Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...54555657585960...63
Dolů
Téma: Tak, jdeme na to...
*
#63928
Re: Tak, jdeme na to... Před 1 rok, 9 měsíce  
Pokud je duvera s terapetkou, pak se vyplati rikat veci, jak jsou.
Mozna pod tlakem udalosti prestanes pit, protoze uz to prekracuje unosnou mezi a zacinas nekde selhavat. A s alkoholem to proste nejde, tak prestanes pit. Kdyz jsou udalosti vyresene, prijde uleva a to piti je odmena, katalyzator pres ktery se uvolni nahromadeny stres?
Ja to takto u sebe pozoruji. Jen s tim rozdilem, ze se mi dari nepit zatim kontinuelne.
Ano, ten navrat z 0 na 100 je hodne rychly a kazdy takovy pokus koncil propadem jeste niz. To je zavislost, ne? Neustala touha ukajet potrebu.

"dám si na kole malé pivo" - co se stane, ze si to pivo das, kdyz vis, ze to nemuzes udelat, protoze vis, jak to konci?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63934
Re: Tak, jdeme na to... Před 1 rok, 9 měsíce  
Ahoj Agi, jako bych četla svoje vlastní slova, který bych napsala o svém zkoušení nepití a pak dohánění co jem zameškala.
Asi jsem to už tady jednou psala, ale trvalo mi 3 roky než jsem (teda teď už snad) pochopila, že prostě nemůžu ani kapku. Vždycky jsem sama sebe přesvědčila, proč bych si nemohla dát skleničku, vždyť jsem v pohodě...netrvalo ani týden a už jsem v tom zase lítala.

Moc se nebičuj a netrestej se, odposť si, ale nezapomeň...a jede se dál.

Já mám i tuhle stránku uloženou v oblíbených a alespoň jednou nebo i víckrát za týden jsem chodím si počít a připomenout, proč už prostě pít nemůžu.
Brigita
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63937
Re: Tak, jdeme na to... Před 1 rok, 9 měsíce  
MichalB , jsi úžasný psycholog.a asi i hodně empaticky..dokážeš odhalit a pojmenovat...
K tomu malému pivu,a otázce co se stane-nevim, možná jsem životní kaskadér, pokušitel, nebo třeba jen obyčejný sobec, chudinka která je ošizená o něco, co jí dělalo dobře, tak si aspoň líznout té ňamky, i s tím rizikem, které samozřejmě v hlavě mám.
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63938
Re: Tak, jdeme na to... Před 1 rok, 9 měsíce  
Brigitko, díky za Tvé slova..vím, že takto to má hodně, vlastně většina z nás. Je to smutný. Já jsem po těch pěti dnech abstinence zase taková omámená, vlastně chvílemi stavy, jako opilá, ale to už znám, s tím se počítá, že?...neodvykám přece poprvé Vím že to zvládnu, už se vás tu neptám co a jak...vím co k tomu patří .super, jsem pašák- mazák . Teď jen vymyslet plán na příští týdny, měsíce,roky..všechno i z tohohle pohledu vím, knihy načtený, filmy shlednutý, zde čtu denně, v peněžence kartička, kámen závislosti leží na stole..k psycholožce objednaná, uvidíme, jak moc bude ta důvěra. Mohla bych tuto problematiku školit . A pak najednou třeba za půl roku okamžik , a jupíí,jedeme na horské dráze. Nějak mám pocit, že už jsem taková unavená a klidnější, možná i stárnu ,tak třeba bude větší nadhled
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63939
Re: Tak, jdeme na to... Před 1 rok, 9 měsíce  
Agi, ptam se na to, protoze tyhle zkraty u sebe pozoruji a desne me irituji. Nemam chute vedome ve smyslu - dam si pivo? Mam na nej chut? Jdu treba venku, v obchode, nebo na obede v restauraci, kdekoliv .. jakoby (opravdu jakoby, protoze ono to ma jiste konkretni podstatu) mi prekcvakne: dej si pivo. Coooo?? Proc? Neobtezuj. Dej si pivo. Nevotravuj! Dej si pivo. Rikam, dej mi pokoj hydro! )
A tak me zajima, jak to maji jini a pripadne zda amji tyto veci nejak rozklicovane. Za sebe, tipuji, je to nesmireni se s tim, co jsem delal, jaky jsem byl.
A hlavne nevim, jak tyto situace vymazat ze zivota . Tedy navod by asi byl - smireni, odpusteni.

Jsem z toho ponekud neklidny, protoze me desi predstava, ze bych se pri nejakem zkratu nekde napil. Ono to neni bum ze dne na den, ono to na pozadi pekne kvasi ..

Kdesi jsem cetl: "zivot je oo vyzvach a ty nas posouvaji" a rekace na to: "no, to je bezva a muzete mi rict, kdo to ma cely zivot vydrzet?!"

Me prijde rozumne si toho neplanovat moc a ani malo. Mozna bych blizkym lidem sdelil, ze priste na kole mi maji dat pres drzku, pokud si budu chtit koupit male pivo.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63940
Re: Tak, jdeme na to... Před 1 rok, 9 měsíce  
No jo, MichaleB, to ale pracuješ s tím, že tvojí spojucyklisté, vědí, že je tu problém.
Mozna bych blizkym lidem sdelil, ze priste na kole mi maji dat pres drzku, pokud si budu chtit koupit male pivo.
Ne každý to pustí ven.
Já to teda neřekla. Nevím, jestli to někdo poznal.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63941
Re: Tak, jdeme na to... Před 1 rok, 9 měsíce  
Pro cizi spolucyklisty: Beru leky a nemam na ne pit alkohol, tak kdyby me napadlo pivo na kole, tak mi dej pres prsty. Nebo: rekla jsem si, ze na kole pit pivo nebudu = mam tezke nohy a pak me to nejede. Da se vymyslet kde co a i pouhe: "hele, nerikala si, ze si na kole pivo nedas?" muze zastavit nastup do rychliku smer marnice ).

Okoli to samozrejme pozna, jen nerika, ze je nekdo alkoholik, ale ze nekdo leje fakt moc a nebo ze se jim zda, ze nekdo pije alkohol vsude a moc. Jen nikdy nevi, jak moc je to zle
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63942
Re: Tak, jdeme na to... Před 1 rok, 9 měsíce  
Ale po pivu na kole jsem měla opravdu těžký nohy.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63943
Re: Tak, jdeme na to... Před 1 rok, 9 měsíce  
Ja take. Jedno pivo dobry, druhy na chut, pak prisla slina a bbylo tz toho 8 piv jako nic a kolo zustalo v hospode.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63956
Re: Tak, jdeme na to... Před 1 rok, 9 měsíce  
Ahojte všetci tak ako?Pozerám že nikto nič 2 týždne nenapísal tak reku napíšem ja, snáď sa niekto pridá
Dnes je konečne po dlhej dobe menej teplo a dokonca tu u nás aj spŕchlo trošku a dá sa to konečne vydržať a dnes nie som až taká brutálne unavená z práce tak som rada za to, môžem ísť vkľude variť a niečo poupratovať, inak o 2 dni budem mať 8 mesiacov abstinencie za sebou a stále sa denno denne utvrdzujem v tom že je to správna cesta a som rada že mi to ide tak ako mi to ide, naučila som sa pekne žiť vedľa chlastu, žiadny boj proti nemu nevediem, len viem že tu je a že tu bude a mám rešpekt a snažím sa byť pokorná a vďačná za to že som si vybrala túto cestu, prajem nám všetkým krásne triezve leto bez pokušení
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...54555657585960...63
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter