Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...16171819202122...60
Dolů
Téma: Jsem alkoholik a nevím co dál
**
#778
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Zdravím,
Účelem mého příspěvku nebylo to,upozornit,že si každý za své činy odpovídá,to víme všichni a ani to nebylo myšleno jako nějaká výčitka,nebo poučování.Smyslem celého mého psaní bylo pouze to,že psát o svých problémech,jak uvádíte-vypsat se-nebo si přešíst osudy druhých,moc nepomůže zbavit se závislosti.(píši z vlastní zkušennosti).Ano,může to někoho nakopnout k tomu,aby začal konečně něco se sebou dělat(viz já.)Dopisováním a čtením se svého pití nikdo nezbaví.Moje praxe byla ta,že jsem si sednul k počítači,otevřel si sedmičku vínka popíjel jsem a v klídku a pohodě jsem si četl osudy druhých lidí.Nakonec jsem skončil s úspokojením,že přeci já(zase já)nejsem na tom zase tak špatně jako někteří,kteří sem píší.Tak tudy cesta nevede.Jediná cesta(to je můj osobní názor)je zvednou se od láhve a začít jednat.Prostě udělat něco ,aby sem přestal s tím pitím.Ne o tom jen mluvit a psát,nebo čekat na zázrak,že mně přejde chuť.Vypsat se můžou a měli by se tady lidi co alkoholem trpí a nepijou ho.To jsou ti blízcí,kteří se nechají od alkoholiků urážet,nadávat si,ti ,kteří musí poslouchat keci o tom jak připravují úklady proti chudákům pijákům.Tyhle lidi jsou nešťasní víc než pijáci,protože těm pijákům by chtěli nějak pomoct,protože přes to všechno je mají rádi,ale neví jak.Jejich trpělivost je úžasná,ale všechno má i své konce.Těch mi je moc líto a zárověň před nimi smekám klobouk.Ti by se tady měli radit mezi sebou jak na to,napsat těm druhým své pocity a trápení.Někdy už ani nemají jinou možnost,než se svěřit někomu se svým trápením.Těch příspevků je tady více,než příspěvků alkoholiků.Nechci sem psát žádná moudra,já z toho taky nejsem docela venku.Fakt je ten,že nepiju a zatím mi to nechybí.Ahojky.
Jindra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#781
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Naprosto s vámi souhlasím Jindro,vy jste taky taková třešnička na dortu.Nakoplo Vás to a držíte se,jste příkladem pro ostatní a jak známo,příklady táhnou,to jsem zase chtěla svým příspěvkem říct já.Taky souhlasím a někde zde o tom píšu,že příspívá hodně těch co se vezou,ale život je od toho aby se žil a ne aby jsme trpěli kvůli sobectví alkoholiků co se sebou nehodlají nic dělat a pracovat na sobě a na vztahu.Lehko se padá/stát se to může komukoliv/horší je se zvednout a někdo nechce,radši leží a jak píšete,všechno má své meze.S vašimy"moudry"souhlasím.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#783
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahojky Jindro,

na tomhle fóru se panu doktorovi Mlčochovi podařilo něco o co se snažila paní doktorka, ke které jsem docházela v době kdy jsem to potřebovala. A sice, si tu mají možnost předávat obě postižené strany ( postižení i jejich nejbližší)své zkušenosti pocity.
Vy se ve svém posledním příspěvku zmiňujete o těch co se závislostí už udělali co je třeba.
Souhlasím s Vámi, že je velice těžké tuto perfektní zkušenost předat ostatním potřebným.
Zkuste si přečíst všechny Ivličiný příspěvky, je z toho venku, je to ta o které se zmiňujete, nemá to určitě lehké, a tolik chce a daří se jí pomáhat ostatním.
Jste již také jeden z této řady a je dobře, že se o to dělíte.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 31/07/2010 20:04 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#786
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Je pravda,že jsou dva druhy pijáků.První jsou ti kteří o svém pití vědí a chtěli by to nějak vyřešit,byť zatím nevědí jak.(tak těm dávám velké šance to zvládnout.)Musí ale najít právě to rozhudnutí přestat.Druzí jsou ti,kteří už všechno vzdali a jsou smířeni s tím, že už nemají co ztratit, protože už vlastně všechno ztratili.(těm-nevím,moc nadějí nedávám,ale nikdy není pozdě.)
Já když sem si šel koupit vínko do supermarketu a viděl jsem tam postávat špinavé postavičky jak popíjejí krabicové vino,vždycky mě napadlo a to musím citovat:Ty vole,tak jestli dopadneš takhle,jako oni,no to tě potěš Pán bůh.Ale víno jsem si koupil a jěště jsem se rozhlížel,aby mě neviděl nějaký známý,protože mi to bylo nepříjemné,když mně třikrát v týdnu potkal známý a já měl v košíku zase vino.To jen tak, naokraj.
Jindra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#810
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahojky všichni .Nebyla jsem tady 14 dní a důvodem byl můj pobyt na "opakovačce" v Plzni. Může tam člověk,který abstinuje a je zařazen do programu,aby si uvědomil jaké to bylo,když pil,bral,hrál automaty.Moc se mi tam líbilo,hodně jsem, si uvědomila jak trpěli všichni okolo mě,co jsem vyváděla. Zpracovala jsem si otázky případné recidivy - krizový plán, bažení,myšlenky... No prostě to bylo bezvadné a za půl roku (pokud budu v pořádku) si to zopakuju.Krásné Velikonoce vám všem
Irena
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeňsko Narozeniny: 03/04
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#830
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj Irenko,máš už zase kus cesty našlapáno,je to super si připomenout a vědět že střízlivost není samozdřejmost vid?Určitě se ti nestejská a je bomba jak krásně to zvládáš a pořád na sobě pracuješ.Tak tě vítám zas mezi náma.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#839
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Hezký pozdrav pro Irenku,
hodně sluníčka, radosti s koníkama a spokojenosti v životě do dalších dnů.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#840
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj Ivliku,Květuš a všichní ostatní.Děkuji za přání .Když tady čtu příběhy a znovu jsem to teď vyslechla na té opakovačce,je mi strašně líto,že člověk nemůže všem pomoci.Jinak jsem ráda,že odešla zima
Irena
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeňsko Narozeniny: 03/04
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#971
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok  
Ahoj Irenko,jak vše zvládáš po opakovačce?Doufám,že ti koníci přináší radost.Hani,co tvůj pejsek,jak je na tom?Doufám,že je vše v pořádku.Už se blíží čarodejnice,tak budte hodný děvčata.Vzpomínám,byly doby,kdy stačilo vedle mne škrtnout sirkou a hořela bych jak vatra.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#988
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 14 rok  
Ahoj Ivliku,Květuš, Hani i všichni ostatní spolubojovníci. Po opakovačce je mi fajn.Kromě toho,že jsem si opět připomněla,že střízlivost není samozřejmá věc a nespadne nám z nebe, mi ten pobyt pomohl i v dalším problému, a tím jsou deprese. Nejhorší mám totiž na jaře, a to,že letos byly jakžtak snesitelné připisuji i té opakovačce.Prvotní příčinou mé závislosti jsou totiž endogenní deprese, kdo to zná,ví o čem mluvím.Ale to sem asi nepatří.
Teď už 14 dní jezdím s traktorem po loukách a vláčím,vláčím a vláčím. Divočáci tomu dali pěkně zabrat.Můžete kouknout sem
jandakone.websnadno.cz/.V sobotu a v neděli jsme sbírali kamení. Jo a máme první hříbátko . Zase se ozvu. Držte se všchni.
Irena
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeňsko Narozeniny: 03/04
Poslední úprava: 26/04/2010 12:00 Provedl: Falada.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...16171819202122...60
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter