Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: pořád začínám znova ..
#62482
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Všechny vás zde po nějaké době moc zdravím. Pro ty novější připomenu, že jsem se tu plácala již několikrát, v průběhu posledních cca 4-5 let. Z toho jednou můj boj s alkoholem byl úspěšný asi na rok a půl. Pak další pokus, který trval úspěšně tak tři měsíce, kdy jsem sem psala pár písmenek. Jak asi všichni tušíte, tak odmlčení vždy znamenalo návrat k lahvi vína (a samozřejmě s o to větší intenzitou, (byť si to někteří nechtějí přiznat, tak to je). Naposledy byla moje životní situace hrozná. vůbec poslední rok a půl byl k uzoufání, dvě úmrtí v rodině, úplně ti nejbližší lidé, celý ten kovid život, malé děti, velké děti velký dům, zvířata, spousty problémů, péče o umírajícího. Prostě mnoho důvodů jak mi můj mozek říkal, že si musí ulevovat. A jak jinak, než tím, že si ještě k tomu všemu nandal alkoholem. Ale proč teď tu píšu, to , co jsem zde psala vlastně tolikrát? Jak přestanu chlastat? Dnes cítím, že stojím na úplně novém začátku všeho. Vlastně celý život je jinak, jiný, vše se mi obrátilo naruby, vlastně si teď již nemohu nalhávat, že musím pít, protože to mám teď tak těžké!! Teď už ne. Nemám to těžké: stojím na úplně novém začátku další etapy mého života. A tak, jak si ho udělám, takový bude. Stojím sama, (samozřejmě se svými skvělými dětmi a už opravdu nemám důvod, se vymlouvat, cosi si nalhávat a litovat se a vinit okolí, za co všechno mohou. A že pokud to teď není ten správný okamžik, pokud ani teď nevylezu ze své komfortní zony, a něco se sebou neudělám, tak už nikdy. A celý život bude jen doufáním v zázrak, a zhnusení sama nad sebou. Uvědomuji si, co všechno mi v životě ještě zůstalo, nejen děti a spoustu báječných přátel, ale že nemám dluhy, že žiju ve svém, že jsem "ťukám" zdravá, a že teď teprve mně může ještě nějaké štěstí třeba čekat. Jenže to nepřijde ke mě domů, až budu sedět opilá na sedačce! ! Díky za přečtení P.S. Inko (pokud tu tedy ještě jsi)...koukala jsem na Tvůj blok na webu. končí v březnu?? Pokračování není?? V Tobě jsem se tedy fakt viděla! Krásně napsané-díky ..P.S. Geno, Michale, aj díky za vaše příspěvky, a že máte stále sílu a chuť sem chodit a zvedat ty nové a recidivující fňukny, i když byste se mohli už věnovat svému životu. Ale rozumím, že je to jistá forma doléčování v abstinování
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62483
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
O inku mám teda strach, ikdyž její poslední slova zněly: "Začínám znova"
Byla tu naposled právě 4.3. a ten alko deník podezřele skončil... www.alkoholik.cz/zavislost/forum/fbprofile/userid-7811.html

mujalkodenik.estranky.cz/clanky/brezen-2021.html to je ten deník
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 19/07/2021 13:09 Provedl: pert.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62484
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Agi, jako formu dolecovani to neberu. X mesicu jsem sem nepsal a ani to necetl, protoze to zacinala byt znacna psychicka zatez, ktera nebyla k uzitku asi nikomu .
Beru to jako sdileni zkusenosti. Treba to nekomu k necemu bude, pomuze a nebo tak ne, ale snad ani neuskodi .
Je fajn si precist, ze se ti dari v ramci moznosti dobre.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62485
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Agi,
Ty jsi byla jedna z těch, kteří mi moc a moc pomohli.
Mrzí mě, že Ti život dal hodně zabrat.
Kdybych na oplátku mohla pomoci Tobě, budu ráda
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62486
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Začala jsem si psát drobné poznámky do kalendáře, ale taky deník.
Jsem ve střehu, protože se mi nechce po všech mých pravidelných absťácích (které bylo nutno vždy přepít) věřit, že ze dne na den nemám absolutně nic, nechápu to. Dneska jsem dokonce dobře spala. Snad se mi to nezdá.
Inka13
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62487
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Inka, me dobehlo delirium asi 3 nebo 4 den abstinence. Haha, to bylo peklicko. Kam se hrabou zazitky pod vlivem psychedelickych latek
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62488
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Agi napsal:
[quote]Všechny vás zde po nějaké době moc zdravím. Pro ty novější připomenu, že jsem se tu plácala již několikrát, v průběhu posledních cca 4-5 let.
Tak ten tvůj poslední rok a půl je mi velice povědomý. Karanténa a všechny možné zákazy mi na psychice hodně ubraly, do toho pořád všichni doma jako sardinky (miluji svoji rodinu, ale ...), zemřela mi nečekaně maminka, teď tedy péče o tátu, no přesně jak píšeš, jeden důvod za druhým to zapít.

Agi, ten blok nebude můj, ale shoda jmen. Já zde píši krátce, ale vím, že tady přede mnou byla jiná Inka, taky jsem se do ní začetla, já jsem si nick doplnila o 13tku, páč mě na to někdo upozornil, aby nebyla mýlka. Snad se Inka někdy ozve anebo se má dobře a ozývat se nemusí.
Inka13
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62489
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
MichalB napsal:
Inka, me dobehlo delirium asi 3 nebo 4 den abstinence. Haha, to bylo peklicko. Kam se hrabou zazitky pod vlivem psychedelickych latek

Dobré vědět, proto jsem ve střehu, pořád si kontroluji ruce, zda se netřepou, cpu se vitamíny atd. Benzáky v kabelce po ruce, zatím jich nebylo třeba.
Inka13
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62490
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Muzu rici, ze i kdybych mel v kabelce vselek, v tom stavu bych stejne nezvladl aplikaci. Nebyl jsem schopen ani zavolat zachranku natoze resit kabelku .. Takze se oplati mit nekoho, kdo si pripadne vsimne, ze neni neco v poradku a zavola zachranku. Ale mam tady jeste asi nejakou praci a musim si vyzrat do posledniho drobku, co jsem si nadrobil, takze jsem to bez uhony prezil.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62491
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Eriko, myslím,že život mi nandal přesně tolik, abych se z toho úplně neposr.. Snad. O to více mi teď skutečně v hlavě secvaklo, že je to moje možná opravdu poslední šance k normálnímu životu. Bez výmluv..prostě to beru tak, že mám ještě jednu šanci s tím něco udělat, dokud mi ještě zbývají zbytky síl a nic se mi neděje . Že ten nahoře na mne dohledl, a nenechal mi udělat nějaké větší průsery, např. vzhledem k dětem. A protože jste byli u všech mých nových začátků, stojím tu i dnes ve svém dni číslo jedna. A pokud ani tohle neklapne, omlaťte mi dnešní psaní uz beze zbytku alkoholu o čumák a pošlete mne do ústavu. Díky. P.s.A ano, ta Inka byla shoda jmen
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter