Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45464748495051...80
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#53266
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Sochaři, gratuluju. Přestat kouřit je dobrá věc. Zdá se mi, že u kouření je to takový souboj s rutinou. Jako teď to dodělám a zapálim si. Ještě si zapalim a půjdu. Sleduju to u lidÍ v práci, jak jim to rozclenuje ten jejich den. Vlastně mi přijdou jako hrozni chudáci, takovi vězni nebo jak to napsat. Jakože teď musím přestat žít a na pět minut vtahovat kouř.
Samozřejmě stejně jako u chlastu je neuveritelne, jak to naše společnost toleruje.

Ale taky jsem kdysi kouřila. Nekouřím 15 let a jsem ráda. Zdraví a peníze. Motivace jak hrom.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53267
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahoj Karolino,nepiju necele 2 mesice-54 dnu/po opakovanych pokusech/.Ja mam opacny problem,pribrala jsem ted co nepiju.Kdyz jsem pila,byvalo mi spatne a nemohla jsem nic jist tak sla vaha dolu.Ted si dam obcas neco sladkeho-to jsem driv nedala nikdy do huby a celkove...jako by se to moje telo nemohlo dosyta najist,porad neco do sebe musim cpat...jestli je to jidlo nejaka nahrazka za alkohol??...nevim.
Jak prosimte jis podle tech kalorickych tabulek?
Judita
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53268
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahoj Judito,
snad mi bude odpuštěno, že nepíšu přímo k tématu vlákna, ale....
Jedu podle Kalorické tabulky .cz. Tvoje tělo je podviživené , ja jsi ho dlouho trápila hladem, když Ti bylo špatně a teď se to snaží rychle dohnat a uložit, co kdybys mu zase nechtěla dát najíst . Vtip je v tom, spočítat si základní bazální metabolismus, to je celkový příjem kalorií, pod který nesmíš jít. Jsou to kalorie potřebné k tomu, aby tělo trávilo, dýchalo, atd. + k tomu si přičíst, dle toho, jak moc jsi aktivní další kalorie. Pokud nesportuješ, stačí asi 300 kcal k tomu bazálu. Návody, jak vypočítat bazální metabolismus jsou na netu. Pak si musíš rozpočítat celkový počet sacharidů, tuků a bílkovin, návody jsou taky na netu, jak na to. No a pak si to dosadíš do těch tabulek a dodržuješ to. Zpočátku je dobrý, si to jídlo vážit, časem už to odhadneš. Nejsem výživový poradce a ze začátku to pro mně byla šichta, ale časem do toho pronikneš a je to snadný. Také mi na FB pomohla skupinka Ovládněte svůj metabolismus.
Přeji všem hezký den
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53269
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Čau Karoli, jojo, přesně jak píšeš..

hlavně že jsem tě v létě poučovala - že FAKT ani jedinou kapku, že... ..

no, já jsem aktuálně namotivovaná, myslím, že to bude OK

navíc nejsme v té fázi, kdy bez chlastu nevydržíme..

jinak pod Bazální metabolismus se jít v některých případech může, mně třeba výživová mudr. dala spodní limit 5500kJ, protože potřebuju vážně i ze zdrav.důvodů shodit hodně...

A je fakt, že když si připočítáš denně třeba litr vína - nebo nedej bože dva (a u mě ještě sladkou ochucenou minerálku 1,5l) , tak bych byla na naprosto otřesných hodnotách jak kalorií, tak sacharidů...

takže za mne - chlast tam nebude nejmíň do léta ... a pak už snad taky ne- páč jak si člověk zvykne abstinovat, tak najede na jiný program v hlavě a dá se to nahradit aktivitou (mně pomáhá ven se psem) nebo zásobou dobrých čajíků .. hlavně se musím vyhnout hospodám, burčáku i birelu.. a nejlépe i vinnému oddělení v obchodech.. chybami se holt člověk učí..
Lucie
Senior Boarder
Příspěvky: 74
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53270
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
ja neviem priatelia, asi mozno som 1 z tych "stastnejsich" co to nevedia. Ako hovorite Zdeno 2.
Mohol by napisat jak sa mu vede.
ZnenekDry ako neviem co na tom lieceni prevratne by sa malo udiat, ziadna abrakadabra co by nebola i vonku, okrem psychopokriveneho personalu, ktori si mysli ze su majstri tvorstva.
ja len robim co viem a co neviem tak proste neviem. nasrat (snad to neni az tak vulgarne, v cz to pouzivate, je to jedno z tych trefnych)(inac to je ale napad, si par pismenok vybrat a povedat, toto je neslusne) zjavne tie vsetky veci mne to nevedia zmenit
Opil som sa vcera, zaspaval som s depkou ako si to raz dakde hodim, a nelutujem sa, Je to ako je. Aspon som dokaz ze to i nejde, nelen ide.
A zatial ani 'vyssia moc' nezakrocila. Ani psychiatricky s bielym opaskom.
Prirodzeny vyber evolucie, ta si poradi.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 17/01/2019 10:11 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53271
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Jo,neboj Abrakadabra bude.Až si třeba jednou uvědomiš,že máš odpito,až to přijmeš,smířiš se s tím,fakt pochopíš buď anebo..Pak to jde a dobře.Pral bych ti to hned teď,bohužel tu cestu musíš najít sám,tak aspoň ať to nebolí a ať to přežiješ.Dukazů,že to nejde, není to jednoduché je plno na nádražích,v nemocnicích,hřbitovech,v blázincích,v kriminálech..takové důkazy potkává každý z nás často,neboj
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53272
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stef, a co tedy vlastne skutecne chces?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53273
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stef,

..."vyššia moc spinká v krígľoch od piva. Nauč sa ju vyliať mimo a nie naliať do seba... Trénuj!!!"

Ten okruh, slučku, si v mozgovni vymakaj sám, podľa vlastných predstáv aby si sa nemohol na nikoho vyhovárať, na iného preniesť vlastnú zodpovednosť.

"Žiješ aj piješ iba sám za seba!"

"Tak inovuj vlastné *návyky/zlozvyky* a nahraď ich správnymi, ktoré Ťa usmernia do triezva"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53274
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
MichalB, chcel by som nepit, (ono to zneje ako sranda) viem ze ma to zemele, chcel by som investovat do buducnosti a krajsieho zivota ALE je prusvih, ze neviem nejako zmnenit svoju touhu ist sa napit. (ocividne) a to je prusvih.
Zjavne ma to dost bavi.
Clovek by si povedal, ze to je taka pitomost, ale ono neni, jak to zaucinkuje tak jednoducho vidite vcera, pak by som prelezol i cinsku zed, len aby.
Myslim si, a to uz dlhsie, ze to svojim vedmomim nebudem vedet dat. 1000002 pokus, ajaj
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53275
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Tak dej vypoved v praci a chlastej dokud to pujde, az to nepujde, nezbude nic jineho nez prestat a pak to pujde - to je ma zkusenost.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45464748495051...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter