Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: Bez moc, snaha a nadeje
#62440
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Byl v AT Hradec Králové
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62441
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Alena napsal:
Takže proběhla výměna názoru. Vlastně jsem mu řekla, ze nehledá pomoc jak přestat pít, ale jak pít. Odpověd zněla ne chci být normální. Přirovnávám to často k sobě. Nesmím lepek. A hned jsem si vyslechla. Taky tě vidím jak někdy do něčeho kousnes a někdy to projde a někdy ti je zle. Možná i proto jsem tak chapava a mám dny kdy bych si tak dala rohlik nebo chleba. A vlastně se to i stane a pak no už jsem to posrala tak si dám i koláč a pak trpím. Takže chápu, že vůle je šílená a těžká. A ano vše je o hlavě.

Aleno, srovnávat alkoholismus a celiakii přijde mi trochu pošetilé. Alkohol je droga (a on jí má teda sakra pod kůží), která ničí život konzumentovi i jeho okolí. Prosím tě, nenech se od něj takto manipulovat. Vše, čím tě krmí, jsou přesné učebnicové argumenty/vzorce (opravdu) vyplozené závislou myslí alkoholika.
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62442
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Ja vim, z ano. Ale je mi jasné, že se nemavne proutkem a bude to ok. Že má vše svůj postup a čas. Je fajn, že změnil hodně věcí. Odstěhoval se z Prahy, není tu jediný člověk, kterého by znal a šel s ním na drink. Pochopil, že tu bydlí pár lidí a vše vidí a vědí. Vlastně otočil kompletně život v zuří nohama. Jediné co dělá stejne je práce, ale jinde. Všechny v práci vědí co má za problém. Takže mu nikdo nic nenabízí a nedává. A ještě což je asi divný, ale má před nimi morál nebo stud nevim jak to nazvat. A po cestě chodí pěšky nepotká jediný obchod benzínku což je taky fajn.
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62443
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Aleno, už ti to zde někdo radil. Tvůj partner by měl být zde a diskutovat. Mám pocit, že tvoje léčba v zastoupení nebude fungovat. On opravdu musí chtít a je to jen na něm!!Přestat pít a do konce života. je ve stádiu těžké závislosti. Nevím kde se vzala moje síla s tím skončit. Ale bylo to až když jsem všechno zničila. Za 16 let 1 selhání.....
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62444
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
A to musí dojít vždy tak daleko. Vše zničit?
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62445
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Alena napsal:
Včera jsem mu ani nevěřila, že nic nepil. Nevím minule jsem to taky nepoznala. Mrzelo ho to, že mu neverim. A pak mi říká já snad koupím testr ať ti to mohu ukazovat. Což nejde. Je to blbost. Není dítě. Abych ho kontrolovala

Alkohol tester je náhodou výborný nápad (zejména, když je to jeho vlastní idea)! Nebrala bych to jako dohled, ale "test důvěry".
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62446
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Ne, samozřejmě, nemusí. Já jsem pila 25 let. To je jen odstrašující příklad. Proto by bylo dobré, aby si tady nějaký příběh přečetl...
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62447
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Příběhy jsme četli spolu a hodně o nich mluvime. Včera jsem po dlouhé době byla v práci a on vidí přípravy. Postela jsem dětem film úsměvy smutných můžu a pak jsme s ním 2 hodiny pracovaly. Chtěl videt práce děti a jejich pohled na to. Najednou pak mluvil o sobě byla to pak tzv terapie doma. Taky mě překvapilo co děti v tom filmu nejvíce zasáhlo. A jeho to dost zarazilo. Vznikla u něj sebereflexe
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62448
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Alena, samozrejme ze to nemusi dojit tak daleko a urcite je skupina lidi, co to piti ma pod kontrolou - daji si jedno pivo a jdou domu, mesic si nedaji nic, pak dve deci na veceri a jdou domu, pul roku nic. Ale to se nejedna o zavislost. U te zavislosti to tak asi statisticky vychazi. 1:0 pro drogy.

Ad tester, jak pise Kleris. Neni o dohledu, ale duvere, ktera je nalomena a jeji narovnani je prace a mozna je nevratna. To se ukaze casem.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62449
Re: Bez moc, snaha a nadeje Před 2 rok, 9 měsíce  
Víte co mě vyděsilo. Když jsme přijeli z AT. Seděl na gauči a já si vzala židli od pc. Posadila jsem se a mluvila s ním stejně jako se svými klienty. Úplně jsem odbourala to, že spolu žijeme. Už chybělo jen sepsat výchovné opatření a prod. Strašně mě to vyděsilo. Přece ho nemohu s nimi porovnávat. Doma řešit co v práci. Už teď mu dávám léky jako tem klukům v práci začala jsem se k němu úplně jinak chovat. Strašně mě zaráží můj přístup. Ten testr. Pokud bude chtít tak ať si ho koupí a přijde sám.
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter