Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1011121314151617
Dolů
Téma: Nedavam to
*
#54185
Re: Nedavam to Před 5 rok  
Agi napsal:
Takže raději nejsem slaboch!! . Tak, asi tak jsem si to postavila v hlavě. Prostě, buďto si to vybojuji, tu bestii v sobě nechám vyhladovět s vědomím, že se bude celý další život ozývat a říkat si o žrádlo, a když jí dám, tak zase zesílí a zabíje mě.

Myslim ze Ti rozumim jak to myslis a mam to s bojem proti chlastu podobne. Ale ne kazdy je takova natura, ne kazdemu to takto vyhovuje a ne kazdy to takhle dokaze .

Ja jsem AA zkusil jednou vicemene na natlak kamaradky terapeutky - a uz nikdy vic. Ale kazdemu kdo na tohle forum prijde s tim ze mu chlast sebral zivot a ze ho chce zpet tu navstevu AA poradim. A konzultaci s doktorem. A medikaci. Nebo terapie. A kdyz to bude hodne zly tak klidne i tu lecebnu. Protoze pokud se to cloveku fakt vymklo z rukou tak je kazda pomoc dobra a kazdemu muze (ale taky samozrejme nemusi) pomoct neco jinyho.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54186
Re: Nedavam to Před 5 rok  
Cibulka napsal:
cistu domacnost nemam ze by som nechcela, ono mame doma len to co dostaneme alebo co sa kupi pre navstevy .

Cibulko promin ale tohle je uplne spatne . Ta cista (absolutne cista) domacnost je do zacatku naprosty zaklad. Tak dostanou navstevy kafe nebo caj nebo dzus nebo vodu! A kdyby se nekdo zeptal jestli by nebylo neco "ostrejsiho" tak NE - NEBYLO! Proc? Mas nejake problemy a doktor Ti zakazal pit takze doma zadny chlast neni. Hotovo. No a darovany chlast? Kdyz jsem po 3 mesicich abstinence dostal od kolegu flasku whisky tak jsem ji cestou z prace dal na autobusove zastavce bezdomovcum . Takhle to nebude naporad, neboj se. Ale do zacatku nez to dostanes pod kontrolu je kazda kapka chlastu doma zadelavka na pruser .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54187
Re: Nedavam to Před 5 rok  
"Každý abstinuje sám za seba a vydáva svedectvo/(príspevok) ako inšpiráciu, pretože ani do otvorenej hlavy bez zásahu chirurga nevidíš. Tabletky na "triezvosť" už tisícročia čakajú na expedíciu, ale chľastu je v človeku zatiaľ až príliš dobre, a preto ich nevyrába. Doposiaľ platí: ..."pomôž si sám aj Boh Ti pomôže!" A práve preto si alkoholik "radostne" vychutnáva opakované absťáky donekonečna lebo nechápe, že iba šialenec sa opakovane spíja a očakáva, že takto vytriezvie."  
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54188
Re: Nedavam to Před 5 rok  
Genosuke máš pravdu s tím prvním krokem doma nic nemít. Také jsem nedávno dostala 2 lahve neboť jsem měla narozeniny.A teď se mě hodili protože jdeme na oslavu tak mám aspoň dárek. Nedělá mě problém se nenapit. Ale chápu tady některé kteří s tím bojují a zkouší. Není než dodat ať to chytí za správný konec nebo může být pozdě.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54189
Re: Nedavam to Před 5 rok  
Agi napsal:
[quote]Maris, já tedy musím také napsat, pokud opravdu sneseš, jak píšeš, cizí názor, že jsem sem přestala psát hlavně kvůli tvým příspěvkům, kterých zde bylo najednou na můj vkus hodně a všude. A trochu mi připomínaly kdysi příspěvky Líby. Takové maličko fanatické. A teď proč... I já jsem stoprocentně přesvědčená, že člověk MŮŽE přestat pít i sám. A dokonce si myslím, že pokud to vybojuje sám, tak má větší šanci na dlouhodobou abstinenci . Z AA se mi ježí chlupy, byla jsem tám párkrát, a už ani omylem. Pokud má pití důvod v psychice, nevidím nic zlého na pomoci psychologa, a léčebna má dle mého smysl jen proto, že oddělí Slabého jedince po nějakou dobu dobu od chlastu. ALE.. nebude mít odžitou tu zkušenost při odvykání, bažení mít na dosah alkohol a nenapit se, takže při návratu do reálného života vlastně začíná nanovo. Abstinence, ale s přítomnosti alkoholu v každém obchodě. Snad jsem to napsala srozumitelne. Nicméně, pokud to někomu pomůže... A ANTABUS? ... Ok, ale já do sebe svinstvo cpat kvůli tomu, že jsem slaboch nebudu. Takže raději nejsem slaboch!! .


Agi,je mi líto,že Ti mě příspěvky nesedí,tak třeba je nečti jestli ti to pomůže.
V léčebně máš klidně možnost si koupit alkohol,jelikož máš vycházky.A nepsala jsem,že nedoporučuji psychologa,spíš naopak.Třeba jsem slabý jedinec ,co potřebuje Antabus,ale raději budu střízlivý slabý jedinec než ožralý silný jedinec.Antabus mám jako pojistku,nenutim ho nikomu a Tobě vůbec ne a vim,že ho tu užívá více lidí . A nikomu nenutím AA,kazdeho věc,jen že to neni nánáboženská sekta.Je plno jiných institucí,zabývající se problémem závislosti.Já tam chodím, protože je to pro mě nejblíž. A taky už ty lidi považuju za kamarády za tu dobu.Tak doufám, že jsem to napsala srozumitelně,nikomu nenutím mé názory, pokud Ti vadí necti je.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 17/03/2019 09:07 Provedl: Lana.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54190
Re: Nedavam to Před 5 rok  
A jinak Agi ten vzpominany včelař ,tak pokud vím,tu psal několikrát pod vlivem.Takze i silní jedinci bez Antabusu můžou selhat.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54191
Re: Nedavam to Před 5 rok  
Ja si myslim ze nikdo tu nepise z umyslom niekoho do niecoho nutit alebo vnucovat nejaky nazor. Kazdy sa tu snazi hlavne pomoct a poradit. Vsetci sme iny, kazdemu pomohlo a pomoze nieco ine. V tomto sa musim Maris zastat, nikdy mi neprislo ze mi nieco vnucovala, skor naopak. Ja ties AA skor nepojdem nez pojdem, ale urcite vela ludom pomohli.
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54192
Re: Nedavam to Před 5 rok  
Cibulka, díky,lidi jsou různí a každému pomůže něco jiného.Kazdý si může vybrat svoji cestu,podle sebe vím ,že to není jednoduché bez pomoci.Moje cesta ke střízlivosti byla plná opakovaných selhání a znovuzačínání.Pokud by u nás byly jiné kluby v dosahu tak je vyuziju.A možná bych to dala bez léčebny, ale už jsem nechtěla riskovat nový pád. Nikdo mě nenutil do Antabusu ani do léčebny ani do AA.Bylo to moje rozhodnutí. Takže ač jsem slabý jedinec ,pro tohle všechno nepiju.Jsou to moje záchranné body.Je pravda,že když se mi to přehodilo v mozku,ještě před léčebnou, tak jsem naprosto ztratila touhu pít. Ale chci být připravena, kdyby náhodou znovu chuť zaútočila.
Cibulka, tak snad i Tobě se povede být střízlivá,ať to dosáhneš jakýmkoliv způsobem.Moc Ti to přeji.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54193
Re: Nedavam to Před 5 rok  
..."každá funkčná abstinencia je vhodná!"
(...,"či už s AA alebo bez".)

Najviac mi vyhovuje číra
triezvosť -> bez hlúpych pripomienok!


Nepitie - pri ktorom duša vedome aj podvedome bojuje s túžbou po napití sa a lomcujú ňou emócie baženia NIE JE ani len ABSTINENCIA (...ale PEKLO abstinenčných a postabstinenčných príznakov)!!!

"Zbav sa vedome a rozhodne raz a navždy týchto príznakov - preži si ich a dobre zapamätaj, že toto už nechceš ani nepotrebuješ pre život a ignoruj chuť napiť sa -> ona zoslabne, scvrkne sa až uschne a odplavia ju triezve dažde prítomného času!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54194
Re: Nedavam to Před 5 rok  
Ja tebe dakujem Maris za podporu a oporu, nenehaj sa rozhodit nicim negativnym. Sama vies co je pre teba najlepsie a co ti pomaha.
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1011121314151617
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter