Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...121122123124125126127...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65812
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Tak jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala a ode dneška teda s čistou hlavou se k vám přidávám Právě jsem všechen alkohol zamknula do sklepa protože jsem z Moravy tak tady slivovice teče proudem a kdo nepije je divný ... Prověrka jsem celé fórum a co mě dost zaráží je, že si většina nás myslí, že okolí nevidí nás problém... Můj manžel to taky dost ignoruje a nic mi neřekne... Je to tím, že to nechcou vidět a komentovat?
Anna
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65813
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Ahoj Anno, vítám tě, jak se ti daří? Jak ti to jde? Já abstinuji 10 měsíců. Zatím je to můj rekord, nezkouším to poprvé.
Naše okolí nevidí problém, protože by si muselo samo přiznat, že to není normální takhle pít. Občas nad tím přemýšlím, jak to je tyhle skupiny, kde se pije normálně, je to součást kultury. Jako jsem na to narazila v knize Žítkovské bohyně. Je to asi nějaký druh kolektivního nevědomí.

Já jsem ted byla u nás v hospodě, přijela kámoška, tak jsem šla výjimečně na jedno nealko. Seděla tam pořád stejná parta, ty co se mi doslova vysmívají, jaký jsem chudák, že tohle neni život. Seděli, tupé výrazy, oteklé ksichty, obří břicha. A oni si ty chlapy snad ještě po tom pivu myslí, že jsou chytrý a sexy . O ženských alkoholičkách nemluvě. Ale ty spíš jsou doma a pijou raději samy....
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 593
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65815
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Ahoj Rachel, mě to jde zatím velmi dobře. Celá rodina kromě chlapa jsme si pořídili nejspíš letní chřipku, takže na alkohol nemám ani pomyšlení. Skáču kolem tří nemocných dětí a snažím se nezbláznit, zatím co mi muž hlásí nezapomněla jsi doufám, že mám po obědě fotbal? Takže ten se vrátí někdy v noci, protože to budou muset zapít ...

Máš pravdu v tom, že se celé okolí vždy pozastavuje nad tím proč člověk nepije místo, aby se pozastavovali nad tím proč člověk pije...

Já naštěstí bych řekla, že ten problém zatím nemám tak velký. Miluju nealko pivo a v létě na zahrádce si ho dám radši než to alko. Jen se tam nesmím zdržet do večerních hodin. Jak zajde sluníčko tak už mě to pokouší. Vlastně jsem přesně ta alkoholička co pije dvakrát týdně sama doma to víno...

Jsi dobrá, že tu abstinenci dáváš takhle dlouho doufám, že za deset měsíců budu moct napsat to samé.
Anna
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65816
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Dobrý den. Chci se zeptat. Dost lidí tu píše, že by si chtěli o tom s někým popovídat nebo at jim někdo napíše. Já bych si s někým taky chtěl popovídat ale ne jen takto přes forum. Jak mohu někoho kontaktovat nebo on mě? Chtěl bych si s někým popovídat přes chat.
eloras
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65817
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Fórum je anonymní nejde tě kontaktovat
Anna
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65818
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Mám takový erární e-mail kde mi nikdo nepíše jen mi chodí reklamy... Tak jestli potřebuješ akutně s někam mluvit tak to ho dám...
Anna
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65819
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Rachel napsal:
NO holky, mě přijde, že ty dny klidu jsou opravdu v menšině. Terez naprosto souznim. Na mě to teď taky chodí pořád. Jsem dost na všechno sama. A mam takovej opuštěnej pocit. Vim, že by stačilo zajít na jedno, aby to zmizelo. Zase bych se cítila jakože ve společnosti. Opravdu tohle neni lehká cesta. Já se hodně učim být sama a hned se všim za někym neběžet nebo mu nevolat. Prostě se snažim tim opravdu projít. HOdně mi pomáhá dechová praxe. Hodně zdaruuuu

Ahoj všichni,

Rachel - už je lépe? Měla jsem tyhle pocity na začátku. Pak jsem přišla na to, že závislý mozek hledá cestu k pití.

Jak jsi psala o těch "odulých kamarádech" v hospodě. Mám to samé. Kdykoliv je potkám, tak si vyslechnu, jak je můj život nudný a to raději do rakve, nebo podobné stupidnosti. Upřímně nechápu, proč jsem tam vůbec lezla

Terezko, jak je Tobě? Zvládáš to ?

Kristínko, slíbila jsi reference o Rammsteinech. Tak, jaké to bylo?

Anno, vítej. Doufám, že se tady zdržíš déle. Je tady obrovská fluktuace Tak držím palce, ať Ti euforie zůstane napořád.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65820
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Libuš je to nahoru dolu. Někdy toho je na mě moc, určitě to znáte, mám děti a psa, jsem živnostník a jsem tak nějak na volné noze, takže se podřizuju klientům. Můj chlap je teď pracovně pryč a občas mám fakt naložíno. A to jsem chtěla mít víc volna sakra .
Ale já jsem prostě rozhodnutá se nenapít. Jdu mezi lidi, ale vydržím tak tři hodiny. Jako když je muzika, kvalitní zábava, tak to je jiná. Ale většina akcí se vyplňuje jen tím alkoholem. Jak jsem střízlivá pořádala bych třeba svatby nebo akce večer uplně jinak. Třeba nějak zábavně, aby se všichni mohli zapojit. Aby to lidi inspirovalo. Většina akcí je tupá. Letos mě naštěstí čekají pouze tři svatby

Anno já si tak dlouho myslela, že nemám problém, ale ted když to zpětně vidim, tak jsem ho tam měla. Já Nemusela měsíc pít, nemusela jsem pít denně, mohla jsem si dát normálně dvě sklenky a jít spát. Ale pak to jednou za čas ujelo a to napáchalo tolik škody, že na to už nechci ani vzpomínat.

Ano fluktuace je tu velká, málokdo vydrží:)))
Krásnou neděli všem!
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 593
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 18/06/2023 07:46 Provedl: Suzanne.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65821
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
BTW procházím 11 měsíc. TO jsem si dřív ani nedovedla představit. Myslím, že po roce to přestanu tak počítat. Pokud se ovšem neožeru
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 593
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65822
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Pěknou neděli všem,
Kristinko, jak se máš?
Já jsem zase vydržela pár dní nepít. Měli jsme i návštěvu, nikdo mě nenutil, jsou to blízcí přátelé a spíš mě podpoří.
Tak jsem byla ráda, dokonce kamarádka si skleničku i dala. Jednu. To já bych vypila min celou láhev. Což jsem pak v týdnu udělala.
Příští týden mám druhou schůzku v poradně. Těším se, bojím se. Přiznám se, ale mám strach.
Dnes joga.
Mějte se krásně. K.
Katka2
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...121122123124125126127...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter