Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Zachránit se-lék (Antabus-Brno)
#47594
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
To je aj taký laický názor. Že čo na tom môže byť ťažké. Však stačí len nepiť. Konzumenti to vážne nemajú ťažke s nepitím. Oni sa takými vecami ako abstinovanie totiž netrápia. Preto nemajú žiadne depky a výčitky keď si vypijú. Som presvedčený, že keby som bežnému konzumentovi povedal, aby už v živote nepil, tak by to nedokázal. Nie preto, že nie je alkoholik. Ale preto, že by to nezvládol. Teda tú predstavu, že by si už nikdy nemal vypiť. No a u alkoholikov ja to ešte ťažšie. Tam už ide o návyk. Nie len fyzický, ale hlavne psychický. Nie len telo si už pýta svoju dávku, ale aj psychika. Pretože na čo si budeme niečo nahovárať, alkohol skutočne poskytuje psychickú úľavu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47595
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
....nenavštěvujte místa kde alkoholu propadáte, zaměstnejte si mozek, tělo a hlavně mysl něčím prospěšným a makejte do úmoru. Pak Vám nezbude ani chvilka na přemýšlení o alkoholu

So zeleným nemôžem nič iné, ako súhlasiť. Pre tú triezvosť skutočne treba aj niečo spraviť. Sama od seba nepríde.
S červeným nie. Cravingy sú bohužiaľ súčasťou abstinovania. Hlavne v začiatkoch. Začiatok nemyslím prvých pár dní. Ale dlhé mesiace. Tie sa treba naučiť zvládať. A ten mozog už automaticky zareaguje na situáciu v prípade gravingu. Vytvorí sa z toho akýsi návyk. A craving môže prísť aj po rokoch triezvosti.
Stačí nepredvídaná situácia a je problém.

Napríklad Ja spomenie ako si vychutnáva tú svoju kávičku, začne tu na ňu písať oslavné chorály a Kvetinka môže mať chuť na tú kávu. Nevravím, že si ju hneď dá, ale môže to v hlave niečo vyvolať. Tak, ako tu dokola spomíname alkohol a niekto kto ho má v chladničke si pôjde dať.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47596
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtko,

...píše sem aj jeden *nováčik-alibista a výhybkár* = traja v jednom, ktorý si tu testuje svoje výhybkárske teórie a teorémy - avšak, bez logických súvislostí a zdôvodnenia.

Tejto "entite" stačí "jednoducho" a "iba" prestať piť a zamestnať mozog a *umravniť/skrotiť* emócie opilca.
(Neuvádza už ako, pretože TO sám nevie... )

...ale má skúsenosti a nechce nikoho vystrašiť!


(Škoda, mohol som sa - možno, aj niečo dozvedieť a nabrať odvahu, skrotiť emócie aj vyvetrať mozog od cravingových agens/(podnetov).)

...ale on/entita - všetko skrýva v trezore.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47605
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Reminiscence napsal:
Richard Abraham napsal:
Musíte dýchat, musíte spát, musíte mrkat.....ale chlastat nemusíte, chlastat chcete a díky tomu padáte do sebelítosti. Prostě přestaňte, nenavštěvujte místa kde alkoholu propadáte, zaměstnejte si mozek, tělo a hlavně mysl něčím prospěšným a makejte do úmoru. Pak Vám nezbude ani chvilka na přemýšlení o alkoholu

Richarde, to myslíš vážně? To jsi asi závislý nikdy nebyl. Prostě přestaňte... Kdyby to bylo tak jednoduché, alkoholiků bude desetina. Jako radit alkoholikovi "nepij", to fakt má smysl. On to asi neví. Proto píše sem do fóra a čeká, až mu někdo tu spásonosnou myšlenku poradí. Tohle mě dokáže docela nadzvednout. Já sama moc dobře vím, jaké to je chtít přestat a nemoct to dokázat a padat stokrát za sebou na hubu, než se to (možná) někdy podaří. Opravdu jsem se nevracela 5x naléčení proto, že by mě to tam tolik bavilo.


Ano myslím. Mojí závislost jsem tu už popisoval, ale 20 let těžkého pití končilo na cca 21-22 pivech denně, cca 10 panácích a 2 krabičkách toho smradlavého nesmyslu zvaného cigarety. Pokud Vás moje názory zvedají ze židle, čtěte je 300x denně a uvidíte, že vaše myšlenky budou spíše o bolesti nohou než o potřebě pít alkohol.
a 5x vracečka na léčení?? O tom si myslím své a to jsem také popsal - léčebny jsou k ničemu. Vyléčit se z alkoholismu může pacient jen a pouze sám a nejlépe bez doktorů a ostatních zbabělostí. Léčebna alkoholiky odtrhává od běžného života a pak je hází zpět, což je největší hloupost v oblasti odvykání. Trvám si na svém ať se Vám to líbí nebo ne - alkoholik, stejně jako jiný závislák, musí CHTÍT!!! Chtít !!! Ne si dělat zadní vrátka a říkat si, že za pár let si třeba dá jedno pivko nebo skleničku vína...musí chtít přestat a mít jasnou vizi s vědomím, že bude do konce života abstinující alkoholik který se nikdy nesmí napít!!! Nikdy! Jedině tak to člověk dokáže..jedině tak.
A do mě ....
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47606
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtek napsal:
....nenavštěvujte místa kde alkoholu propadáte, zaměstnejte si mozek, tělo a hlavně mysl něčím prospěšným a makejte do úmoru. Pak Vám nezbude ani chvilka na přemýšlení o alkoholu

So zeleným nemôžem nič iné, ako súhlasiť. Pre tú triezvosť skutočne treba aj niečo spraviť. Sama od seba nepríde.
S červeným nie. Cravingy sú bohužiaľ súčasťou abstinovania. Hlavne v začiatkoch. Začiatok nemyslím prvých pár dní. Ale dlhé mesiace. Tie sa treba naučiť zvládať. A ten mozog už automaticky zareaguje na situáciu v prípade gravingu. Vytvorí sa z toho akýsi návyk. A craving môže prísť aj po rokoch triezvosti.
Stačí nepredvídaná situácia a je problém.

Napríklad Ja spomenie ako si vychutnáva tú svoju kávičku, začne tu na ňu písať oslavné chorály a Kvetinka môže mať chuť na tú kávu. Nevravím, že si ju hneď dá, ale môže to v hlave niečo vyvolať. Tak, ako tu dokola spomíname alkohol a niekto kto ho má v chladničke si pôjde dať.



"Problém" je slovo (nebo taky výmluva) které samo nevzniká. Problém si dělá člověk sám..
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47608
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Ano myslím. Mojí závislost jsem tu už popisoval, ale 20 let těžkého pití končilo na cca 21-22 pivech denně, cca 10 panácích a 2 krabičkách toho smradlavého nesmyslu zvaného cigarety.

Však OK. Ráno si sa zobudil a povedal si, že NEPIJEM. A úplne v pohode, bez nervov si to od prvého dňa zvládol ľavou zadnou. Nikdy predtým, počas tých 20 rokov si nepiť neskúšal a tak si samozrejme nemal nikdy recidívu. A žiadneho lekára resp. lieky si nikdy nebral. A odvtedy si na alkohol nikdy nepomyslel. Proste zadarilo sa hneď na prvý krát, čo si si povedal, že nepijem. A craving resp. baženie, myšlienky na alkohol sú pre teba neznámy pojem.
Samozrejme, že treba chcieť a niečo preto spraviť. Ale nie každý žije v nejakej bubline, kde je život prechádzkou.
OK. A teraz tú O zlatej rybke.
Tým netvrdím, že celé tie roky neabstinuješ.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47610
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtko nereaguj na neho. Len nato caka. On sem naozaj nechodi preto aby hladal pomoc alebo niekomu chcel pomoct. A tato stranka sluzi nato. Takze ja ho uspesne ignorujem.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47611
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtek napsal:
Ano myslím. Mojí závislost jsem tu už popisoval, ale 20 let těžkého pití končilo na cca 21-22 pivech denně, cca 10 panácích a 2 krabičkách toho smradlavého nesmyslu zvaného cigarety.

Však OK. Ráno si sa zobudil a povedal si, že NEPIJEM. A úplne v pohode, bez nervov si to od prvého dňa zvládol ľavou zadnou. Nikdy predtým, počas tých 20 rokov si nepiť neskúšal a tak si samozrejme nemal nikdy recidívu. A žiadneho lekára resp. lieky si nikdy nebral. A odvtedy si na alkohol nikdy nepomyslel. Proste zadarilo sa hneď na prvý krát, čo si si povedal, že nepijem. A craving resp. baženie, myšlienky na alkohol sú pre teba neznámy pojem.
Samozrejme, že treba chcieť a niečo preto spraviť. Ale nie každý žije v nejakej bubline, kde je život prechádzkou.
OK. A teraz tú O zlatej rybke.
Tým netvrdím, že celé tie roky neabstinuješ.


Ano, přesně tak. 2.2.2010 jsem se ráno probudil, vylil veškerý alkohol z domu, zahodil cigarety a prostě to pro mě definitivně skončilo a od té doby jsem se nenapil ani kapky alkoholu. Bez léků, bez lékařů natož nějakých psychiatrů. Fakt, že mi nevěříte a podsouváte mi slova které jsem nikdy neřekl o detoxu mi nechávají klidným a ledově chladným....Je snad přirozené, že jsem měl hrozné stavy, krvavé průjmy, krev z nosu, nespavost, omdlévání, třes celého těla, halucinace atp... ale pokud těmto malichernostem podlehnete, jste zase na začátku, pokud ne a pozorujete je a postupně je odstraňujete, zjistíte, jak moc jste si ublížil a jak moc musíte vše napravit a to dennodenně!! Ačkoli je to velmi vyčerpávající až kruté, je podle mne tento postup důležitou a nedílnou součástí léčby. Také si myslím, že jedinou úspěšnou léčbou je výše popisovaná okamžitá abstinence v normálním běžném životě, protože ten budete žít i nadále a pokud nedokážete zprvu abstinování čelit běžným a standardním "nástrahám", pak Vám je nějaké odvykací centrum tak či onak k ničemu.
Mimojiné, pane "Krtku", mýlíte se, protože život je procházkou a o to je krásnější, když se procházíte střízlivý a můžete si ho vychutnat plnými doušky. Doporučuji také jízdu na kole, dobrého partnera, hodně sexu a přehodnotit stávající (ne)hodnoty a změnit je.
Závěrem - když jsem se rozhodl (což je to jediné důležité), předpokládal jsem, že se mé okolí k mému rozhodnutí nějak postaví (aniž by mu do toho cokoliv bylo) a to mi pomůže vyhodnotit v jaké společnosti jsem se vlastně nacházel a nacházím. Výsledkem bylo zpřetrhání všech vztahů s tím ubohým dobytkem kolem mne nevidícím si na vlastní nos. Naopak jsem získával mnoho nových kvalitních kamarádů a přátel a to mi nakonec pomohlo i k podnikání a nové rodině. Ale to už je jiný příběh.
A abych nezapomněl, zde máte tu pohádku O zlaté rybce: www.youtube.com/watch?v=MaQ-F9Kkp24 je moc hezká.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47612
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
No ahojte, já bych třeba ráda věděla jak to pan Richard měl mezi tím. Už jsem mu dotaz psala. Víme, že řádně chlastal a víme, že řádně abstinuje. Ale mě by zajímalo, co bylo mezi tím, jak se mu to v hlavě seplo, jestli ze dne na den samo o sobě si tělo řeklo dost, nebo ho dotlačily okolnosti, jestli se mu zadařilo hned nebo musel udělat nějaké opatření ... Ale vlastně to říkal: rozhodnutí, makat, vydržet, náhradní činnosti atd. Hlavně se držet toho rozhodnutí. Stejně by mě zajímalo, jak k tomu dospěl. Já jsem rozhodnutí měla x- krát opravdu velké, ale vždy přišla nějaká akce nebo stres a podlehla jsem.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47613
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Aha tak děkuji, než jsem dopsala dotaz, už tu máme odpověď.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter