Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Tak jsem se rozhodla přestat s pitím. Dnes začínám
#33741
Re: Tak jsem se rozhodla přestat s pitím. Dnes začínám Před 7 rok, 11 měsíce  
Danuš děkuji, a jak je v USA ? taky se tam chlastá ?
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33742
Re: Tak jsem se rozhodla přestat s pitím. Dnes začínám Před 7 rok, 11 měsíce  
mnoo...,ja jo, doted. ale ja zas tolik lidi nepotkavam, protoze jsem porad bud v praci nebo s detma takze jak zijou ostatni moc nevim. kamarady tu nemam ale fakt je ze snad ani nechci, me ten jejich optimismus strasne leze na nervy..obcas vidim bezdomovce a pytlikem ale jak to je jinak fakt v realite nevim.
dana
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33743
Re: Tak jsem se rozhodla přestat s pitím. Dnes začínám Před 7 rok, 11 měsíce  
A co Te sem Dano privadi? Chces prestat? Pijes z nudy, ze samoty nebo? Co delas v Americe?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33765
Re: Tak jsem se rozhodla přestat s pitím. Dnes začínám Před 7 rok, 11 měsíce  
Ahoj Santalko, ja driv kdyz jsem pila tak ze samoty, hlavne kdyz mi zemreli rodice. Muj tata umrel dost nahle a matka spachala sebevrazdu, tak to taky bylo nahle. Ale denne pit jsem zacala az kdyz jsem se vdala a bylo mi cim dal hur, az mi doslo ze jsem si vzala psychopata. Urazel me, bil, vyhrozoval ze me zabije. Neslo mi se dlouho rozvest, on se rozvadet nechtel ale nakonec se mi s pomoci policie ho podarilo dostat z domu a s pravnikama ted resim zbytek. Takze to jsem pila ze strachu, byla jsem emocni troska po ctyrech letech "manzelstvi" , sebevedomi v haji, byla jsem strachy tak vyklepana ze jsem i po klice sahala na trikrat... Chlast na to zabiral ale pak kdyz konecne odesel tak me uz neslo prestat pit. Takze jsem zacala chodit k psychologovi s post traumatickou poruchou ale o chlastu jsem mu nerikala, bojim se abych neprisla o deti a nakonec taky o praci..no a pred zhruba mesicem jsem s tim proste sekla a zacala si organizovat zivot jinak a bez chlastu. Takze tak... Ja jsem tu uz dlouho a mam zelenou kartu, takze normalne chodim do prace a ziju tu. Navic nemuzu odjet pac muj ex nedovoli detem se odstehovat do evropy.
dana
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33766
Re: Tak jsem se rozhodla přestat s pitím. Dnes začínám Před 7 rok, 11 měsíce  
Suchý dům, chápu, dodržuju. Ale souhlasím s tím, že velkou energii při budování mojí střízlivosti je to, co všichni přirozeně máme - opravdu je to sobectví.
Přece je x lidí, kteří dokáží přestat kouřit i s dále hulícím partnerem. A nikotin, tabák - je závislost přece těžká, jak pití, snad i jak héro.
Spousta lidí to dokáže, obrovská většina těhotných přece.

Mám štěstí, že mě ty putyky nelákaj, že se větším srocením vlastně dost rád vyhýbám.
A někdy v těch 17 jsem si vlastně dodával na kuráž, abych mezi lidi šel a pak zlitej docela radostně vyváděl, holky, koncerty, to už jelo samo .. plachost rozpuštěná.
Zkouškou byly za poslední měsíce pouze 2 lesní pochoďáky, prostě - čundry. S partou, s kterou jsem kalil x let. A kupodivu ani jsem se nebál, bylo mi to fuk. Šel jsem spát /prášek na spaní/ a bylo mi to jedno, že dál pařej. Po pravdě, ty ožralý kecy vypadaj zajímavě akorát pro ožraly.
Ráno jsem kocovinnový mátohy ale moc neprovokoval ...
Nějaká zahryzlost do sebe to je, kterou jsem dřív neměl. A proto jsem podléhal. Nevím, čím to je. Snad teorie vypitýho rybníka /Včelař/, nevím.
Vím ale konečně, že kdybych do toho zase upad, ublížim nejdřív sobě a pak těm okolo. Jde mi při mém nepití - o mě.
A vzpomínka - v letadle je instruktáž, že když přijde malér, nejdřív máš dát kyslíkovou masku sobě - a teprve potom dítěti, co sedí vedle.
To je ono.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33768
Re: Tak jsem se rozhodla přestat s pitím. Dnes začínám Před 7 rok, 11 měsíce  
Ja si tiez myslim, ze ta sucha domacnost je dobra vec, ale nie je to nevyhnutnost nie je to este dovodo na rozchod. Ved pokial je ten vztah dobry a rozist sa len kvoli tomu, ze partner, ktory nie je alkoholik neprestane tiez zo dna na den pit, je podla mna blbost.
Ved to by mohlo na psychike toho co sa snazi abstinovat, napachat este viac skody, ako to, ze ho obcas vidi vypit si svojho partnera.
Mna sa priatel pytal na zaciatku, ci chcem,a by predo mnou nepil vobec a povedala som, ze nie. Ze sa musim aj tak naucit zit s tym, ze alkohol tu bude vzdy a vsade naokolo a nemozem sa tvarit, ze neexistuje.

Santalka co sa tyka teba, myslim si, ze by si aspon na cas do tych hospod chodit nemala. Zda sa, ze ta to taha dole a zacinas sa lutovat, ze ty nemozes a ostatni mozu. Pokial si casom zacnes abstinenciu uzivat a budes to uz brat tak, ze ty uz pit nechces a nie ze nemozes, tak potom tam uz zajst obcas mozes, ale zatial by si to pokusat nemala.

Ladislave, ty kluku Z teba mam velku radost. Ja som verila, ze ty to dokazes este zastavit a zatial to vypada, ze si na velmi dobrej ceste.

Katka, myslim si, ze toho psychiatra by si rusit nemala. Co ked su prave antidepresiva, to co potrebujes? Lieky na ukludnenie, depresiu neliecia, len ju potlacia a ty podla toh co pises, mas na depresiu naslapnute..Na partnera sa nehnevaj, ze ta nevie pochopit. Je to pre nich pochopit nas alkoholikov, myslia si, ze evd my to mame ako oni a nechapu preco nevieme pit tak ako oni a nechapu ani to, ako ans to nici psychicky. Toto akt moze pochopit len ten, co to zazije.Snaz sa kvoli sebe a nie rpeto, ze on enchce, aby si pila. Pokial to budes robit len kvoli tomu, ze on ti to zakazuje, tak to nikdy nezvladnes.

Remi som rada, ze uz ti je lepsie. Je to citit z tvojich prispevkov. Ked som citala to tej tvojej depresii, ani som nevedela co napisat. Cloveku je to tak luto, ze existuje takato nespravodlivost a uvedomi si, ake ma stastie, ze vlastne ma len zavislost na alkohole..Lebo na to liek existuje a to abstinencia..Ale je vela chorob, kde nepomaha nic, aj ked clovek velmi chce. Ale som naozaj rada, ze uz ti je lepsie..

Co sa tyka ostatnych, som rada, ze je vas tu uz tak vela a ze sa tak pekne podporujete.

Zdeno ako dopadol pohovor?

Stopka aj teba zdravm a dufam, ze uz ti je lepsie. Ak nie, skus tie slabsie lieky. Vela krat na aziatku lieky dobre nesadnu...
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33769
Re: Tak jsem se rozhodla přestat s pitím. Dnes začínám Před 7 rok, 11 měsíce  
Sorry za preklepy, chcela som to este skontrolovat a omylom som to hned poslala
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33774
Re: Tak jsem se rozhodla přestat s pitím. Dnes začínám Před 7 rok, 11 měsíce  
Ahoj Šárko,

dnes jsem narazila na tento příspěvek. Posílám podporu. Společně to zvládnem!!! Dáme to.

a Dano, hluboký respekt...rozvod s psychopatem....vím o čem mluvíš..
Lenka
Senior Boarder
Příspěvky: 54
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33779
Re: Tak jsem se rozhodla přestat s pitím. Dnes začínám Před 7 rok, 11 měsíce  
ahoj Lenko, dekukju, ja si tenkrat pripadala jak blazen, na povrch vsechno prima, nikdo nevedel co se u nas deje po vecerech...pak ty policajti, navic jsem tu cizinka..no, jsem rada ze to je fyzicky uz za mnou, ze deti sice tusily ale nebyli niceho svedkem a ze zijem. ale dela masivni problemy s detma, socialka na to nic, ze prej musim umoznit kontakt o otcem dokavad se nic nestane.. zrovna dneska mi prislo par sms takovyho razeni ze se zas klepu strachy a je mi na zvraceni.. to jsou presen ty okamziky kdy bych vecer sahla po lahvi-dvou vina, ale proste musim bez. jsem rada ze jsem nasla odvahu sem zacit psat a drzim vsem moc a moc palce!
dana
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33781
Re: Tak jsem se rozhodla přestat s pitím. Dnes začínám Před 7 rok, 11 měsíce  
Dana,dobre rano.No ten časovy posun...Tyranie je niečo strašne.Hlavne psychicke..neda sa prakticky dokazat.No existuje aj opačne garde.Žena muža niči..ver mi.Držim Ti palce, všetko snad bude OK.
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter