Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...6789101112...17
Dolů
Téma: Selhala jsem
**
#56181
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 9 měsíce  
Macek napsal:
Lenko také jsem měla bezva půlroční abstinenci ale doma to stejně nikdo nebral jako dobrou věc. Hold ta nálepka Alkoholik nám už nikdy nebude odstraněna.
Ono je jedno kolik toho člověk vypije a jak často.Me třeba minulý týden manžel po 2 pivech nazval nevylecitelnym alkoholikem.
Uz se nebudu snažit kvůli němu, ale kvůli sobě neboť si nemyslím že jsem špatný člověk.


Macku tvůj manžel tě, ale nazval správně! Ty jsi alkoholik, který se nemůže vyléčit.
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 05/07/2019 14:06 Provedl: lufas.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56182
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 9 měsíce  
Macek napsal:
Vždy na tu nemoc budeme sami ale je fajn když víte že se můžete s tím podělit

Vzdycky je lepsi to tak brat - ze jsi na to sama a ze to vsechno delas pro sebe. A presne jak pises - zvladla jsi 6 mesicu. To znamena ze vis jak na to, umis to dostat pod kontrolu a hlavne vis ze to jde. Klicove pro Tebe asi bude nepolevit v usili - zvyknout si a naucit se zit s tim ze jsi alkoholicka a jedina cesta je pro Tebe zivot bez chlastu. A samozrejme zvladat krizove situace protoze ta svine zavislost ve Tve hlave to bude zkouset znovu a znovu. Jsi skvela ze jsi se odhodlala resit problem i s AA!

Jen pro legraci, vcera jsem byl u znamych na grilovacce. Starsi par, bez deti, resili jsme u grilu nejake pracovni veci a vzhledem k tomu ze oba patri sem na forum tak samozrejme alkohol vesele protekal. Behem jidla ztrestali ve dvou pulitr vodky a pak vytahli flasku Zufanka ginu a nabidli mi. Kdyz jsem chlastal tak to bylo jedno z mych nejoblibenejsich piti a me se najednou v hlave rozzarilo obrima pismenama "...tak si dej...". Vole vzdyt jsi uz buhvijak dlouho cistej, uz prece zadnej problem nemas, jsi vylecenej... nebud sucharipa blbce, dva tri panaky prece das a jdeme v pohode domu. Jen to zkusis, zadnej stres. Normalne jsem se musel rozesmat... ten hajzl, ta svine zavislost, rozmlacena a roztlucena na kousky je nekde v hlave porad nazivu a po trech a pul letech to na me zkusi . A jeste takhle debilne primym utokem . Hezky jsem podekoval za nabidku ale ze ne, ze si nedam a ze jestli to nevadi tak radeji dozeru pripalenou slaninu co zbyla po grilovani a zbyly hranolky .

PS
Dalsi vyborna kniha jsou Usmevy smutnych muzu od Formanka. Ale mrazi z toho v zadech, obzvlast kdyz se pak doctes jak nakonec Formanek dopadl po tom co prosel lecebnou a oficialne lecbu uspesne dokoncil .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56183
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 9 měsíce  
Genošku nebyla kniha zfilmovana?Mám pocit že jsem nedávno viděla film,ale nechci kecat.
L.... X také napsal že manžel nevěděl že jsem alkoholik. To asi ne, ani já to netušila a pak jsem si to ani nepřipustila. Kouká na mě jak na zrudu, sobce a lháře. Nevím zda rozvod co navrhl to vyřeší. Pro něho ano. Já už budu mít tu nálepku popřát. Aspoň se budu snažit se držet a ovládat
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56184
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 9 měsíce  
Genosuke tak jsem koukla a ta kniha je fakt ten film co jsem viděla. Máš pravdu z toho vážně mrazí a člověk furt poráží tu obludu.
Nemůžeme zase být furt ve střehu, ale musí to být náš postoj. Třeba ty jak se cítíš teď když tak dlouho abstinujes a přijde krize hádky ve vztahu atd... Co ti ten červ říká.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56185
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 9 měsíce  
Macek napsal:
Třeba ty jak se cítíš teď když tak dlouho abstinujes a přijde krize hádky ve vztahu atd... Co ti ten červ říká.

Jak se citim? Kdysi kdyz jsem tady zacinal mi nekdo (Pavel tusim) vysvetlil ze z lekarskeho hlediska je alkoholik povazovan za "vyleceneho" po dvou letech abstinence. Mam dnes den 1168 a citim ze jsem vsechno mozne jenom ne vyleceny. Cravingy se stale obcas objevuji ale za ty roky jsem se je naucil zvladat takze zatim odolavam. Stale mam obcas hnusne alkosny ve kterych se snazim zakryvat opilost a schovavam pred okolim lahve. Vyjimecne, parkrat do roka suchy abstak. Kdyz je mi zle, jsem unaveny nebo je mi smutno tak mam pripravene cinnosti a cviceni protoze vim ze to je chvile kdy zavislost zautoci. Smiril jsem se s tim ze jsem nevylecitelne nemocny a smiril jsem se s tim ze ciste statisticky jednoho dne nejspis prijde selhani a recidiva. Nekteri zkuseni lidi tady na foru - Krtek nebo MichalB psali ze je spatne s alkoholem bojovat ale ja to tak mam a vubec mi to nevadi. Vlastne me to svym zpusobem docela bavi . Beru to tak ze kazdy den me ceka souboj s nepritelem ktery je silny a chytry a zakerny a je jenom na me abych byl chytrejsi a silnejsi a zakernejsi nez on a nez den skonci abych to byl zase ja kdo se smeje a on kdo se plazi rozsekanej pryc hojit si rany . A hlavne - a to je ze vseho to nejdulezitejsi, snazim se naplno si uzivat strizlivy zivot - ze vsema radostma a starostma a jsem strasne moc rad za kazdy den ktery se mi podarilo urvat utekem z toho pekla.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 05/07/2019 15:12 Provedl: Gennosuke.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56186
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 9 měsíce  
Milá Macku ,rozvod?to snad ne když jste se teď vzali.To by Tě úplně zlomilo a uvrhlo do deprese a sebevýčitek.Třeba už neví jak Tě donutit přestat pít.I když si myslím,že teď nepiješ.Přece Tě má rád a jinak jsi určitě skvělá žena,starostlivá a obětavá. Opravdu vyhledej pomoc,jakoukoli a nejlépe s manželem,nenechej to dojít tak daleko.Moc bych Ti přála, aby to nabralo jiný směr a muž Ti opět věřil, ale to vše závisí od Tebe.Věřím ,že to zvládneš ,držím pěsti
.A každý alkoholik se může stát abstinentem.Vyléčených je mnoho í když ta možnost recidivy tam je.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 05/07/2019 17:18 Provedl: Lana.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56187
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 9 měsíce  
Drahá Maris. Nevěří mě ani abstinenci. Máš pravdu nepiji. Zařadila jsem se do AA. To že jsem tady mezi vámi mě nutí nelhat i při selhání, neboť bych vlastně lhala i sobě.
Chápu jeho smutek. Přečetla jsem si knihu od Nešpora a hodně mě to posunolo co by laika alkoholika. Třeba až s vámi jsem se dozvěděla co je recidiva atd...
Vím že nesmím nic pít. Donedávna jsem si blahove myslela že mohu pít kontrolovane. NEMOHU
Je zvláštní že když někde jsme a ostatní pijí nepřidám se. Není chuť.
Maris ráda bych se s tebou spojila i jinak než tady.
Děkuji
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56188
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 9 měsíce  
Geno, tak to jsi me docela ranil. Ja se tesila, ze po dvou letech chut na alkohol prejde. Ze po roce jeste chut je, jsem se od vas dozvedela uz na zacatku. A byla jsem v soku, ale popasovala jsem se s tim.
Tak vlastne - co se da delat? Asi nic. Budu se muset popasovat i se dvema lety i se tremi ............
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56189
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 9 měsíce  
Erika napsal:
Geno, tak to jsi me docela ranil. Ja se tesila, ze po dvou letech chut na alkohol prejde. Ze po roce jeste chut je, jsem se od vas dozvedela uz na zacatku. A byla jsem v soku, ale popasovala jsem se s tim.
Tak vlastne - co se da delat? Asi nic. Budu se muset popasovat i se dvema lety i se tremi ............

Je to hrozně individuální někdo má chutě po deseti letech někdo je nemá po dvou.
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56190
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 9 měsíce  
G."Nekteri zkuseni lidi tady na foru - Krtek nebo MichalB psali ze je spatne s alkoholem bojovat ale ja to tak mam a vubec mi to nevadi."
Zaleží, kto si čo pod tým slovom boj predstavuje. Možno aj to by bola zaujímavá téma. Ja som cca pred 2 dňami napísal v inej téme, čo je zhruba moja predstava "boja" s alkoholom.
P.S. Kde si prišiel na to, že som skúsený? Píšem tu len svoje názory a skúsenosti. To ešte neznamená, že sú tie názory aj správne a že sa nemôžem mýliť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 05/07/2019 19:35 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...6789101112...17
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter