Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Chci přestat
#54057
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Sklamem ťa Šárka. Asi budeš musieť. Budeš musieť obetovať pár dní utrpenia pre svoju budúcnosť.
Nestačí len chcieť abstinovať, ale aj pre to niečo spraviť. Bez toho to jednoducho nejde.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54058
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Krtek, spraviť čo !!! vytrpět absťák? doufat, že to zvládnu sama doma ? Jinak nemám šanci ?
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54061
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Šárka napsal:
Nechci si tím projít znova, ale přestat pít chci

Bojim se ze pokud chces OPRAVDU prestat pit tak to proste budes muset rozseknout - i za cenu pretrpeni abstaku a vsech tech neprijemnych pruvozich stavu (nespavost, deprese, apod.).

A je to hodne hnusny a cynicky ale ono je vsechno zly k necemu dobry. Nekdy mam pocit ze to co me opravdu "nakoplo" k abstinenci byl prave ten posledni abstak ktery me stal koberec v obyvaku, nekolik ctverecnich cm kuze sedreny do zivyho masa, par krasnejch podlitin a tyden nefunkcni zada. Tech par mesicu co se to vracelo pravidelne v nocnich murach fungovalo jako velmi slusny motivacni faktor. Clovek si totiz tak nejak definitivne uvedomil ze tohle jeste neni konec ale ten ze uz je na dohled jen kousek ode me.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54064
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
No ty si predtým napísala:"Nechci si tím(absťak) projít znova, ale přestat pít chci"

Tak jo, vytrpieť absťak. Neviem ako si to riešila predtým, ale predpokladám, že doma.

Nejde o to, že jinak nemáš šanci. Ale nástup absťaku zrejme neovplyvníš. Ak príde, tak si ho proste budeš musieť odtrpieť. Samozrejme prejem ti, aby si po vysadení alkoholu žiaden absťak nemala.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54068
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Všechno zlý je k něčemu dobrý jsem používala od dětství! Říkala mi to v dětství babička. Je to pravda. jen se musí překonat strach.

Jinak jsem ten absťák neměla sama doma. Mám kamarádku ve stejném zdravotnickém oboru. Měla jsem infuze a všechno co šlo sehnat
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54071
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Sarko, mam takovy pocit, ze tu cast s pcyhologem beres nejak smahem .
Nejde o to prece tam jit vyresit problemy z detsvi, ale nastartovat abstinenci, nasledne podpora se v ni udrzet a pak nutne musi prijit na porad dne dalsi veci ve tvem zivote nebo to ovlivnuje, jak se clovek citi, jak mysli, co ho ovlivnuje .. ale tohle vsechno neresene muze znovu spustit kolotoc s pitim. Ten psycholog jsou mysleny cilene terapie a na x mesicu az let. Ja chodim na terapie 2.5 roku a rozhodne nemam v planu na ne prestat chodit.

Kdyz mas kamaradku, tak ji popros, at ten abstak zvladnete spolu a pak uz bude jen lepe.

Hlavne se na to v pondeli nevyprdni, jinak to zas bude dokolecka to same.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54083
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
MichalB,

ono to tak teď asi nevypadá, ale psychologové jsou moje noční můra, protože nedokážu mluvit o pocitech a traumatech a hrozně mi vadí ten pocit, že do mě vidí. Že poznají jestli říkáš všechno, nebo jestli něco zadržuješ. Mám z psychologů větší stres než z toho někam zavolat v pondělí. Když to stihnu
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54084
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Kdyz to stihnu? Zavolat nekam stoji ani ne 5minut casu.

Popisu to ze sveho pohledu a zkusenosti.
Kdybych "jen" prestal pit, tak driv nebo pozdjei zacnu lejt znova, protoze bych mel stale ty stejne neresene problemy (at u z detstvi, dospivani nebo ze soucasnosti), ktere jsem, kdyz bylo treba, prepil. Jiste nepil jsem kuvli problemum. Pil jsem protoze mi to chutnalo, bavilo a ten stav vyhovoval. Alespon do doby, kdy se to piti dalo jeste kocirovat a nezasahovalo do prace a soukromeho zivota. Rekneme vikendova piva.
Takze at jsem chtel nebo ne, vyslo, ze proste na nejakou terapii jit musim a preorganizovat si zivot, zpusob reseni veci atd. Takze jsem si rekl, fajn, je to neprijemne, ale tak se tam proste svleknes dusevne do naha a co? Stane se mi neco? Nestane. Proc by melo. Naopak mi to muze pomoci a pomaha.
Lhat sobe a terapeutovi se nevyplaci
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54085
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Šárka napsal:
Gennosuke, děkuji za upřímnou odpověď. Právě kvůli mé profesi a budoucí službě si nemůžu ale dovolit ústavní léčbu, upřímně si jí ani nehci nikdy projít. Psychiatr předepíše léky, které já brát nebudu (kvůli předešlému problému se závislostí na drogách) a psycholog bude rozebírat dětství a problémy v rodině o kterých moc dobře vím a nemusím je rozebírat pořád dokola.

Ahoj ja jsem se také ústavní lečbě vyhýbal čtyři roky, nakonec jsem za ní byl štastnej a nikdy bych se jí už nebránil. Psychiatr ti předepíše nenavýkové leky, které ti pomohou dlouhodobě. Určitě do tebe nebude cpat benzaky atd.. Ja bych ti doporučil i toho psychologa je hezké, že víš co s tebou bude rozebírat,ale věř nebo ne všechno tohle s naším problémem souvisí. Je potřeba si probrat zpětně život, vše srovnat a začít úplně znova střizlivý. Důležité je nelhat a přiznat si pravdu a u psych... mluvit o všem otevřeně.
Nevím ze své zkušenosti ambulantní lečbu nedoporučuju pro mě to byly zahozené čtyři roky, kdy jsem stejně hulil a nebo do sebe sypal prášky, ale znám pár lidí co to ambulantě dali.
Prvotně je abstinence dle mého o změně "přenastavení" mysšlení a přístupu k životu!
AAčka taky tedy moc nemusím, chodím na skupiny,beru antabus, psychiatrička a psycholozka jendou za měsíc.
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54086
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Lukáši, mám otázku,vzali Ti řidičák kvůli antabusu? Kamarádka ma problém a chtěla by to řešit antabusrm, ale neví jestli ji vemou řidičák Kvůli své práci o něj nemůže přijít.Diky za odpověď.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter