Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...118119120121122123124...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65769
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Krásnou sobotu všem,

jedu další víkend a věřím, že ostatní také .

Na terapii jsem si uvědomila, že všechny moje životní partnery jsem potkala pod vlivem. Kdy jindy taky, když bez alkoholu trpím sociální úzkostí, stydím se a nikdo si mě pro to nikdy nevšimnul a když ano, tak jsem si to dokázala posr... hned na začátku. Tak jsem jich tam pár kopla a urvala veškerou pozornost. Podle toho moje vztahy vypadaly. Nepíšu to s hořkostí. Normálně se tomu směju nahlas Získávám nadhled a pochopení pro můj minulý život, ale NEVER MORE.

Terezko, mám to teď úplně stejně. Sílu a rovnováhu nacházím v sobě. Je mi fajn. A tak to je - svět okolo mě se mění. Včera jsem byla opět pozvaná pro změnu jinam - neví, že jsem abstinentka. Po příjezdu mi nabídli plzničku. Mám fakt velkou radost, že jsem neměla ani chuť. Prostě jsem odmítla s pevností a klidem. Na konci minulého roku by to pro mě bylo science f.!
Ohledně pejska - je pro mě i velkým pomocníkem při mojí abstinenci. 3x denně ven, a když zrovna nemám slunce v duši, začne na mě dorážet anebo se chce mazlit. Vždy na mě oddaně čeká a raduje se. Je to fakt parťák, ale jsou to i starosti. Hlavně s hlídáním, když potřebuješ někam odjet atd. Jestli váháš, zkus se podívat do útulku. Vítají, že tam chodí dobrovolníci na venčení. A s dobrovolnictvím máš už zkušenost

Katko, co Ty, jak bylo na terapii? Nemáš chuť se s námi podělit?

Tak a já si jedu urvat další kus léta, přeji všem krásný víkend - mějte se a smějte se
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65771
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Hezký sobotní den všem. Ano Libuš, měla jsem to stejně s těma chlapama. Až ten poslední se mě držel jen tak i v problémech. Psa mám taky, je boží, ale je to občas náročný. Ale asi by mi chyběl, kdyby tu nebyl. Je nádherně, pomalu mizím do lesa:)
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 592
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65772
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Já budu taky asi muset přestat pít, mám silně zvýšenou kyselinu močovou, špatné jaterní testy a vysoký tlak. Jenže jak zvládnout ty šílené absťáky? Jedině snad postupně snížit dávky, ze dne na den to utnout nedokážu.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 03/06/2023 20:07 Provedl: Luděk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65774
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Ahojte moji zlatí, tak ja mám dnes zas deň číslo 1.

Po týždni som opäť do toho spadla, ako nič, ľahko, nejak som sa ani nesnažila brániť.. Ale rozšupla som sa parádne, dnes ma od rána preháňa, úplne som si otrávila organizmus.. Je ťažké prijať, že naozaj nemôžem piť, lebo to nedokážem zastaviť a jediná cesta je abstinencia, budem sa musieť naučiť sa s tým zmieriť.. Dokonca stále rozmýšľam, že v auguste by som možno nejaký ten drink na dovolenke zvládla.. Takže som na úplnom úplnom začiatku a môžem si začať budovať svoj nealko život ad základov.

A to som sa vám chcela pochváliť, že sme boli na bicykloch po roku a ja som obvyklé trasy prešla bez jediného zastavenia, manžel nechápal, toľko energie! A ja si to takto babrem.. Uf, tak ide sa zas a znova na to
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65775
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Elffia napsal:
Libuš, zkusím ti vysvětlit ta procenta.
Osmdesát ze sta ovlivnit nemůžeš, protože alkohol je všude kolem tebe a nezmizí. Pak je ale těch zbylých dvacet procent a ty ovlivnit můžeš. Pokud si na ně nedáš pozor, tvůj mozek při každé návštěvě restaurace, grilování, nebo když si vedle tebe někdo otevře pivo...rozsvítí světýlko.
A to i přesto, že si říkáš mě to nevadí, že vedle mě někdo pije, jsem dobrej...ale tvůj mozek alkoholika to vnímá jinak a až se předem neodhadnutelné množství světýlek rozsvítí, dovrší se těch sto procent a zrecneš, a vlastně nevíš proč. To období po léčbě trvá většinou jeden až dva roky, né napořád.
Je to takhle trochu srozumitelné?


Aha, tak toto celkom vysvetľuje, prečo som sa zrazu napila z ničoho nič skoro po 4 mesiacoch.. Okolo mňa je alkohol stále non stop, doma, von, a ani sa nesnažím vyhýbať situáciám, ktoré sa mi spájajú s alkoholom, som v tom istom svete len s iným postojom a hold, nezvládla som to.. No nevzdávam sa, idem znova!
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65776
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Elffia napsal:
Ahoj všichni. už se mi blíží propuštění a víkend s holkami tady v léčebně jsme si sportovně užily. Dopsala jsem si pětitýdenní plán, každý den od rána do večera i s náhradními variantami, kdyby náhodou bylo hnusně, nebo padl program. Je to důležité alespoň na začátku v reálném světě a ještě ho pak prokonzultuji s terapeutickým týmem. Myšlenkami už jsem doma a myslím, že jsem z léčby vymáčkla, co jsem mohla. Ale takové nealko pivo si ještě tak rok nedám. Uvidím, kdy se na to budu cítit.

Držím ti veľmi silno palce
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65777
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Tereza napsal:
Krásné nedělní odpoledne všem!

Zdravím nově příchozí Tínku, čím více nás bude, tím lépe.

Libuško, také jsem z tohoto období měla/stále mám obavy. Přece jen je to všechno ještě více na očích. Ale my se nedáme. Myslím, že to takhle právě funguje - jak budeme nahrazovat čas a příležitosti k pití smysluplnými jinými aktivitami, tím jednodušeji to postupně půjde. Hrozně mě hřeje, že Tě ta abstinence tak baví!

Strávila jsem teď pár dní ve srubu uprostřed lesa, ničeho. V noci jenom hvězdné nebe a já. Se střízlivou hlavou to bylo něco neskutečně krásného.

Myslím na vás, držte se.


Vau, v dobrom závidím, to musela byť dokonalá psychohygiena
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65778
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Tina napsal:
Vážne ? Takže ste to mali tak isto ? Je to pre mňa ako balzam na dušu, aj keď je to zle ???? lebo mám pocit že takú ako ja už hádam ani nenájdem, … nie chlapi niesu stred môjho vesmíru, práveže som si myslela že som už ok a k tomu mi chyba len dokonalý chlap, ktorý prišiel ale ako prišiel ukázala som sa …. tak aj odišiel ???? vážne som sa cítila ako nikdy pred tým a chlap za ktorého by si ina nohy ruky dolámala …. No ja sa spijam pod obraz bozi , o to mi ide že neviem si vážiť nejaké šťastie kvôli alkoholu, kvôli niečomu čo ešte nič dobre nikomu neprinieslo, si je schopný človek udupávať po vlastnom šťastí, že je to smutne… ako nám alkohol ničí naše JA a vzťahy, či už partnerské alebo rodinne ????

Tinka, aj ja to tak mám, akonáhle sa napijem, vidím len alkohol, vôbec mi na nikom a ničom nezáleží len piť piť piť.. Je obdivuhodné, že si to uvedomuješ už takto mladá, môžeš to vnímať ako šťastie v nešťastí
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65779
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Ahojte, já vybrždovala taky postupně, nedala bych to najednou. Stejně to bylo utrpení. Den kdy si dáš už třeba jen dvě tři piva je strašnej a pak je kocovina taky strašná. Prostě tomu stejně neutečeš. Navíc to vybržďování nefunguje u všech. Někdo prostě jen pořád chlastá dál.

Kristýnko, přesně tak jsem se v tom plácala já celý životní období. Teď jsem sem chvíli nechodila a začala hned přemejšlet, jak dokončim rok a někde si příležitostně dam. Stejný myšlení jako dřív. Ne, je to póravdu moc a moc silný nepřítel. Nebo učitel?
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 592
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65780
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Ahoj holky ,

alkohol je velký učitel a zároveň nepřítel. Vybržďování znám několik let. O víkendu jsem viděla sousedy, úplně zboření. Dnes jsem je potkala, kocovina od neděle. Celí zelení, v klepajících se rukách cigára. Uvědomila jsem si, že takovou fest kocovinu jsem díky vybržďování nezažila už pěkně dlouho. Dnes jsem si připomněla ten příšerný stav při kocovině. Děkuji, už stačilo. Stejně jsem i jen při 2 pivech měla úzkosti a špatné spaní. Never more, snažím se nepodlehnout, stále mě to baví.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...118119120121122123124...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter