Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Objektivní pohled na mě
#51352
Re: Objektivní pohled na mě Před 5 rok, 6 měsíce  
Dávám si poslední možnost. Teď si dávám poslední možnost - nepít. Zkusím to umedikovat. Jakkýkoliv další abúz asi budu řešit sebevraždou. Je mi líto dětí, ale jinak to nedávám. Totálně na dně, 2mg rivotrilu nezabírají, na psychárnu mě nechtějí hospitalizovat, léčení by mi zničilo svět. Musím platit bydlení, exekuce a všechno kolem. Žena má 7k měsíčně a tak nějak to táhneme. Ztratil jsem jistotu jestli vůbec se mnou chce být, takže mám hrozný pocit nejistoty a ta mi nepřidává na tom s tím nadobro skoncovat. Ona je flegmouš. Nepřijde a neřekne, to zvládneš, mám tě ráda, ty to dokážeš. Je to těžký
Peteho
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51353
Re: Objektivní pohled na mě Před 5 rok, 6 měsíce  
No, nějak nevím, co ta sebevražda reálně vyřeší, kromě toho, že už asi (jestli neexistuje posmrtný život) nebudeš muset nic řešit a nebude tě to bolet.. Jestli aspoň dostane manželka vdovský nebo děti sirotčí důchod nebo tak něco. Já myslím, že dostanou kulové. Vlastně tu rodinu opustíš. Navíc spáchat sebevraždu je dost těžký.. Takhle to plácnou jde snadno, ale sebevražda podle všeho co vím bolí a je velice nepříjemná. Navíc, když to zvořeš budeš mrzák, nebo zavřený v blázinci
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 07/10/2018 00:23 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51356
Re: Objektivní pohled na mě Před 5 rok, 6 měsíce  
Nikdy to nevzdávaj. Samovražda by bola zbabelosť a nezodpovednosť voči rodine. Tie spomínané exekúcie by si v takom prípade nechal na manželku a deti?
Pre abstinenciu MUSÍŠ aj niečo urobiť. Len Rivotril sám Ti nepomôže. V prvom rade priznať si, že si alkoholik a podľa toho sa zariadiť. Zmieriť sa s tým, nebojovať s alkoholom. Vždy bude silnejší. Abstinencia je beh na dlhé trate. Je to o sebadisciplíne. Robiť to čo mám robiť a nerobiť čo nemám robiť. Ísť si za tým, byť nekompromisný egoista, sebec, čo sa týka abstinencie. Musíš to mať v hlave usporiadané. Čo chceš, prečo to chceš a ako to chceš. Naštuduj si a nauč sa spôsoby zvládania cravingu. A NIKDY!!! opakujem NIKDY!!! to nevzdávaj. Myslím že po 4 liečeniach, cca 20 pobytoch na psychiatrii by som mal vedieť o čom píšem.
Prečo by Ti liečenie zničilo svet? Sú to blbé 3 mesiace. Čo je oproti tomu zvyšok života? Na začiatok si nájdi nejaký klub abstinentov. Zahoď hanbu. Sú tam rovnaký ľudia ako ty. Nie je väčší, menší alkoholik. Len alkoholik.
Pijak napsal:"Pokud se bude léčit, je tu určitě naděje. Ale je možné, že ztratí rodinu, příjde o práci..."
Evidentne to sám nedáva. Takže bez liečby o to príde tak či tak.
P.S. Kľudne si pomôž aj nejakými liekmi. Unavený, nevyspatý nervózny to je rýchla cesta k zlyhaniu.

Nech sa darí Teba aj rodinke.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51357
Re: Objektivní pohled na mě Před 5 rok, 6 měsíce  
Ztratil jsem jistotu jestli vůbec se mnou chce být, takže mám hrozný pocit nejistoty a ta mi nepřidává na tom s tím nadobro skoncovat. Ona je flegmouš. Nepřijde a neřekne, to zvládneš, mám tě ráda, ty to dokážeš. Je to těžký

Rozprávali ste sa niekedy o tom?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51358
Re: Objektivní pohled na mě Před 5 rok, 6 měsíce  
No, chlape, těžko hledej podporu přítelkyně. Ta sama potřebuje podpořit. Má dvě hodne malé děti, o ktere se musí starat a do toho chlapa, kterej strasne pije. A když jde do tuhého, začne mluvit o sebevraždě.
Ty problémy s depresí, spánkem, to všechno máš z chlastu. A nebo ti to alespoň hodne zhoršuje. Takže se vsaď, že když se na ten chlast konecně vykasles, že se to zlepší. Nebude to ideální. Ale zlepší se to. A určitě i s partnerkou, jestli už nad tebou ne zlomila hul. Co jí zbyva? Dvě děti, penez málo a ještě ozrala na krku....
Tak se seber chlape a něco dělej. Ještě si mladej na umírání, ještě musíš vychovat děti.
Nebo chceš, aby jednou začaly svuj pribeh stejně jako ty? Táta chlastal, brácha chlasta a ja taky chlastam...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51359
Re: Objektivní pohled na mě Před 5 rok, 6 měsíce  
Krtek napsal:
Nikdy to nevzdávaj. ...
...
Pijak napsal:"Pokud se bude léčit, je tu určitě naděje. Ale je možné, že ztratí rodinu, příjde o práci..."
Evidentne to sám nedáva. Takže bez liečby o to príde tak či tak.
...

Nech sa darí Teba aj rodinke.


Člověče nemusí, znám lidi, co takhle chlastali roky a nějak to ustáli i v práci, i doma. Když bude mít štěstí, tak může i pár let takhle polochlastově přežívat a pak chcípnout. Nebo ho také může přejet opilého zítra auto, může si oddělat játra/slinivku a umřít za půl roku, nebo udělá nějaký malér, třeba někoho zabije, nebo něco moc zvoře v práci a bude platit obrovskou pokutu. Nebo se zabije v depresi, že to nedává. Nevím.
Střízlivost není zadarmo. Poznal jsem lidi, kteří se museli vzdát třeba i fotbalu, aby nepili, výborně placeného teplého místečka atd. Dokud chlastali, tak to nějak šlo, jak přestali a šli se léčit, tak je buď vyhodili, nebo to nezvládli psychicky se vrátit do těch starejch kolejí. Ale znám i lidi, kteří to zvládli a fungují v těch starých kolejích, je to kus od kusu. Nechci pána manipulovat k léčbě s tím, že zamlčím, že ta něco stojí.. Je to těžká volba a je jen na něm. Obě možnosti skýtají výhody a nevýhody. A to vlastně jen vařím z vody, protože jeho situaci neznám. Já jsem přestal pít, protože bych jinak chcípnul. Já se rozhodovat jestli pít nebo nepít nemohl. Když jsem dřív rozhodoval, vždy byl důvod proč chlatat dál.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 07/10/2018 09:37 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51362
Re: Objektivní pohled na mě Před 5 rok, 6 měsíce  
Pijak, píšeš:
"Když jsem dřív rozhodoval, vždy byl důvod proč chlastat dál."
..."keď je dôvod, treba piť!"

...pomôžeš si do hrobu.


(...slabá útecha, ale aspoň veko na rakvi si zavrieš sám - máš predsa DÔVOD! => "PIŤ alebo ŽIŤ!!!")
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51363
Re: Objektivní pohled na mě Před 5 rok, 6 měsíce  
Ja: Já píšu jak to bylo.. Teď nepiju už relativně delší dobu, ale opravdu mě spíš osud donutil to řešit. Dokud šlo pít, tak jsem pil. Jistě, že jsem byl rozhodnutý nepít a věděl jsem, že mi to ničí. Ale začít jsem mohl přeci až po této pitce, kterou jsem chtěl udělat, nebo po té další, nebo od nového roku, nebo až pár dnů po Silvestru, na Silvestra pijou všichni. Pořád se to dalo odsouvat to datum rozhodnutí přestat pít. Až osud to datum stanovil více méně za mě.

A jak ses rozhodnul ty Ja? Dal si misku vah? Výhody/nevýhody pití?
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 07/10/2018 11:04 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51365
Re: Objektivní pohled na mě Před 5 rok, 6 měsíce  
Pijak, píšeš:
Ja: Já píšu jak to bylo.. Teď nepiju už relativně delší dobu, ale...

"A jak ses rozhodnul ty Ja? Dal si misku vah? Výhody/nevýhody pití?"

..."dozrel som a rozhodol som sa → "o sebe a za seba!"
(...takáto býva moja odpoveď, keď sa ma pýtajú: "a prečo si sa rozhodol až teraz?" "Dospel a dozrel som"...)

(..."trvalo mi TO, ale predsa!")
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51369
Re: Objektivní pohled na mě Před 5 rok, 6 měsíce  
Peteho,
podle toho, co píšeš to evidentně sám nedáš....na psychárnu mě nevezmou....co to je za blbost, zvedni telefon zavolej 155 řekni to, co tady píšeš o sebevraždě no a už si budeš dávat večeři na uzavřeném oddělení, budeš tam 2-3 dny, kde zjistí, že jsi jen v hajzlu a chceš to řešit a šup na na protialkoholní ...takže žádné výmluvy....
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter