Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Nárazové pití
#62589
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Krtko, to je nejake divne, ne? Takze misto alkoolu muzes takle vlastne pit vodu? A pit, protoze proste chces? NEvim, tak se ptam
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62591
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Vodu neeeee....
Ale prišiel si si tam aj vypiť. Ideš na tú akciu napr. 4 a dosť. No a po pár panáčkoch alebo pivach, kto čo pije, alkohol začne účinkovať. Ubojovať to na tie 4 je sakra ťažký boj. U mňa to skutočne fungovalo tak, že potom som už neriešil chuť ani účinky. Mne na dosiahnutie náladičky stačili tie 4 napríklad. No a dostanem "slinu". Tak samozrejme dalej pivo, do toho nejaký pohárik. To už ale vedome neriešim účinok ani chuť, len z nejakého dôvodu hlava chce piť ďalej.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62592
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
krtko napsal:
Vodu neeeee....
Ale prišiel si si tam aj vypiť. Ideš na tú akciu napr. 4 a dosť. No a po pár panáčkoch alebo pivach, kto čo pije, alkohol začne účinkovať. Ubojovať to na tie 4 je sakra ťažký boj. U mňa to skutočne fungovalo tak, že potom som už neriešil chuť ani účinky. Mne na dosiahnutie náladičky stačili tie 4 napríklad. No a dostanem "slinu". Tak samozrejme dalej pivo, do toho nejaký pohárik. To už ale vedome neriešim účinok ani chuť, len z nejakého dôvodu "hlava chce piť ďalej."

..."odporúčam: vymeniť hlavu alebo lokál!!!"
(...osvedčila sa mi aj výmena závislosti za sedliacky rozum: ..."keď nevieš piť — tak nepi!!!" )
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62593
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Ja napsal:
krtko napsal:
Vodu neeeee....
Ale prišiel si si tam aj vypiť... ...Mne na dosiahnutie náladičky stačili tie 4 napríklad. No a dostanem "slinu". Tak samozrejme dalej pivo, do toho nejaký pohárik. To už ale vedome neriešim účinok ani chuť, len z nejakého dôvodu "hlava chce piť ďalej."

..."odporúčam: vymeniť hlavu alebo lokál!!!"
(...osvedčila sa mi aj výmena závislosti za sedliacky rozum: ..."keď nevieš piť — tak nepi!!!" )

Empíria/prežitá skúsenosť ma naučila, že: "opíja práve prvý dúšok (A/otravy) — a NIE ten posledný!!!"
(...je dokázané, že: "bez prvého dúška — nie sú ani ďalšie, teda ani ten posledný!!!"... (kapurkový/pri odchode, pod bránkou!))
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62594
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Radšej mi zrozumiteľne napíš, ako si to mal ty vo svojich mladších časoch. To že zabíja prvý, riešime teraz. Kedysi sme ten prvý neriešili, chceli sme ho. Aj ten druhý atd. Veď sme neboli alkáči.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62595
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Krtko, no jo .. "hlava chce pit dal" .. ale ta hlava chce pit dal pro ucinek alkoholu, i kdyz ja si muzu myslet, ze uz piju jen proto, ze jsem priopily a je mi jedno, co do me tece. Mel jsem to, jak popisujes. Jdu na dve po praci a vratim se za dva dny a nesel jsem tam s planem se opit - ne vedome, podvedome samozrejme ze ano.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62600
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Já teda za sebe musím říct, že jít na akci pro mně znamená jednoznačně nepít. Vím, že svá 4 piva bych vypila během max. 2 hodin, chytla bych slinu a představa , že bych pak po zbytek akce pila vodu, je naprosto nesmyslná, no a když bych pila, tak by to skončilo špatně Když nezačnu pít vůbec, jsem v klidu celý večer, nevadí mi, že ostatní pijí a jdu dřív domů, nebo spíš jedu, většinou dobrovolně řídím.
Ale po té akci , pokud tedy nejsou 2 ráno, si to své víno ještě doma dám, jakože za odměnu, jak jsem to zvládla , takže klín klínem....
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62604
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
krtko napsal:
Radšej mi zrozumiteľne napíš, ako si to mal ty vo svojich mladších časoch. To že zabíja prvý, riešime teraz. Kedysi sme ten prvý neriešili, chceli sme ho. Aj ten druhý atd. Veď sme neboli alkáči.
Krtko,

Ja som mladší nikdy nebol...
Som *cicavec alebo ciciak* už od narodenia...
"Vieš aká je TO fuška porodiť "dospelého" opilca?"
(Chuderka mama... )
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62607
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Dekuji všem za reakce. Jen mám takový pocit, že to vidíte všechno černobíle a to, že buď je člověk alkoholik nebo abstinent. Já mám ve svém okolí hodně lidí, kteří to občas přeženou a nikdo z nich není alkoholik, píšete že se rozchlastávám, ale já teď 2 roky skoro nepila a celkově se ta frekvence naopak dost snižuje. Proč bych nemohla zkusit metodu kontrolovaného pití? Myslím si, že bych to mohla zvládnout. Stanovit si hranici a toho se držet. Pro mě je problém, když tu hranici překročim, ale když ji nebudu překračovat, tak nebude problém
Jitka Malá

JItko, on je i stav jaksi " prealkoholický". Jakože už to ořčekáváš, vyhledáváš. A je pak jen malý krůček k tomu, že "musíš". To Ti málkokdo řekne, vůbec to neznamená roky pití... Mně stačil jeden životní krach a necelých 12 měsíců od úplného abstinenta k závislému alkoholikovi... můžeš mi to věřit nebo nevěřit, tvá volba.
Bylo to neskutečně rychlé, stačí k tomu nějaký vnitřní propadák a jsi v háji za pár měsíců... Kdybych to mohla vrátit, dala bych si pozor, ale nedala jsem, nedetekovala jsem včas signály, jak blbá jsem byla... následky řeším dodnes.
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62641
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 8 měsíce  
Jak já to viděla stejně! Jasný, dyk nic není černobílé..vždyť vlastně teď až tak moc nepiju. Skoro vlastně méně, budu to hlídat, jen tak občas, a nebo teda častěji ale maličko..pěkně kontrolovaně. Kolikrát už! Hahaha, rok se vždy sešel s rokem a já viděla, jak v tom zase lítám, a ani nevím kdy proč a jak to přišlo-přerostlo. A jak vůbec nic nekontroluji!! Prostě nesmysl! Ale možná si každý k tomu uvědomění toho, že to takhle nejde musí kazdy dojít sám. Musí mu to docvaknout, aby s tím mohl něco dělat. Teda pokud vlastně chce a ne jen fnukat a trápit se a přemýšlet a googlovat, jestli už je to jeho pití moc nebo není...
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter