

Hodně štěstí.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...39
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter