Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...21222324252627...31
Dolů
Téma: Jak dál, když selžete...
*
#42713
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Smazáno administrátorem, duplicita příspěvku
Pistácie
Expert Boarder
Příspěvky: 106
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 31/01/2017 08:19 Provedl: Stopka. Důvod: duplicita příspěvku
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42714
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
> Prvoléčba bývá 12 týdnů

Byva. To je mozne. Ale urcite ne striktne dane.

> 1-2tyden hustý detox kde jste v "andělu" absolutně bez ničeho

To neni presne. Ja to takto nemel. Zalezi v jakem stavu pacient lecbu nastoupi. Byl jsem ze zacatku na uzavrenem detoxu s osobnimi vecmi a moznosti navstev. Behem 14-ti dni uz jsem coural na aktivity.

Ad lecba po druhe. Osobne ne. Obcas tam pacienti opakove byli a zalezelo na delce jejich recidivy. Nekteri pobyli mesic, nekteri meli doporuceni na delsi lecbu.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 31/01/2017 10:13 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42715
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Ahojte,
jaká je vaše motivace, abyste to vydrželi hlavně v prvních dnech?... já to zkoušela už několikrát a už jsem na tom vážně dost zle... špatné jaterní výsledky jsem měla už před půl rokem... zkouším a prostě vždycky se nějaký důvod, abych se pro tu flašku cestou stavila
Už to ví i rodina, s mamkou (bydlíme spolu) a s manželem se věčně hádáme... připadá mi, že si nemůžeme pokecat u něčeho jiného než u pulky... dva dny jsme zkoušeli kafe a zse se do toho spadlo... jenže on to dokáže ukočírovat, já nee... vždycky mám doma další flašku na dokrmení...
Do léčebny mě nechtějí pustit, myslí si, že to zvládnu sama... a já chci, ale jak?...jaká motivace? ... jak jste to měli vy? díky
JanaG
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42716
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Pohár přetekl, vůbec mně to chlastání nebavilo, nechutnalo, jen jsem ho potřeboval abych mohl normálně fungovat. Už jsem fakt tak dál nemoh, zažil jsem si svoje hrůzy a ta motivace byla, že je už zažít nikdy nechci. Nechtěl jsem znova ležet s otevřenýma očima, všecko vnímat a ani se pohnout. Uvězněný ve svém těle, v duchu jsem řval... horor, blázinec.

To byla ta hlavní motivace, další byly nevyřešené věci, kostlivci ve skříni, alespoň částečná náprava toho co jsem způsobil, aby po mně něco zůstalo...

Ta chuť žít, ne přežívat, stále se ničit.

Četl jsem tady na fóru popis jedné ženy, kdy jí stačilo slyšet jak má játra v háji a vyděsilo ji to natolik, že dlouhodobě nepije.

To asi nebude tvůj případ a že tě rodina nechce pustit do léčebny... tak jsi svépravná a asi víš jak na tom jsi. Jestli se chceš z toho kolotoče dostat tak léčebna je dobré řešení. Máš tuším dítě, viz starší příspěvky, tak to by mohlo být také trochu motivace, nemyslíš?
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42717
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Mirka, píšeš: ..."jaká je vaše motivace, abyste to vydrželi hlavně v prvních dnech?"...
Mirka,

..."cítiť sa normálne = lepšie ako pri triezvení z kocoviny/opice"...

...dnes sa mi zdá kontraproduktívne [opakovane sa opíjať a triezvieť...]
...× XXXL => (do nekonečna...) Prečo?

...ak vytriezviem raz a poriadne - je to zdravý základ, na ktorom už dokážem postaviť vlastnú hierarchiu triezvosti s čistou hlavou a jasnou mysľou.

Nie som *sado-masochista*, aby som sa "vedome a dobrovoľne" trýznil až mučil "poopičnými" stavmi.

(Nuž, ale každý máme "svoj rozum aj svoju vlastnú pravdu", však?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42718
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Ja napsal:
JanaG, píšeš: ..."jaká je vaše motivace, abyste to vydrželi hlavně v prvních dnech?"...
JanaG,

..."cítiť sa normálne = lepšie ako pri triezvení z kocoviny/opice"...

...dnes sa mi zdá kontraproduktívne [opakovane sa opíjať a triezvieť...]
...× XXXL => (do nekonečna...) Prečo?

...ak vytriezviem raz a poriadne - je to zdravý základ, na ktorom už dokážem postaviť vlastnú hierarchiu triezvosti s čistou hlavou a jasnou mysľou.

Nie som *sado-masochista*, aby som sa "vedome a dobrovoľne" trýznil až mučil "poopičnými" stavmi.

(Nuž, ale každý máme "svoj rozum aj svoju vlastnú pravdu", však?)


*Opravujem oslovenie z Mirka na JanaG.

Zároveň sa obom dámam ospravedlňujem!

(Absentuje funkcia autokorekcie!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 31/01/2017 13:20 Provedl: Ja. Důvod: Objavovanie stratenej funkcie "autokorekcia".
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42719
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Hlavná motivácia vydržať nepiť bola PREŽIŤ, a pokiaľ možno bez totálneho zbláznenia sa. Bál som sa, že mi môže definitívne preskočiť a budem si zapichávať nožiky do oka alebo ja neviem čo. Ale vlastne ja som po záťahu nikdy nemohol piť, nechcel, nevládal.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42721
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
nakoniec, je to len chlast, ktory vobec nepotrebujeme k zivotu, ale to je asi tvrdenie pre silakov

ja som odmietol uz 2 ponuky, a chcem sa snazit vyhybat rizikovym ludom a miestam, aspon kym nezmaknem bazenie sam doma.

po poslednej ponuke, bazenie zasa zacina zatial len jemne utocit do myslienok a navadzat na zlo.

tie veci co si tu spomenul "Ja" ho zatial perfektne odbijaju

viem, ze demon pritvrdi, bude ho treba poriadne poslat niekam s tou jeho ponukou, alkohol psychopaticky vrah, ktory si to riadne uziva, snad uz len predstavit realnu entitu, ktora vas omami a postupne zabije
stefky
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42722
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
Ahoj Jano, v prvnich dnech je vetsinou cloveku po x dennim tahu tak zle, ze nemuze pit (alespon to bylo tak u me). No a kdyz me napadlo: "takhle to dal nejde" - uz po x-te. Rekl jsem si: "ty jsi vul, vid? To uz tu bylo a nekoncilo to nikdy dobre." Objednal jsem se na psychiatrii, psycholozce a na terapie/skupinu. Prestal resit piti, zacal resit sebe a zatim mi to jde v ramci moznosti (bez alkoholu) dobre. Pozitivni motivace je potreba v nejake mire v podstate porad.

Nerozumim, proc te kdo nechce pustit do lecebny. O sobe dospely clovek rozhoduje sam. A sam by mel vedet, zda to zvladne sam nebo ne.

U me x pokusu selhalo (tedy ja v tech pokusech). Sel jsem do lecebny. Pak zas nejakou dobil pil. Ted jsem to vzal bez lecebny za jaky konec.

Motivace? Zit zivot, ne prezivat. To je prece ta nejsilnejsi monitivace. Opak je marnice s vypitou hlavou.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42727
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 1 měsíc  
JanaG : a kdo tě nechce do léčebny pustit? Jako rodina? Nikdo to přeci nemusí vědět, hold jsi marod a tečka... Po léčbě budeš v pohodě s novým elánem a chutí do života. Mě taky ex přítel se kterým jsem před x lety pila, přesvědčoval, že to dám, rozešla jsem se s ním dva dny před nástupem na léčení, byl za mnou asi dvakrát na návštěvě a nakonec uznal, že jsem udělala správně když jsem poslechla svojí intuici a šla. Pokud lékař usoudí, že léčebna pro tebe není to pravé a ty jsi přesvědčená, že ano, jdi za jiným a pověz mu celou pravdu, i že se ti nedaří být bez pití dny, hodiny... Držím palce
Pistácie
Expert Boarder
Příspěvky: 106
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...21222324252627...31
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter