Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...12131415161718...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#64305
Re: Společně začít... Před 1 rok, 9 měsíce  
Veronika, "já se bojím každého dne". Nemuze pak znamenat bani se neceho, ze to neco se snazime zamest pod koberec, aby to nebylo na ocich a my se toho nebali? Pokud ano, tak to lze vyresit prijetim i toho nejhorsi. Prijeti faktu - je to proste takhle a tecka. Kdyz si to uvedomim a prijmu, je mi najednou krasne lehce . Z AA jeste jedno hezke moudro: „Bože, dej mi vytrvalost, abych překonal věci, které změnit nemohu, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu, dej mi moudrost, abych tyto věci dokázal rozlišit. “

Zeme je nehostine misto pro zivot, zivot je svym zpusobem tezky/boj o zivot, preziti. Od narozeni po smrt. Kazdy den, kazdou sekundu. Vyplati se tyto veci si pripustit, prijmout je.

Ja to resil pobytem ve tme: "co je? Zlo, nepohoda? Tak pojd?" .. bylo mi tezko .. "Co je? Vic neumis? To je slabota. Rozbrec me, srabe!" Vsude cernocerna tma .. "Tak vidis, vole, vzdyt to prijeti ani nebolelo"

Neco jako kdyz prijdes o nohu. Tak nemam nohu, no a co. Vnitrni silu mam porad stejnou, tak zivot bezi dal.

A kdo se boji, ten se nakonec podela (rozpije) .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64306
Re: Společně začít... Před 1 rok, 9 měsíce  
To já taky,když jsem dlouho nepila a pak si dala, tak jsem ve nakonec opila hrozně moc. Vůbec jsem se nedokázala zastavit a o dalším dni ani nemluvím, jak mi bylo. A hlavně,jsem i po tom přemýšlela o tom, že můžu být ráda, že jsem se někde nezabila.
Lenik
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64307
Re: Společně začít... Před 1 rok, 9 měsíce  
Ty jo, rady užitečné. Možná se tam taky někdy objednám. A stalo se vám tady někomu, že jste tam potkali někoho známého? Já bych měla obavy právě z toho, že tam potkám někoho známého, koho zrovna vidět nemusím, nebo, že tam budou opravdový bezdomovci. Tím se, ale nechci nikoho dotknout.
Lenik
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64308
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Lenik, to je celkem dost zbytecna obava. Pokud to bude znamy/a, urcite se tim nebude chlubit ). No, tak by tam byl bezdomovec. Podminka je, ze poslednich 24h nepil alkohol (jestli si pamatuji spravne podminky v AA). Tim bezdomovcem muzeme byt pristy my.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64309
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
MichalB - Již to zde z povzdálí sleduji asi dva a půl roku. Osudy podobné...
Chci Ti poděkovat, jak se zde věnuješ lidem.
Mně Tvé zkušenosti též hodně pomohly
Jsem týden "čistý", jen těch prvních 5 dní bylo šílených, myslel jsem, že nepřežiju... Nyní mám až panickou hrůzu z alkoholu.
Zůstaň jakým jsi!
A holkám zde přeji hodně síly, vůle i odhodlání žít na správné cestě.
Bobb
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64310
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Od víkendu čtu několikrát denně tento článek:
www.verywellmind.com/is-this-normal-how-long-will-it-last-80197
Je v AJ, naštěstí mi ho Google překládá do češtiny. Ke absťák popsán den po dni se zkušenostmi různých lidí, jak to každý prožívá jinak.
Bobb
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64311
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Ahojte všichni.
Lenik, taky si občas řikam, že jsem měla obrovský štěstí, že jsem se někde nezabila, nebo se nestal fakt průser. A už ho nechci dál pokoušet...


Ahoj BObbe, díky za článek, ráda čtu vše tyhle informace a zkušenosti, pomáhá mi to. Tak to je nás tady pár ve stejnym stádiu. Já mam dneska 9. tý den. Drž se!
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 593
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64312
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Bobb, diky. Ja to beru jako sdileni zkusenosti a treba pak nekdo nebude muset vynalezat kolo . A kdyz to nekomu k necemu dobremu je, tim lepe .
Si pamatuji z "blazince" na jeden referat za "trest", ktery jsem zakoncil "strizlivosti zdar!".. )
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 26/08/2022 10:31 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64313
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Věřím,
že všichni zvládnete poslední prázdninový víkend
Bobb
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64316
Re: Společně začít... Před 1 rok, 8 měsíce  
Naposledy jsem pil minulý čtvrtek, bylo to již hodně špatné.
V posledních měsících se mi stávalo, že jsem občas upadl a usnul na ulici. V posledních týdnech i 2x za týden. "Naštěstí" jsem pil již od brzkého rána (obchůdek vedle mne otevírá již v 5 ráno), tak mé padání a usínání na ulici bylo odpoledne za světla, nikdo mne nikdy neokradl.
Minulý čtvrtek jsem takto usnul v centru města 4x, z toho 2x na lavičce, 1x na ulici a 1x na záhoně před bankou. Tam mne vzbudila policie, chtěli vidět občanku, vrátili mi jí a nechali mne tam ležet...
Takto přeci nelze žít!
Následoval pětidenní šílený absťák.
Nyní se alkoholu bojím, že bych mohl příště dopadnout mnohem hůř.....
Pil jsem vodku z placky, ta se dá vyměnit za plnou na každém rohu.
S kouřením jsem to měl jednodušší, přestal jsem v páté třídě, po týdenním testování, kdy mi bylo hodně zle. Měl jsem tenkrát i chlastat a mohl jsem mít od alkoholu dávno klid
Bobb
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...12131415161718...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter