Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...21222324252627...36
Dolů
Téma: Jak to je?
*
#51197
Re: Jak to je? Před 5 rok, 6 měsíce  
Miroslav Vaculík,

"ak sa chceš naučiť kontrolovane piť alebo pitie regulovať, máš smolu/(pech); TO Ťa TU nikto nenaučí!"

Paradoxne, odporúčaní dostaneš určite mnoho...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51198
Re: Jak to je? Před 5 rok, 6 měsíce  
To je těžký.Treba na ten svůj kopec půjdeš ještě dalších deset let,nebo na něj vůbec nevylezeš,žadný pád se konat nebude.Na to budeš muset přijít sám.Tvoje současné obavy jsem kdysi řešil tak,že jsem měsíce nepil vůbec,"dokázal" jsem to blízkým, sobě,a pak třeba týden,tri dny jo.Na konci už naprostá ztráta kontroly.Ale tak jsem to měl já,třeba budeš pít,tak jako dnes,po zbytek života.Sem tam pauza,vše se nějak vždy srovná,žádný velký ztráty
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51199
Re: Jak to je? Před 5 rok, 6 měsíce  
A co s tím jako chceš dělat? Vůbec nepít, nebo se naučít pít kontrolovaně? Co chceš změnit? A chceš vůbec něco změnit? Vadí ti tvoje pití celkem, nebo jen to, že nevíš kdy dost?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51202
Re: Jak to je? Před 5 rok, 6 měsíce  
Díky za rychlé odpovědi, no samozřejmě to chci změnit, ale je pravda, že už dlouho a vždycky to dřív nebo později někde dost pžeženu i když před tou akcí na to myslím, že se musím více hlídat. Nejhorší jsou asi ty okénka, kdy na druhý den musím zjišťovat co se dělo a ne vždy je to příjemné zjištění.
Nejjednodušší řešení je jasné, nechlastat vubec, ale na druhé straně vím, že dřív nebo později budu ve společnosti kde to budu řešit jestli si dám nebo ne. Jsem z vesnice kde je všeobecně pití hodně tolerované.Pije se víceméně u všech příležitostí. Bohužel ta hranice kdy se dobře bavím a kdy už chlastám jak smyslů zbavený je hodně malá si myslím.
Miroslav
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51203
Re: Jak to je? Před 5 rok, 6 měsíce  
A ještě k té otázce jestli mi vadí pití jako takové tak to bych řekl, že ne. Jde me spíš o tu míru, pže většinou me prijde, ze ve společnosti kde pijí všichni tak s tím problém nemajíse uhlídat.
Miroslav
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51210
Re: Jak to je? Před 5 rok, 6 měsíce  
Miroslave ahoj,
mam to stejne jsko ty a tuto problematiku jsem zacal resot rok a pul z5 no za tu dobu jsem menil x krat nazory dokud jsem si nepriznal, ze jsem alkoholik snazil jsem se po nejake dobe abstinovani cca 6 mesicu pit kontrolovane-vzdyt pul roku nepiju, nejsem alkoholik, je to lez REALITA je takova, ze jak ja i ty jsme typy alkoholiku, kteri nejsou hladinkari ci-li nepotrebujeme pit denne, ale jdeme jednou za tyden 2 na tom nesejde, ikdyz 2krat ci 5krat tu hladinu udrzis mezi tim pomyslnym meznikem, kdy ztratis kobtrolu ozeres se jako prase, mas okno, kocovinu jak fyzickou tak moralni deprese stud a vycitky....stejne prijde den D, kdy tu kontrolu cili kontrolovane piti neuhlidas a dojde k tomu...takze ver mi, ze jedina cesta a jediny zpusob je byt abstinujici alkoholik a nepit vubec...nic jineho nelze...je to "smutne" ale je to tak.Vim jak je super si dat s prateli vychlazene pivko poklabosit, uvolnit se a odreagovat, ale MY jsme se prochlastali do stadia, ze uz to neni mozne....jen moje rada, ktera Ti usetri cas a bilancovani ALE stejne si tim musis projit sam....hodne stesti a drz se a recidivy prijdou bohuzel,ale pak nastane snad klid a rana, kdy si budes pamatovat vse, bude Ti dobre a az pujdes v sobotu odpoledne na prochazku treba s detmi nebo psem nebo sam uvidis ty stare "kamarady" jak se trousi na "vyprostovaka" a reknes si bohu dik, ze uz mezi ne nepatrim ahoj
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51211
Re: Jak to je? Před 5 rok, 6 měsíce  
Ale čo chceš teda ty. Najjednoduchšie by bolo nepiť, ale...
Stále teda neviem, čo chceš. Takže takto. Je to ťažké, keď nemáš klapku. Moja skúsenosť je taká, že je pre mňa jednoduchšie nepiť vôbec, ako vypiť 2-3 a potom sa kontrolovať. Pretože to už začnem chytať slinu. A je to pre mňa utrpenie. Chceš piť a nemôžeš. A celý čas to máš pod nosom. Stačí len natiahnuť ruku. Každé moje opitie skončilo v posledných rokoch oknom. Našťastie si nič nepamätám.
Ale boli aj chvíle keď ma mrzelo, že nepamätám. To ma raz zastavili kočky v meste, že čau Maťo a ja pozerám na nich jak puk, že odkiaľ sa poznáme. A že prečo sa neukážem, že bola sranda. Ale kde som sa mal ukazať, keď som nevedel odkiaľ ich "poznám"? Vtedy som zistil, že aj ožratý mám dobrý vkus na dievčatá. Boli fakt krásne. Škoda toho. Alebo som sa prebral z "okna" pri stole a pozerám sedí pri mne dievča. Poslal som ju do p...z fleku. Potom som neskôr zistil, že už sme tam spolu sedeli hodinu v družnej debate. To ma vtedy riadne nasralo. Celé týždne som naberal odvahu, že ju pozvem niekam a keď sa to stane nič nepamätám a ešte ju pošlem do pi...
Ináč to viem z domu od mamy, že som mal niekedy trochu vypité, normálne som sa s ňou rozprával a ja som si nič nepamätal. Veľa som kedysi nezniesol. Nemal som tréning ešte.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51213
Re: Jak to je? Před 5 rok, 6 měsíce  
Ahoj, ja som to mala podobne, rozhodla som sa nepit vobec a je mi lepsie. Sme aj rovnako stary (alebo mlady) Nechybaju mi tie rana ked mi hlavov prebleskovali utrzky predosleho vecera a hambila som sa za seba ako pes, sory to uz nedam. K tomu opica ze som nemohla ani jest, hamba na tri zimy. Jak sa hovori kdo nevie pit, nech nepije.
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51214
Re: Jak to je? Před 5 rok, 6 měsíce  
Michal, pekne si to napisal. Ja uz nastastie tie rana mam kedy si hovorim bohu dik, aj ked som neni veriaca
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51216
Re: Jak to je? Před 5 rok, 6 měsíce  
Jde me spíš o tu míru, pže většinou me prijde, ze ve společnosti kde pijí všichni tak s tím problém nemajíse uhlídat.

Ja som kedysi mal takých kolegov, ktorí "neradi" vypili. Spravila sa skladačka a pilo sa. Dokola. Koľko oni, toľko ja. Oni dospelí chlapi, ja 25. Váha nejakých 65kg. Ja hotoví, oni ešte len začínajú chytať slinu.

Ak už chceš teda na nejakej oslave vypiť, nesmieš piť s ostatnými. Teda nie že piť nejako pod stolom Ale nejako si to pitie rozvrhnúť. Proste sa musíš vyhnúť s každým si pripíjať alebo piť pri každom prípitku. Trochu s pitím odžubkovať, ak sa nechceš opiť. Zapijať aj dostatočným množstvom nealka. A nesmieš ísť nalačno a najlepšie jesť aj medzi tým.

P.S. Upozornenie. Keby to bolo také ľahké, ako som to tu napísal, tak tu dnes nepíšem.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...21222324252627...36
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter