Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: genialita/debilita alkáče
#52121
Re: genialita/debilita alkáče Před 5 rok, 5 měsíce  
To jsme si všichni mysleli ,že na nás nic není poznat a že fungujeme normálně ,dokonce, že to není ani cítit,neustále žvejka v puse a mysleli jsme si ,že dokonce podáváme lepší výkony.Ale ostatní z taktických a ohleduplných a jiných důvodů mlčeli.Ale pokud se k tomu každý den polykají benzáky nikdy to není lepší ,ale jen horší čím dál víc.Bylo by lepší číst že Notor se sebou chce něco dělat,ale očividně mu to vyhovuje a chutná pokud to tak ovšem je.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52122
Re: genialita/debilita alkáče Před 5 rok, 5 měsíce  
Vše co jsem psal je pravda. Piju jako prase, zase jsem se tak uchlastal, že jsem se poblil. Ráno samozřejmě úzkost, emoční bolest, hrůza. Zase jsem to rozjel. Stačilo několik piv a už to bylo v pohodě. Do toho nějakej xanax. No a když nad tím uvažuju, tak bych z toho chtěl ven, ale nedokážu se cejtit normálně, když v sobě nemám alkohol.Kdybych se cejtil tak v pohodě jako teď, když jsem vožralej, tak bych nic nepil a myslím, že tak to má normální člověk. Člověk co takovej problém nemá, tak necejtí úzkost, bolest a strach, jenže já jo. Ta tolerance k chlastu je u mě vysoká. Beru prášky, ale necejtím to, je to slabý. No nic, teď jsem si dal 2x 10mg diazepamu, snad budu spát, budou noční můry, na to jsem zvyklej a zejtra jdu makat, tak snad to zvládnu.
Notor
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52123
Re: genialita/debilita alkáče Před 5 rok, 5 měsíce  
Když z toho chceš odejít udělej to,ještě máš čas!!!!Ale musíš chtít!!! Musíš chtít byť strizlivý ,bez chlastu a žít nový život.Dát mu nový směr a po čase zjistíš,že to stojí za to. Už druhá kamarádka zemřela díky chlastu, protože nedala přednost střízlivému životu.Ve 30 máš pořád kus života před sebou.Ale když budeš jen pít a brát prášky po čase nebudeš moci ani pracovat!Nebudeš mít sílu.Život strašně utíká a prochlastat ho a umřít kvůli nému za to nestojí.Zkus to ,zkoušej stále až to půjde.A to půjde ,musíš chtít!!!Přestanou po čase úzkosti,dostaví se radost ze života bez alkoholu.Chtěj to a podaří se Ti to.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52124
Re: genialita/debilita alkáče Před 5 rok, 5 měsíce  
Kdybych se cejtil tak v pohodě jako teď, když jsem vožralej, tak bych nic nepil....

Notore. Ale to sa mýliš. Ty sa necítiš v pohode. Ty len prepíjaš absťaky s pomocou liekov. A to je rozdiel. Byť v pohode znamená nemať potrebu piť. Ale ty už teraz vieš, že opäť budeš, pretože "musíš". A to teda vôbec nie je pohoda. Zobudiť sa ráno bez absťaku, bez nutnosti napiť sa, to je pohoda.

Člověk co takovej problém nemá, tak necejtí úzkost, bolest a strach, jenže já jo.


A z čoho pramení tá úzkost, bolest, strach? Nie je to náhodou z toho absťáku? Viem aké peklo je absťak. Ale bohužiaľ, zašiel si priďaleko. Buď zastavíš ten alkohol ty sám alebo zastaví on teba. Tomáš tam vedľa dal jedno video. Ver, že chlapík má pravdu. Dostaneš sa do stavu, keď to nepôjde s alkoholom, ani bez neho. Prvú minútu a pol si zapamätaj. Pretože to je doslova definícia ťažkého alkoholizmu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52125
Re: genialita/debilita alkáče Před 5 rok, 5 měsíce  
Krtku ja myslim ze Notor tohle vsechno moc dobre vi - neni to zadny hlupak ani si (zatim) nevychlastal mozek tak ze by netusil ktera bije. A nekde uvnitr hlavy mu nejspis bude uz nejak cas rvat alarm a blikat cerveny svetlo - jinak by sem nikdy nepsal.

Jenze ta cerna a chladiva prazdnota ve ktere je klid a pokoj a pohoda je prave ted mnohem silnejsi a mnohem lakavejsi nez strizlivy zivot. Staci se napit a vsechny trable a starosti a stresy ktery strizlivyho cloveka nici a deptaji zmizi nebo se zmensi tak ze se daji snadno odfouknout pryc. A jestli leky pomahaji obrousit to ostry kolem a cely to zatim funguje tak ma zavislost v ruce trumfy ktery pujdou jen tezko prebit .

Asi vetsina tady na foru jsme tam byli a zname to .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52126
Re: genialita/debilita alkáče Před 5 rok, 5 měsíce  
G. Súhlasím s každým jedným tvojim slovom. Ja viem, že on to vie. Ináč by tu nepísal. Prečo aj, ak by mu pitie vyhovovalo. Chváliť sa koľko vypije? Blbosť. On vie, že má problém. Je mi jasné, že musí sám chcieť, sám sa nakopnúť. A vzhľadom na to, ako píše, tak inteligencie má na rozdávanie. Ale čím dlhšie to bude odkladať, tým to bude ťažšie. Ten absťák si jednoducho bude musieť nejako pretrpieť. Liekov má na to dosť. Možno ho len chcem trochu nakopnúť, že sa to dá. Ako píšeš, väčšina z nás si tým prešla.
Ale vystihol si to dokonale - ta cerna a chladiva prazdnota.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52173
Re: genialita/debilita alkáče Před 5 rok, 5 měsíce  
No právě, já už jsem léta zvyklej přijít domu a pít a cejtit ten pokoj duše. Abstinoval jsem v blázinci, ale jak jsem přišel domu, tak jsem opět začal pít. A abych napsal pravdu, tak já sám nechci přestat. Nejde mi o absťák, ten zvládnu na práškách, ale spíš ta psychická závislost tu pořád bude. Když nebudu pít, tak tady budu lízt po zdech a nebudu z toho dne mít žádnou radost. Vlastně jediný kdy cejtím radost je, když jsem nalitej. Nevím, jestli se to časem upraví, ale nevěřím tomu, vždycky to tak bylo. Můj život je s odpuštěním jedna velká sračka. No já mám diagnostikovanou určitou neurologickou poruchu(jo je to neléčitelný) a část z toho jsou ty úzkosti co cejtím a já jsem si naordinoval chlast jako lék. Když vezmu můj život a odečtu chlast, tak je to jedna velká beznaděj. Proto piju
Notor
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52174
Re: genialita/debilita alkáče Před 5 rok, 5 měsíce  
Notore,byl jsi v blázinci nebo na protialkoholní léčbě?Tak když nechceš přestat pít co tu vlastně čekáš?Tady většinou píši lidi ,kteří chcou žít bez alkoholu v životě,protože ví že s ním už to nejde .Dostali se do kruhu že kterého se špatně vystupuje.A ty přece víš že to bude jen horší.Později to nepůjde ani s chlastem ani bez něho. Sama mám v paměti ty hrůzy kdy nešlo z toho ven,ty příšerné absťáky,kdy žaludek odmítal a mozek vyžadoval.Ale já to nechtěla a vynaložila jsem velké úsilí ,aby jsem z toho kruhu vystoupila.Jestli nechceš přestat tak to je marný.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52175
Re: genialita/debilita alkáče Před 5 rok, 5 měsíce  
Notor napsal:
No právě, já už jsem léta zvyklej přijít domu a pít a cejtit ten pokoj duše. Abstinoval jsem v blázinci, ale jak jsem přišel domu, tak jsem opět začal pít. A abych napsal pravdu, tak "já sám nechci přestat. Nejde mi o absťák, ten zvládnu na práškách, ale spíš ta psychická závislost tu pořád bude. Když nebudu pít, tak tady budu lízt po zdech" a nebudu z toho dne mít žádnou radost. Vlastně jediný kdy cejtím radost je, když jsem nalitej. Nevím, jestli se to časem upraví, ale nevěřím tomu, vždycky to tak bylo. Můj život je s odpuštěním jedna velká sračka. No já mám diagnostikovanou určitou neurologickou poruchu(jo je to neléčitelný) a část z toho jsou ty úzkosti co cejtím a "já jsem si naordinoval chlast jako lék." Když vezmu můj život a odečtu chlast, tak je to jedna velká beznaděj. Proto piju
Notor,

mnohí Ti snáď aj veria, že to, čo píšeš aj tak cítiš a považuješ za jedinú možnú a prijateľnú skutočnosť.

Skutočnosť je úplne inde...

"Naordinuj si triezvosť!"...

...a pohni rozumom ako sa k nej dopracuješ bez ospravedlňovania si beznádeje a pohodlnosti.

"Prajem Ti mnoho invencie, energie a elánu pri vykročení z pohodlia vlastného opileckého ega → zo zajatia v sebaľútosti → do slobody od drogy/alkoholu!"

[Predstavivosť máš, tak ju použi aspoň teraz cielene aj vo vlastný prospech - vytvor si vlastné nové triezve Ja!]
(Spôsobov ako na to TU nájdeš dosť/(požehnane!)!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52176
Re: genialita/debilita alkáče Před 5 rok, 5 měsíce  
Maris napsal:
Když z toho chceš odejít udělej to,ještě máš čas!!!!Ale musíš chtít!!! Musíš chtít byť strizlivý ,bez chlastu a žít nový život.Dát mu nový směr a po čase zjistíš,že to stojí za to.Zkus to ,zkoušej stále až to půjde.A to půjde ,musíš chtít!!!Přestanou po čase úzkosti,dostaví se radost ze života bez alkoholu.Chtěj to a podaří se Ti to.

Omlouvám se, ale tyto a podobné věty považuji za plky. "zkoušej stále a půjde to, jen musíš chtít, přestanou úzkosti, dostaví se radost ze života..." Ono je snadnější přestat, když je člověk jinak psychicky v pořádku. A to Notor není. Nepsal přesně co mu je, ale tipuju nějaké deprese, fobie, úzkost atd. Alkohol a léky tyhle nenormální stavy psychiky otupí, aspoň chvíli je dobře. Souhlasím, že je správné dát si šanci. Zkoušet to. Já přestala pít až po šesti léčeních. Ale prvotní byly deprese, úzkostná porucha, poruchy příjmu potravy atd. Přestala jsem pít zřejmě z pudu sebezáchovy, už to byl boj o holý život. Nepiju pět a půl roku, psychicky jsem stále v pr..., úzkosti, nespavost, sociální fobie. Radost ze života - nedostavila se. Tohle někdo, komu je bez chlastu "normálně", nepochopí.

Takže Notore, já věřím tomu co píšeš, že je to pravda. Taky jsem kombinovala benzáky s alkoholem, a to ne s pivem. Fungovala jsem takto dost let. Ale ten strašný sešup ve všech oblastech života byl nesmírně tvrdý. Podle toho, že tu píšeš, si myslím, že bys chtěl přestat - ale nevěříš si, že bys to mohl dokázat. Ovšem je blbost úplně to předem vzdát. Někomu se přestat pít podaří. Jde jen o malé procento, ale šance je.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter