Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Pozitivní účinky abstinence
#50685
Pozitivní účinky abstinence Před 5 rok, 6 měsíce  
Ahoj!

Zajímají mě vaše postřehy a osobní zkušenosti, jak jste se cítili např. po měsíci abstinence.


Moje nejdelší zkušenost s abstinencí trvala 3 měsíce a krom toho, že jsem přestal mít na alkohol chuť se mi i skvěle dýchalo, neboť jsem s abstinencí přestal kouřit.

Bohužel jsem takový věčně znuděný člověk - jeden můj známý říká, že jsem trudomyslný. Skutečnost, že mě vlastně nic nebaví, se nezměnila s abstinencí Možná jsem málo abstinoval. A povinnosti nejsou zábava!

Tak se mějte hezky a přeji příjemný den v abstinenci
Vodník
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50686
Re: Pozitivní účinky abstinence Před 5 rok, 6 měsíce  
Měsíc bez alkoholu jsem byl naposledy tak v 15 letech.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50687
Re: Pozitivní účinky abstinence Před 5 rok, 6 měsíce  
Vymyslel som vtip:

Prečo neboli Rusi na Mesiaci?
Lebo nevydržia mesiac bez alkoholu.

:-D
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50688
Re: Pozitivní účinky abstinence Před 5 rok, 6 měsíce  
Dejve to se máš čím chlubit šikula!
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50689
Re: Pozitivní účinky abstinence Před 5 rok, 6 měsíce  
Treba to jen konstatuje (David).
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50800
Re: Pozitivní účinky abstinence Před 5 rok, 6 měsíce  
pozitivní účinky (zatím mohu hodnotit jen 4 měsíce, ale i tak ) nejdřív se zlepšil spánek (to už za pár dní), přestala jsem kašlat.. (dřív jsem prostě chronicky pokašlávala -asi nějaká vnitřní otrava ) později jsem odpuchla, mírně hubnu... psychicky - musela jsem si najít jiné berličky na večer - čaje, kávičky, venčení psů..jsem méně unavená... hlavně jsem na sebe fakt hrdá protože je to naporvé a na první dobrou i když chutě jsou.. hlavně jak byly ty vedra (nealko pivo největší krizi zažehnalo, ale nechci to moc pokoušet ani s tím Birelem, zkušenosti s ním nejsou nejlepší a většině nastartoval cestu zpět...) .... Negativum snad jen jedno - ten život je nějak větší nuda prostě je takový hodně spořádaný nemyslím to tak, že nemám co dělat (to fakt naopak, spíš nestíhám a koníčků spousta) - ale takový "nerebelský" pocit, nevím jak to popsat, prostě žádné průsery, žádná music do rána do sluchátek pod vlivem, kterou jsem si takhle nejvíc užila je to prostě jiné... ale při součtu pozitiv a negativ rozhodně ROZHODNĚ pozitiva převládají
Lucie
Senior Boarder
Příspěvky: 74
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50803
Re: Pozitivní účinky abstinence Před 5 rok, 6 měsíce  
Myslíš žádnej "rokenrol" co. Já tohle řešila a cítila taky. Bohužel mé akce dopadaly opravdu pruserem, který tu "pohodu" zahalil. Zlatá nuda. Už na mě nikdo nebude moct. Konec ponižování, vyčítání, nadřazování, vydírání.... To je výhoda abstinence
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50804
Re: Pozitivní účinky abstinence Před 5 rok, 6 měsíce  
Lucko, popsala jsi to přesně a úplně se s tím ztotožňuju. I s tím pokašláváním . Jsem si říkala, z čeho to mám, nekouřím a ani doma nikdo nekouří a pořád divný chrapot a zahleněnost. Jsem čistá 12 dní a je to mnohem lepší.
Jako negativum vidím paradoxně únavu, už kolem 20 hodiny KO. Dřív, se sklenkou, když jsem potřebovala něco udělat, nechávala jsem si to právě na večer, kdy jsem byla nejaktivnější a šlo to něják samo. Teď se ploužím po bytě a do ničeho se mi nechce, jsem bez šťávy a to piju zelený čaje a kafe.
Další výhoda je, že se můžu pořádně najíst, od června jedu podle kalorických tabulek a abych se vešla do příjmu, tak jsem si musela odečíst 500 kalorií, což je v jídle slušná véča.
No a další super věc je každý druhý den 80 Kč do prasátka .
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50805
Re: Pozitivní účinky abstinence Před 5 rok, 6 měsíce  
Šantal, žádnej "rokenrol", naprosto přesný
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50807
Re: Pozitivní účinky abstinence Před 5 rok, 6 měsíce  
Kvůli té "nudě" jsem začal po 7 měsících bumbat, tak si začni hledat nějakej adrenalin jinak je to otázka času (myslím si to) jinak blahopřeji
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter