Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...56789101112
Dolů
Téma: Je možné to zvládnout sám?
#42163
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Zdeno,
dovez odtiaľ origo-suisse lavínu triezvosti!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42164
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
AA..pôjdem..mám na výber..buđ BA alebo Pezinok...no potrebujem niekoho,kto ma potiahne..vieš čo myslím...sám na alkohol je ťažká vec..po dovče to skúsim.abstinovať
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42165
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtko..myslíš to dobre....som závislák..a echt..no to sme všetci..myslím
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42274
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Je mi 32 let a piju vic nez je normalni, uz mi to zacina nedelat dobre, ale hrozne mi to chutna. Piju jen pivo a obcas vino. Jsem rada "v nalade" ale nesnasim byt uplne ozrala, ale presto se mi to obcas prihodi. Nikdy se mi nestalo, ze bych nebyla schopna jit do prace, vstanu a jdu, ale stejne tam nic neudelam. V tydnu se snazim pit tak, abych nemela rano kocovinu, coz je zhruba do nejakych 5 piv. V patek a v sobotu jsem k tem 5 pivum schopna prihodit jeste flasku vina. Vetsinou piju asi tak 3-5krat tydne. Kdyz jsem na dovolene tak dokonce bud kazdy den 5 piv a nebo obden treba 8 (jeden den piju, druhy strizlivim). Duvod proc jsem se nad sebou zacala vazne zamyslet je to, ze rano mivam solidni deprese, moralni kocovinu a je mi ze sebe doslova zle. Zadnou velkou ostudu nikde nedelam, okna mivam jen mensi- nepamatuju si, co jsem komu rekla treba, ale tak to se mi stava i kdyz nepiju. Nikdy nepiju rano a zridka kdy pres den, to jest nejdriv okolo 16.hodiny. Pred 3 mesici jsem prestala po 15 letech kourit (30 denne), dari se mi to, dokonce se mi zacaly cigarety hnusit a to ikdyz jsem uplne na mol me nenapadne si zakourit. Taky vim, ze jedna cigareta by byla konec, zrovna tak jako jedna sklenicka pro abstinujiciho alkoholika. Zminuju to proto, ze nevim, jestli zvladnu resit dve zavislosti naraz (alkohol, cigarety). Co teda delat, jit se lečit, zkusit sama abstinovat, nebo to zkusit omezit? Da se to jeste vubec omezit, kdyz jsem takhle "rozjeta"? Dneska nepiju 4.den, je to vopruz ale da se to. Asi bych rekla, ze nejvetsi duvod piti je nuda, ikdyz chodim do prace, cvicit, za kulturou, tak proste vecer si nedat aspon par sklenicek je tak nejak divny. Tak dekuji za pripadnou radu. Hezky vikend!
IDA
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42275
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
IDA,
5 x týdně je fakt moc. zkus to aspoň omezit na pití o víkendech pátek sobota.
I tak to je dost.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42278
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
IDA napsal:
Zminuju to proto, ze nevim, jestli zvladnu resit dve zavislosti naraz (alkohol, cigarety). Co teda delat, jit se lečit, zkusit sama abstinovat, nebo to zkusit omezit? Da se to jeste vubec omezit, kdyz jsem takhle "rozjeta"?

Nemyslim si ze Tve piti vyzaduje lecbu. Na druhou stranu pijes opravdu dost, s nejvetsi pravdepodobnosti uz tam bude zavislost a bud si jista ze pokud nezacnes situaci resit tak behem nekolika let budes litat v opravdu hodne velkem prusvihu (mozna i driv).

Proc nezacit s omezovanim? Presne jak psal Petr N, zkus to omezit na vikendy a o vikendech si nastav limit. Pokud to bez problemu zvladnes tak vyborne. Pokud to zvladat nebudes a budes pit i mimo vikendy tak bych doporucil okamzite prejit na totalni abstinencni. No a pokud zjistis ze nezvladas ani tu tak bude problem vetsi nez se zdalo a pak necekat a zacit hledat pomoc.

A to nejdulezitejsi - v zadnem pripade nad tim nemavej rukou a nenech to prohlubovat a zhorsovat se! Primo tady na foru si muzes pocist kam to vede a jake jsou pak konce .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42293
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Dekuji moc za nazory, urcite mi pomohly a taky mam radost, ze si myslite, ze se to da zvladnout pouze omezovanim. Urcite nad tim rukou nemavnu. Pokusim se to omezit co to jde.
IDA
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42308
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Ahoj, chtěla jsem ti jen napsat, že jsi dobrý a at se držíš. Taky se mi v životě za tu dobu co abstinuju vyskytlo pár problémů, že moje první myšlenka byla na panáka, ale dala jsem to a prostě nepiju..a když jsem v klidu, alkohol mi neříká vůbec nic..
Olga
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42386
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
No, myslím si, že omezovat pití je nanic. Zkusíš to omezit a za pár týdnů pojedeš stejně. Taky jsem kdysi takhle začínal.Především jak chceš omezovat pití, když po několika sklenicích bývá chuť ještě větší, zatímco vůle už není skoro žádná. Ido, zkus, ne, raději rovnou přestaň úplně. Jako odrazový můstek k tomu zkus využít nějaký stav, kdy pár dní abstinuješ třeba ze zdravotních důvodů, např. při nemoci a braní léků. Takhle jsem začal i já. Teď abstinuji už přes půl roku a s odstupem mohu říci, že to vlastně až tak moc nebolelo. Zřekl jsem se ale úplně veškerého alkoholu včetně nealko piva. Postupně na příjemnou chuť alkoholu, moc mi chutnalo portské, metaxa, ale i domácí slivovice a místo vody pivo,zapomínám a nahrazuji jí jinými. A což teprve vědomí, že když mě chytí za něco policajti na silnici, že za alkohol to nebude. Ido, zkus to! Vidím na sobě, že to jde. Držím Ti palce.
C 5
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42390
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
To je fakt, ze kdyz si clovek da sklenicku, dve, tak se velmi brzy zase rozchlasta. Ja teda zkousim ted abstinovat, ale nerikam si ze navzdy, asi bych se tim akorat otravila.Muj manzel je taky dost velkej pivar, takze to situaci jeste stezuje. Chodim ted po praci 4 tydne cvicit a za usetrene penize na chlastu a cigarach budu jezdit na vylety- kdyz ridim, tak fakt nechlastam a uvidim, jak to pujde.
IDA
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...56789101112
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter