Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...14
Dolů
Téma: Bez moc, snaha a nadeje
#62411
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Děkuji Eriko. On si opravdu mysli, ze ho vrati zpět do koleji. Ale snad mu to dojde jako Tobe
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62412
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Také jsem kdysi přešla z tvrdého alkoholu na víno. Musím říct, že tehdy bylo hlavní motivací spíše zbavit se děsivých abstinenčních příznaků, které po vysazení tvrdého nutně následují. A na chvíli jsem dokonce nabyla pocitu, že mám vyhráno (vždyť, co je víno za alkohol proti tomu, co jsem pila do té doby, že? ). Alkoholici si budují různé takové domněnky v hlavičce. Podstatné je, přiznat si, že už holt navždy budu konzumovat jakýkoli nápoj v abnormální míře. Proto jsem, Aleno, navrhovala, ať manžel vyhledá někoho ze svých řad, s kým si bude moci o věci popovídat.
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62413
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Aleno, dojde, proto kdyz bude blbnout, nabije si osklive hubu. Ten psychosocialni sesup, kdyz zavisleho nechaji byt, je strasne rychly.

Je jedno, zda jde o zavislost nebo o nejakou zasadnejsi trvalejsi zmenu ve svem zivote (treba zmenit nejaky navyk nebo naopak vytvorit - zdravy navyk, treba pravidelne cvicit nebo codit pesky apod.), vzdycky je to stejne - jednou cviceni vynechas, je pravdepodobne ze hho vynechas i nekdy priste, az tam treba prestanes chodit/cvicit doma a jses tam kde pred tim. To same se zavislosti. Jen do toho clovek zahuci rychleji a hhloubs. Mesic nejim sladke, tak si ted dopreju. Perte dorty do me. .. Lejte to do me .. stejny pricinp.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62414
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Mám pocit, že jdeme postupně. Šel do ambulance což byl úspěch, bere leky a to opravdu nechtěl, třeba postupně přistoupí na komunitu. Jen musí asi pomalu a postupně.
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62415
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Alena napsal:
Mám pocit, že jdeme postupně. Šel do ambulance což byl úspěch, bere leky a to opravdu nechtěl, třeba postupně přistoupí na komunitu. Jen musí asi pomalu a postupně.

Promiň, ale co on vlastně chtěl (léčebna - ne, ambulance - skepse, prášky - ne, terapie - ne)? Měl i nějaký vlastní návrh? A proč vlastně nepíše on?
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62416
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Už tě napadlo přizvat manžela do této diskuse?
-------
Když jiný terapeutický prostředek nemáte...
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 17/07/2021 18:39 Provedl: Kleris.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62418
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Napadlo mě aby byl tu, ukazovala jsem mu a sem tam i cetla nějaké příběhy. Ambulance volal si tam sám, možná natlacení nevím. Tak už dela to ,že nepije? Chodí do prace. Já nevím. Na jednu stranu si říkám co já po n ještě chci a co on po me. Terapie žádné mu nikdo nenabydl. Čekali jsme ke v ambulanci. Nebo nevím
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62420
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Nikdo ho a ani rodinne prislusniky nebude vodit za rucicku.
Pokud potrebujeme nejakou formu terapie, tak si musi rict. To prece nikdo za nej nemuze vedet
Za e doporucuji skupinovou - clovek je tak nejak mezi svymi.
No .. jste to psala nekde v minulem prispevku, ze uz od nej nic necekate, takze tim padem asi nic po nem nechhcete
Byc to tak nejak nechal byt a bezet a resil sebe a svuj zivot a dite/deti.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62421
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Ono tobtak člověk už chce nechat to být. Možná jak říkám každý máme v sobě pohár, který se musí naplnit. Asi ještě ho nemám úplně po okraj, ale je už dost plný. Prostě je to na nem. A dveře mu mohu otevřít kdykoliv a to na obě strany. Ven i dovnitř. Spíše jsem sem chtěla i psát jak se to vyvíjí. Možná až tady bude další manželka, matka nebo někdo blízký někoho kdo bojuje nebo se ještě jen veze na vlně osudu
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62422
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Osud, nahoda, stesti, smula - nic takove neni
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter