Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Chci přestat
#54006
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Ahoj Šárka,jak ti je? Já dnes treti den a dobry.Držís se? Věřím že jo.Tak krok za krokem a bude dobre.Kdyby neco,klidne písní.A klidnou noc.
Renata
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54008
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Renato, bohužel se zatím nedaří. Já se nepřinutím sama nejít a ten alkohol si nekoupit. Hned jak budu mít volno, tak se zkusím dostat buď na ten prevent, nebo alespoň na AA.
Ale z Tebe mám radost! jen tak dál
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54009
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
A moc všem tady děkuji za příspěvky a odkazy na pomoc. Vážím si toho a opravdu chci a chci toho využít a konečně se z toho dostat. Bez pití musí být líp, než v každodením limbu. Jen si ve 25 neumím představit nepít už nikdy ani kapku. Ani s rodinou, na oslavě. Nikdy. Ale jiný to zvládli. Evidentně to jde. Snad se tam dostanu také
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54010
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Dnes začínám den čtvrtý,cítím se dobre a usnula jsem beze strachu.Dost se potim,ale jinak zadne neprijemne příznaky.Vim ze jsem na zacatku,ale i tak mam radost i za tohle.Přeju krasny den vsem a snad to pujde dal.Mějte se a držte se!
Renata
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54011
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Šári, alkohol je součástí života spousta lidí. Spousta lidí si občas dá skleničku s prateli, na oslavě, o svátcích či při nějaké jiné příležitosti. To je v naší společnosti řekněme norma.
A pak jsou lidi, co jen tak žít s alkoholem neumí. Někteří tak nějak balancuji mezi moc a málo a teprve se uvidí, kam se pohne ručička vah. A pak jsou lidi, kteří se dostali za hranu, tedy do závislosti. Jsou to lidi, kteří prohráli, kteří neumí pít, pro ktere je pití devastující. A tam je těch možností pár, tedy dvě. Buď budou abstinovat, naučí se žít vedle alkoholu, protože ho neumí uživat tak, aby se nedostali do závislosti a aby jim neničil život, a nebo se prostě a jednoduše uchlastaji k smrti.
Tak si vyber. V 25 letech je ti líto, že se nemůžeš napít bez následků. Nemělo by ti byt lito, že se v 25 rozhoduješ zda žít nebo se uchlastat?
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54012
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Renčo, dobré ráno, gratuluju, uzij si ten vitezoslavny pocit, když se ráno probudis a víš, že si cista, že si to dala. Pamatuj si to a vzpomeň si taky, jak ti bylo s kocovinou.
To je rozdíl, že?
Je to paráda. Tak vydržet.
To pocení časem přejde. Bude líp.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54014
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Šárko asi nevím jaké to je pít každý den ale vím že jsem se také několikrát snažila porazit závislost. Byla jsem natolik přesvědčena že to mám pod kontrolou, že kdokoliv mě radil nebo mě chtěl pomoci byla jsem na ně zlá.
Přišel ale bod zlomu kdy jsem o změně přemýšlela a rozhodla. Nevěděla jsem zda to vyjde..... a zatím se daří.
Držím ti na tvé cestě pesticky a mnoho sil to zvládnout.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54016
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Sarko, vetsi radost nez podekovani za odkazy a rady bude, kdyz nekam dojdes a napises, ze nepijes.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54022
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Allie, rozumím tomu, co píšeš. To je právě to. Poslouchám už pár let. Máš problém. Ne, nemáš to pod kontrolou. První otázka v konverzaci: zase piješ? Otázka od matky v 9 ráno: pila jsi už? potřebovala bych odvézt na nákupy, ale jestli už jsi pila, tak nevadí. Můžeme jet zítra.
S mojí profesí si tak moc uvědomuju, co to dělá s mým tělem i duší, jaké jsou další fáze pokud nepřestanu. A to mě ničí. Absolutně nevím, kde se to zlomilo. Kde jsem si uvědomila a přiznala, že to vážně pod kontrolou nemám. Vždycky jsem si myslela, jak jsem silný člověk, osobnost. Teď jsem si přiznala, že nedokažu přestat i když to chci tak moc a najednou se cítím jak největší ubožák na světě a stydím se v rodině, mezi přáteli, dokonce už i v obchodě, kde kupuji alkohol. Jako by bylo divné koupit si flašku s nákupem. Ale nikdo už nevidí, že za ten den nakoupím ve čtyřech různých obchodech, jen aby to nebylo nápadné. Jen aby si mě nepamatovali.
Stydím se sama za sebe a je čím dál tím víc těžší se sebou vydržet, ale když se opiju, na chvíli tenhle hnusný pocit odejde. I když jen na chvíli
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54023
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
MichalB, tak moc se chci odhodlat. Ale je to jako s dietou nebo učením. Udělám to zítra. Začarovaný kruh a závist druhým abstinujícím a hned zatím nenávist k sobě samé
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter