Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...17
Dolů
Téma: Selhala jsem
**
#55915
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Děkuji všem. Napíši jak to jde. Moc děkuji
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55916
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
G. Zabúdaš na jednu vec. Ty sa na to pozeráš z pohľadu alkoholika. Však OK, recidívy sa stávajú. Treba s tým počítať.
Rodina, ktorá o závislosti nemá šajnu, sa však na to pozerá ináč. V zmysle "Opäť si zlyhal, sklamal našu dôveru". To je práve to najťažšie, získať si späť dôveru blízkych. Také že recidívy sú pri závislosti bežné, ich nezaujíma. To im nevysvetlíš. Pre nich to znamená asi toľko "To sa máme opäť báť, kedy vypiješ, však to sa stáva?"

Chtěla bych pochopit proč se dostavil pocit velkého zklamání. Vím že nejsme dokonalý.

Macku, ja keď som mal recidívu, tak som bol vždy pár dní ako bez života. To sklamanie bolo veľké. Veľmi som chcel abstinovať. Prečo sa u teba dostavil ten pocit? Možno preto, že chceš abstinovať, niečo si pre to spravila a napriek tomu si zlyhala. Držím palce nech to opäť dáš. Skúsenosť, ako na to, už máš. Zapamätaj si, nezabije ťa ten desiaty, ale prvý pohárik. Ale to myslím vieš.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55917
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Aj tak by ma zaujímalo. Ten pohárik na oslave. To bol prípitok alebo si si s niekým pripila. Na čo si vtedy myslela? Že jeden neuškodí? Alebo si sa hanbila povedať, že nepiješ? Neber to ako rýpanie. Musíš zistiť čo a prečo sa to stalo. Prečo si potom vypila o 2 týždne? Píšeš frustrovaná z práce, z domova... Nebol to len pocit, že pred 2 týždňami som to zvládla, zvládnem to aj dnes?
Porozpávaj sa o tom s manželom ak chceš, Len mu nehovor, že je to bežné. To asi nepochopí. Abstinovať sa treba naučiť. Aby to nebolo len o nepití. Jeden pán na Slovensku napísal takú malú knižôčku Abstinencia ako stav duše. O tom to je. O abstinencii ako životnom štýle. Prijať ju za svoju. Vegeterián sa napríklad netrápi, že nemôže mäso. To vegetariánstvo je pre neho životný štýl. Podobne to platí pri alkohole.
P.S. Neviem ako ináč to napísať. Nemám spisovateľské bunky
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55919
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Krtku ten první pohárek byl na moji svatbě. Hodně jsem se toho dnu bála že budu muset vypít aspoň přípitek. Je pravda že za celý svatební den jsem měla jen přípitek a 2 skleničky vína.
Mrzí mě to asi z toho důvodu že jsem se mohla ovládnout a nedokázala to
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55927
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Macek, nepil jsem (pred cca 3 lety) asi 3 mesice. Nepotreboval jsem k tomu zadne leky, ambulantni lecbu. Chodil jsem "jen" na AA - spise jen poslouchat, nez ze bych potreboval neco sdelit nebo si nechat poradit. A slo to dobre, az moc dobre - nepit. Az do nejake doby .. kdy jsem se dozvedel nejake informace, ktere nebyly prijemne. A hop a uz to do sebe klopim a rok v temnote ubehl jako nic. Zkratka a jednoduse. Nepil jsem proto, ze jsem si myslel, ze se tim vyresi to, co mi vadilo. Nevyresilo. A najednou uz nebyl zadny duvod proc nepit (on samozrejme byl a je) a klapka se otevrela a jizda mohla zacit.

Jak si to tu rozepsala nize.
Kdyz to clovek nejak zacne rozmotavat, z praxe - vetsinou najde nekde problem. Mohlo to treba i nevodme zacit uz treba pred 14 dny, mesicem. Neco se kupilo a vnitrne uz clovek pozna, ze je neco jinak, nez jak ma byt a pak uz je to v podstate krucek k flasce.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55928
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
A jinak recidiva je dle meho velice nebezpecna. Rovnyma nohama clovek zalitne behem chvile tam, kde byl pred nejakou dobou a do toho vliv recidivy na psychiku - zjisteni, uvedomeni si debaklu - a ted jak z toho ven, a to hodne rychle neb tady jde o zivot.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55933
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Děkuji Michal B za náhled.
Tohle moje selhání se mi vryje do paměti neboť jsem toho zničila daleko více než jsem doufala
Ve svém opojném siláckem odhodlání jsem zavrhla vše co by mě mohlo potěšit. Jistě to také znáte
Řeknete něco co už nejde vrátit zpět.
Na tohle už není žádná omluva,jen vnitřní lítost že dokážete být takhle tvrdí a ubližujete lidem které milujete
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55935
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Ahoj Macku,selhání,toho se bojí každý kdo abstinuje.Kdyz jsem přestávala pít,dařilo se mi nejvíce půl roku být střízlivá,než jsem se opět opila.Ale pořád jsem to chtěla dát napořád.Věř,že i Ty budeš opět úspěšně abstinovat.Už sis zkusila jaké to je znovu do toho spadnout,už to není žádná slast a uvolnění jako předtím viď.Zklamání ze sebe je děs.A proto je to poučení,že tohle už nechceš.Vím jak se cítíš,ale neboj bude líp.Zase naskočíš do své oblíbené střízlivosti .Ono odpustit si přípitek na vlastní svatbě je těžké.Aby si ostatní nemysleli...No stalo se a život tím nekončí.Tohle je náš úděl,být ve střehu a neusínat na vavřínech.Už Ti ani neradím AA,každý musí vědět sám,já pořád chodím je to pro mě podpora.Přeji Ti ať se Ti daří a ať se máš fajn.A už se netrap jen si to dobře pamatuj
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 13/06/2019 17:01 Provedl: Lana.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55936
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Macku, tak jsem asi teprve ted pochopila, duvod proc "jsi tak na slupky" z jednoho jedinyho selhani.
Mozna, ze ted se ti zda, ze proto co jsi nekomu rekla, bude konec sveta. Asi jsi nekomu slovne ublizila, ale i ostre hrany se casem obrousi.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55937
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Maris jsi zlatá. Máš pravdu v tom že ani mě to neuvolnilo naopak povzbudilo k urejpanosti. Určitě znáš ten pocit že jsi všechno zničila. Někdo řekne,, no a co, vždyť ses jen opila,,
Ale je to hlavně o tom že jsem zradila svoji vůli a ještě jsem byla hnusná na osobu blyzkou.
Poučení mám to se ví. Moc děkuji za příspěvek
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...17
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter