Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...14
Dolů
Téma: Bez moc, snaha a nadeje
#62250
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 10 měsíce  
..."smutné!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62251
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 10 měsíce  
Bohužel to tak je. Strašně mi to vadí. Říkají mi často, že jsem mladá a žijí v najivite. Ale přece když už něco dělám a vůbec když vlastně píšu dětem jejich budoucí osud, který se s nima namazlil. Tak hledám více směru a ne zlekovat, preventivně zavřít a čekat až půjdou do vězení. Nemohla bych se podívat do zrcadla kdybych je jen odsoudila z papíru a nepokusila to změnit. Tím nemyslím, že jsem buch, ale každá duše je strašně křehká a potřebuje rozluštit a pomoci. Tak stejně můj muž ty a nebo já. Každý ma trápení, ale někdo nema sílu ho vyřešit sám nebo nemá sílu si poprosit o pomoc. Já když jsem v koncích koukam do kola.na film.CHATRČ
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62252
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 10 měsíce  
Aleno, pokud vám obvodní lékařka poskytne recept na dálku (což se mi tedy opravdu nezdá), je velký neprofesionál a hazardér. Podání Antabusu vždy předchází (mělo by předcházet) komplexní interní vyšetření a má to svůj důvod - antabusová terapie totiž skýtá dosti vážná zdravotní rizika. Obvyklé není ani to, že by Antabus měl podávat člen rodiny (není-li k tomu vážný důvod), dochází se na něj do terapeutické ambulance. Álo, asi bych to raději nechala až na sezení s psychiatrem a probrala tyto možnosti s ním.
Dále píšeš, že si manžel odmítá Antabus vyzvednout sám... Hodláš mu jej opravdu jít koupit?? A nechceš to za něj rovnou i brát? Třeba až jednou uzná, že jej opravdu potřebuje, stud překoná, a mile rád si jej vyzvedne sám, ne?

K finanční stránce - nevím, jak je tomu dnes, ale zhruba před pěti lety se cena Antabusu u nás pohybovala někde mezi 900,- a 1200,- Kč (balení cca na měsíc terapie).
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62253
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 10 měsíce  
Alena napsal:
Já mu opravdu začínám verit.

Velika chyba . Nikdy never alkoholikovi! Clovek ktereho jsi znala a milovala uz je davno pryc - misto nej je troska kterou ma zcela v moci jeho zavislost. To vubec nejlepsi co by jsi mela udelat je vyrazit s nim dvere (kdyz nebude chtit tak policie) a at se vrati az se da do poradku. Ja vim ze to je krute ale bohuzel je to v podstate jediny zpusob jak "vyresit" tezkeho alkoholika - nechat ho dopadnout na dno a doufat ze se mu po dopadu rozsviti v hlave a nepotluce se tak aby jeste dokazal vstat .

Stav ktery popisujes uz je dost vazny a je otazka jestli se to podari zvladnout jen s ambulantni lecbou. To klicove co musis vedet a s cim musis pocitat je to ze pokud ma alkoholik svoji zavislost porazit tak musi CHTIT prestat. Alkoholik ktery abstinuje protoze MUSI - protoze prijde o praci a skonci na socialnim dne, protoze prijde o rodinu, protoze prijde o lasku, protoze si znici zdravi apod. - takovy to s velkou pravdepodobnosti dlouhodobe neda. Pokud alkoholik opravdu sam a kvuli sobe nechce skoncit tak vsechny lecby a leky budou uplne zbytecne .

Co dal? Predpokladam ze to posledni abstakove peklicko ktere si uzil ho poradne vydesilo takze je mozne ze da chvili pokoj. Pokud by se mel opakovat nejaky tezsi abstak tak radeji zavolej zachranku - pokud by mu nedej boze zacalo delirko tak Ti taky muze doma umrit. Bylo by dobre ho varovat a dat mu ultimatum - nastoupi lecbu (klinickou nebo ambulatni) a zacne to dostavat pod kontrolu - v opacnem pripade si bali veci a leti! A vratim se k tomu co jsem psal na zacatku - NIKDY MU NEVER! Alkoholikovi lze zacit verit pouze potom co zacne abstinovat (a par tydnu opravdu neni abstinence) a ziska zpet kontrolu sam nad sebou.

PS
Docela me pobavilo jak chudacek ubohy ozraly place ze Cerveny Dvur bylo vezeni... teda pobavilo by kdyby to nebylo tak kruty . Samozrejme ze je to vezeni! Protoze to vezeni a spoutani radem a pravidly je casto to jediny co muze dat alkoholika dohromady tak aby samotna lecba vubec mela smysl...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 07/07/2021 12:52 Provedl: Gennosuke.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62254
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 10 měsíce  
Alena napsal:
Antabus může předepsat odvodni lekar.

Teoreticky muze, prakticky mam obavu ze to neudela . Antabus nebo Selincro nebo Campral se obvykle predepisuje jako soucast protialkoholni lecby. Alkoholik musi splnit urcita fyzicka i psychicka kriteria aby tyhle leky vubec sly nasadit a nasazeni melo smysl. Podle situace tak jak ji popisujes to dotycny sam tezce nedava = jedine reseni je zacit okamzite s lecbou. Vcera bylo pozde...

BTW: Pokud by Te napadlo mu nekde opatrovat Antabus bez predpisu tak davej veliky pozor a nejlip se na to uplne vykasli - indicky nebo cinsky generika co se obcas nekde objevi v lepsim pripade jen nefunguji, v horsim muzou ublizit!!!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62255
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 10 měsíce  
Cena Antabusu = www.omega-pharma.cz/antabus/

Kurz €/CZK = www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/kurzovy-listok/kalkulacka

..., takže: ÷ 500,- CZK

(16,62×25,61)= 425,6382 [CZK]
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62256
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 10 měsíce  
Ok ok. Já jsem to asi zacala hrotit. Dobře. Brzdim. Jsem nějaká ne ve své kůži. Sorry
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62257
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 10 měsíce  
Ja napsal:
Cena Antabusu = www.omega-pharma.cz/antabus/

Kurz €/CZK = www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/kurzovy-listok/kalkulacka

..., takže: ÷ 500,- CZK

(16,62×25,61)= 425,6382 [CZK]

Ospravedlňujem sa za vyššieuvedené: ^^^

...poplietlo ma vyjadrenie "per pilul(i)ek", ktoré som považoval za celé balenie v €. Pritom "per pilula" je za pilulku a v českých korunách.

TU je TO (presne) v eurách/€:

www.lekarenonline.com/sk/antabus-disulfiram
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62258
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 10 měsíce  
Alena, nerekl bych "hrotit", spise to vypada, ze vas pohltilo nadseni, ze by se mohlo priteli vyresit zavislost na alkoholu. Je nemysl vam to vyvracet, ale byl bych ve strehu. Ja si prosel tim, co popisujete u pritele. Abstak, delirium, boze pomoz mi, ja uz nechci pit alkohol. Dva, tri dny - telo se srovnalo, vyvar pomohl a juchuuu do hospody a za par dni to same kolecko. Zda se to leckomu neuveritelne, i me, kdyz to pisi a ctu, ale proste takto ta zavislost (na cemkoliv) funguje. Clovek prezije a udela kdeco, aby se k te sve droze dostal a je jedno, zda je to alkohol nebo zavilost na dopaminu skrzeva behani a nebo elzeni po skalach.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62259
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 10 měsíce  
Já to chapu strašně to chápu. Ale přece když mu nebudu verit tak kdo mu má verit kdo mu ma dát nějakou nadeji. Nebo ho mám postavit ke zdi odstrelit a odepsat.
Dnes je 3 den čistý byla jsem za ním v praci a je. Já sama se neumím závislosti zbavit. Takže chápu, že to nejde jen tak. Třeba jen potřebuje vezt. Vidím, že se snaží a bojuje. Takže ho v tom podpořim. Je mi jasné, že mi něco říká a v hlave běží zadní vrátka. Myšlenka jak oblbnout sam sebe natož i mě.A vězení? Jak tu někdo napsal, že se musel smát. Co když přístup zavřít nefunguje. Já když někoho zavřu tak ho naučím se chovat účelové. Což vede převážně k tomu, z tam to vydrží. Jenže co pak venku. Umím jen fungovat dle plánu druhého. Že mám na nástěnce program a podle něj jedu. Pak jsem doma a co dál. Napsat si sám program na lednici.Ja třeba úplně nesouhlasím se zavrenim do ústavu. Ale to je můj náhled. Když bude chtít tak ho podpořim. Ale já osobně vim, že na mě by nefungovalo zavření.
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter