Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...18192021222324...28
Dolů
Téma: chci přestat pít
*
#51803
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
David napsal:
"Já se rád dívám na televizi se skleničkou v ruce."
Ruky máš predsa dve. Zamestnaj ich obe! Striedavo pozeraj cez jeden pohár ako cez lupu a z druhého upíjaj. Je to zábavnejšie ako samotný program v televízii alebo počítačová hra... Občas si dolej!... a pi do plna/sýta!(najviac však → po krk!... inak - sa preleješ)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51806
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Ahoj Agi, jsem moc ráda, že ses ozvala. Čaqsto jsem si na tebe vzpomněla právě proto, že máme hodně věcí podobně. Je skvělý, že to taky dáváš. Mně ta abstinence přijde najednou tak snadná a samozřejmá, že mě to až děsí. Abych si toho nepřestala vážit.
No, samozřejmě že jsem na sebe v duchu pyšná, ale nikdo kromě manžela mě nepochválí, protože netuší, že ten problém tu byl. V práci jsem byla vždycky za abstinenta, dojíždím do jiného města autem.
Co je dobré, manžel mi alkohol nenabízí a sám taky rapidně snížil svou spotřebu.
Abstinece mi přináší hodně věcí pozitivních. Zlepšení domácích vztahů, můžu se věnovat zahrádce nebo studiu a začala jsem chodit plavat. Jen někdy když jsem sama jako předevčírem, na mě sedne ta divná depka. A zrádná myšlenečka probleskne...
Když jsem před 8 lety přestala kouřit, bylo to něco podobného.
A teď naprosto v pohodě. Chce to čas. Jak říkáš, leta jsme chlastaly a ničily si metabolismus, tak to nejde spravit za tři měsíce. Držme se!
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51807
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
S nekouřením jestli můžu poradit, počkej. Teď je potřeba se srovnat psychicky s jedním problémem. Alkohol je podle mne mnohem závažnější zlo. Uvidíš, časem se třeba rozhodneš využít protikuřáckou poradnu. Dnes jsou na odvykání kouření i léky. Ale všechno chce svůj čas. Měj se hezky, Lenka.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51808
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Allie:
"Já bych to tak neviděla. To jsme jen tím chlastánim odsunuli vse na druhou kolej a teď najednou, když člověk pít přestane, moc nezůstane. Tož je potřeba zase si ty koníčky, vztahy, činnosti pomaličku zpátky dostávat do života."

Právě. Nejhorší pro mě jsou vzpomínky. Jako bych přišla z narkotického snu do drsného všeodhalujícího nemilosrdného světla- světa střízlivosti. Je pozdě na to něco změnit nebo vrátit. Stydím se za sebe.
A dělám tlustou čáru.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51809
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Ahoj všichni
Navážu na téma: "Mně ta abstinence přijde najednou tak snadná a samozřejmá, že mě to až děsí.". Tak to jsem měla minulý týden - jak je vše snadné. A pak najednou neklid, nutkání. a vygradovalo to v pátek tím, že jsem měla celý den chuť jít se známými do hospody. Úplné zatmění, zkrat. Fuj. Celý den jako na nože, nestoustředěnost,nervozita, podrážděnost. Dopadlo to sice dobře, ale dosud už přetrvává pocit nedůvěry v sebe, ten klid je pryč. Dnes se mi teda ulevilo: byli jsme již déle na víkend zvaní na oslavu 45 narozenin. Dřív jsem připouštěla, že bych třeba jela (spousta známých, kytary atd) a zvládla to bez chlastu. Teď jsem vzhledem k okolnostem s konečnou platností řekla, že NE!!! Úleva veliká Ani mě nezajímalo, co na to manžel. On to ale přijal a pochopil bez velkého vysvětlování. Je možné, že tohle byl ten strašák, ten spouštěč, ten nahlodávač. Vzpomněla jsem si na Sochaře, jak odmítl riskantní pobyt a na jeho následnou úlevu. Tak snad to bude zase dobré a přijde ta jistota, radost z abstinence... Klid. Cítila jsem se bídně, když přišlo to ohrožení, měla jsem strach. Takže pokora a vážit si toho A co vy ostatní???
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51810
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Ahojky, taky se hlásím. Moc Vám přeju, jak Vám to jde. Já se nemůžu odrazit. I když si tu všechno čtu, i když čtu svoje příspěvky, kdy jsem se rozhodovala a rozhodla, i když je to úplně jasný, že pít flašku vína za večer je moc, i když těch prvních 14 dní bylo taky tak snadné, než jsem si dovolila "odměnu" o víkendu. Od té doby si slibuji, že příší týden konečně už. A příjde pondělí večer a jede mi v hlavě, že vlastně pohoda, že se nic neděje. Nejtěžší je to utnout a vydržet a nezapomenout na to, že člověk tak snadno sjede zpátky a je tak těžký zase najet.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51811
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
David napsal:
Je to tak, život bez alkoholu je nudný, prázdný.

Blbost. Naopak je život plný radosti.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51812
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Allie napsal:
Já bych to tak neviděla. To jsme jen tím chlastánim odsunuli vse na druhou kolej a teď najednou, když člověk pít přestane, moc nezůstane. Tož je potřeba zase si ty koníčky, vztahy, činnosti pomaličku zpátky dostávat do života.

...anebo získávat jiné ..
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51813
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
David napsal:
Já se rád dívám na televizi se skleničkou v ruce.

já televizi nemám, ale určitě bych si k ní nějakou skleničku ledové limonády nebo džusu dal
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51814
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Lenka X napsal:
S nekouřením jestli můžu poradit, počkej. Teď je potřeba se srovnat psychicky s jedním problémem. Alkohol je podle mne mnohem závažnější zlo. Uvidíš, časem se třeba rozhodneš využít protikuřáckou poradnu. Dnes jsou na odvykání kouření i léky. Ale všechno chce svůj čas. Měj se hezky, Lenka.

Nesouhlasím.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...18192021222324...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter