Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...36
Dolů
Téma: Jak to je?
*
#48331
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Lenka napsal:
Včera v baru kalili do rána a já si dala čaj, sluchátka do uši a četla knihu

Tak to je dobry zacatek! S tou oporou Ti to napsal skvele Zdenek. Nikdo z nas tady nejsme kouzelnici, neumime a nedokazeme vzit na sebe cast Tvych problemu a nebo je zacarovat aby zmizely. Smysl tehle stranek je v tom ze prave tady je snadne si dokonale a do dusledku uvedomit v jak velkem prusvihu litas. A ze v tom vlastne vubec nejsi sama a ze presne to co musis resit Ty a co Te trapi tady resi s spousta dalsich.

Tak jak jsi popsala svoji situaci chapu ze lecebna neprichazi v uvahu. Takze to budes muset zvladnout sama coz je samozrejme horsi ale JDE TO! Co Ti poradit do zacatku? Tak urcite cistou domacnost a maximalni mozne vyhybani se alkoholu = zadne navstevy baru. Dulezita bude soucinnost pritele - vysvetli mu ze mas problem a chces ten problem resit a pozadej ho o pomoc. Tj. at Te netaha na bar, at nepije ve Tve pritomnosti a at ve styku s Tebou neni opily. A udelej si casovy rozvrh. Mas deti takze se urcite nenudis a bylo by velmi dobre mit pripravene cinnosti pro pripad nudy... proste cim min budes mit volneho casu tim min bude casu na piti.

Co se tyce informaci tak za sebe Ti doporucim dve knihy ktere povazuji za skvele. Usmevy smutnych muzu od Formanka coz je knizka ktera mi definitivne pomohla si uvedomit v jakych sr****** litam a ze hraju o zivot. A Zustat strizlivy od Karla Nespora coz je podle me naprosto dokonala "ucebnice" kazdeho alkoholika.

A drzim Ti palce protoze podle toho co jsi psala v tom uz docela litas a cesta ven bude vsechno jenom ne rychla a snadna.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48332
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Ahoj Leni. Vítej, jsme si věkově blízké, i problém máme stejný tj. chlast. Je to dlouhá cesta od uvědomění si problému k jeho vyřešení. Já snad konečně (milión pokusů) dozrála a jsem spokojená bez pití. Už se to ve mně nepere, líbí se mi střízlivost. Užívám si ji a těším se na další dny "s ní". Už se nebojím, ale muselo se něco změnit v hlavě. Vím, že mám teprve 3 týdny, ale ten pocit je prostě pevnej, jinej, novej, hezkej... Tak přeju ať tě to taky brzy potká a řiď se radami ostatních. Člověk je na to ve finále sám... Držím palce
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48333
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Ma stejný problém a myslím, že to jako problém nevidí. A bohužel se vídáme jen ráno anebo pokud za nim zajdeme na bar. Ale problémům se nechci vyhýbat, chci jim čelit
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48334
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Gennosuke, moc díky. Ono mi šlo možná o ta počáteční slova opory. To, ze jsem se při prvním kroku přihlásila sem, abych získala nějaké info a zjistila, jaký jsem vyvrhel, když mám děti a chlastam, ac jsem si dokonce uvědomila, ze už to není normální, to mi spis tak dávalo sílu jít na panáka. Úsměvy smutných mužů jsem nesehnala ani v knihovně, ani ke koupi. Ctu ted Plocovou, mám všechny 4 knihy a na Nespora se chystam. Taky jsem se pustila do motani a barvení papírových rulicek. Už mám dva výtvory. Umím zabavit ruce vším možným, tak holt k tomu budu popíjet nové druhy čajů
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48335
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Ahoj Lenko, s tou radou je to jednoduche, přestaň pít. Ono je spíš otázka, co člověk od fóra očekává... no, Já bych se odrazila o toho, co pises o tech dětech, že zvládáš, stihas. Úkoly výlety... a do kdy? Bude to horší, časem, co když budeš zrovna v lihu, když te budou potřebovat? Co když už si všimli nebo si vsimnou časem, když ty si sice stále budeš myslet, že to nejde vidět, ale vidět to půjde a ovlivni to jejich postoj k chlastu? Je možnost, že je vychovas bez úhony, co bude az odejdou z domu? Nebude důvod se omezovat a rozpijes se vic... a vic a pak ti neumožní byt babičkou, protože se budou bát ti sverit deti.... to jsou scénáře. Pokud pit neprestanes, bude ti to pití brát víc a vic života...
Neber to ode me jako útok na tebe jako matku, ale myslím, že to by mohla byt největší motivace.... Já jsem to tak mela... přečti si příspěvky v kategorii deti alkoholiků, to byla pro me studena sprcha... představa, že o me bude takhle jednou psát moje dcera.... brrr...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48336
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Šantal! Děláš mi radost... :-P fakt..
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48337
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Šantal, děkuji ti. Vim, ze na to budu sama, ale i tahle stránka a vaše slova jsou tak super. Jak resis chuť? Já dnes vypila 4 litry vody. Jsem jak žába, ale zitra si budu vse pamatovat
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48338
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Allie, děkuji. Neberu to jako útok ani náhodou. Právě si říkám, že to zatím az takový problém není, ale bude to horší. Tata taky chlastal a dodnes chlastal. Výlety s nim=chlast, vidět ho po patnácti letech=chlast, píše nebo vola jen když je napity a já nechci byt stejná, ač jedu zatím ve stejných kolejích. Výhybky existují a já ji snad taky najdu a zvladnu zmacknout
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48340
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Ahoj Lenko, take jsem se rozhodla uplne abstinovat, po tom, co si totalne nepamatuju konec stedreho dne a svym detem zkazila svatky. Minuly rok-dva jsem pila/nepila a nikam to nevedlo. Zatim s tim bojuji sama, nejhorsi byl prvni mesic, to jsem tady byla porad a cetla spousty vlaken a psala. Ten prvni mesic byl bes, ale neco se mi konecne v hlave zlomilo a uz to jde mnohem lip. Zacala jsem chodit do AA, popisuju to v prispevku zkusenosti s AA. Me moc pomahaji, je moznost s nimi travit i cas na vyletech - klidne s detmi. Muj manzel ma bohuzel k alkoholu stale blizko, takze u nas suchy dum nebude, ale vytvorila jsem si svoje sucha mista. No a kdyz pije, tak v nejhorsim sem napisu a ono to prejde. Jinak do spolecnosti chodim na co nejkratsi dobu a s planem, co dobreho si tam dam.

Drz se, pokud se sama rozhodnes, ze nechcec pit, tak se moznosti nakonec najdou.

Ja si myslim, ze toto forum mi pomohlo nejvic, nasla jsem si pro sebe proc nechci pit i pomoc jak vydrzet.

Drzim ti palce
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48345
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Dobré ráno všem
Sice jsem zase trochu nervózní, ale to neva. Leni, já tentokrát fakt chutě nemám! Teda mám na sladké, to hodně. Souvisí to asi s tím nekourenim, možná i ta nervozita, ale to jsou malé věci, preziju. Dneska jdu cvičit, tak upustim páru a bude líp
Allie, ahoj! Už se těším na kolo, mám novou výbavu, od tachometru po bundu, tak už vyhlížím jaro. Jak se máš ty?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...36
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter