Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...33343536373839...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#64705
Re: Společně začít... Před 1 rok, 5 měsíce  
A děkuji MichalB za tvá slova. Vim ze alkohol doma je šílený pokušení. O tom žádná. Jsem odhodlaná pokud bych to nezvládla což se může stát, nejsem naivní, nastoupit do léčebny.. Ale pokusim se udělat vše abych to zvládla. Ty. Rachel i Meggie mi dokazují ze to jde. Jeďte jednou díky. A jak už jsem psala.. Dnes není dobrý den na napití. Dnes ne..zítra taky nebude a v neděli už vůbec.. Musím řídit a ještě nikdy jsem neporusila nulovou toleranci.
Mila
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64706
Re: Společně začít... Před 1 rok, 5 měsíce  
Mila, ja si nemyslim, ze je "sileny pokuseni", ale ve 2h rano je flaska v ledncii dostupnejsi nez dojet na benzinku, kdy behem cesty treba dojde k uvedomeni si, ze delam blbost. U te lednicky to je daleko rychlejsi Je to jen predavani zkusenosti, zadne rady (do leva, do prava, rovne a vse bude zalite sluncem).

Pokusim se a doufam - ty slova je lepsi vynechal. Zavani neuspechem jiz dopredu .

A kdyby to neslo zvladnout, nemeli jsme na to, tak by nam to zivot nestrcil do cesty k vyreseni, no ne?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64707
Re: Společně začít... Před 1 rok, 5 měsíce  
MichalB. Myslela jsem to tak ze i po přečtení diskuze jsem pochopila ze se může stát ze člověk selže. A ze to není výjimka. Proto se snažím netvrdít hrdinně já to stoprocentně zvladnu. Chci to zvládnout a věřím ze to jde. To ano. A jdu den po dni. Což neznamená ze nemám určité plány. Plány které se neslučují s alkoholem. Jako třeba vrátit se ke koním a vyjet si na koni kterého jsem koupila pro dceru ven.. A vyčistit si hlavu.. Kobyla je na sport a dcera si ji trénuje takže se s ni domlouvam tak aby to nenarusilo tréninkový plán.. Ale jdeme do období klidu takže to půjde..
Mila
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64708
Re: Společně začít... Před 1 rok, 5 měsíce  
Ono je lepsi si tu hlavu nesvinit blbostma, aby si ji pak clovek nemusel narocne cistit.
Clovek pak casto slychava: jedu na vikend na chalupu, budu v lese, cistit si hlavu a po nedeli hup do stresu a dalsi vikend to same. Tak se pak ptam: hele, nevykazuje tenhle pristup nejakou chybu?
Ale to uz jen slovickarim a rypu .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64709
Re: Společně začít... Před 1 rok, 5 měsíce  
MichalB.. Chápu jak to myslis.. Vyčistit si hlavu je dost zavádějící výraz.. Já to používám dost často, spis jsem tím myslela vypnout, užít si v sedle a myslet na jiné věci. A nejde jen o ježdění.. Celkově byt s koňmi v tom prostředí, klidně vyvážet hnůj, odvést a přivést je z ohrady, vyčistit.. Prostě je to 'jiný svet'..
Mila
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64710
Re: Společně začít... Před 1 rok, 5 měsíce  
Vypnout a relaxovat by se mělo přece také.. A po náročném týdnu jet na víkend relaxovat na chatu, zajít si do lesa, odpočinout si rypanim v hlíně a odpoutat se od všedních starostí, to si právě naopak myslím ze je super.. Pokud si necistimvhlavu pitím nebo od pití... Ale pokud se myslím tak do mě.. Já se opravdu chci vyhnout nežádoucím chybám které by me mohli stáhnout zpátky.
Mila
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64711
Re: Společně začít... Před 1 rok, 5 měsíce  
"Ale pokud se myslím tak do mě" - tady nejsme v zadne IQ soutezi, ne?

Kam tim mirim? Proc mame hlavu plnou veci, ktere tam nechceme mit a co delame proto, abychom je tam nemeli?
Nekam si odskocim pro vycisteni, pak se vratim a mam tam ten bordel znovu a zas. K cemu to pak je? Neni to vycerpavajici?

Me z toho pak nelepe vychazi si nepridelavat zadne zbytecne starosti. Ty muzou klidne vznikat i tak, ze clovek chce vyhovet kdekomu, protoze je proste hodny/tak nastaveny, ale vycerpava ho a pak se musi cistit a tak porad dokola, napr.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64712
Re: Společně začít... Před 1 rok, 5 měsíce  
MichalB Tak to do mě taky nebylo míněné vážně nebo ze bych chtěla nějak soutěžit. Zřejmě si budu muset dat pozor co a jak píšu aby to nevyznelo jinak než to myslím. Ten mismas v hlavě mám. To ano. Ano mám problém říct ne. Ano spoustu starostí a problémů jsem si vytvořila sama. Jenže teď tu jsou a já musím najít nejlepší řešení pro me i pro ostatní. Minimálně pro sebe a svou dceru. Takže hlava furt srotuje a je to únavné. Proto aspoň někdy vypnout u koni. Problém nezmizí, ale třeba když vypnu uvidim i jinou cestu. A třeba ne. Prostě to beru jako odpočinek místo televize třeba..A určité nehodlam porovnávat IQ, to fakt ne.. Tak vysoké mínění o sobě nemám, protože jinak bych na tom nebyla jak jsem..
Mila
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64713
Re: Společně začít... Před 1 rok, 5 měsíce  
Takovýto "vyčištění hlavy" jak píšeš je asi smysluplné v začátcích abstinence a může to pomoci, změnit na chvíli prostředí.
Ale z dlouhodobého pohledu je to podle mě asi tak, jak říká MichalB. Je nutné udělat si čistku. Je naprosto nutně vytvořit si disciplínu, vyházet harampádí ze sebe a kolem sebe postupně všechno. Dokonce se zbavit i toxických vztahů. A nemuset pak jakoby prchat. Což neznamená, že člověk nemůže jet na víkend Je potřeba si vyvinout takové hlubší vnímání sama sebe a udělat si v sobě jasno. Jinak je to opravdu tak, že (ještě když jsou doma ty flašky) najednou sedíš v kuchyni a máš nalito. A ani ti to nepřijde divný. A za pár hodin, dní, týdnů se proklínáš.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 592
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64714
Re: Společně začít... Před 1 rok, 5 měsíce  
Já nezpochybnuji nic co NichalB píše. To v žádném případě. Jen jsem chtěla říct ze odpočinek a relax je stejně důležitý jako práce a umět odpočívat aktivně je lepší než sedět, koukat do blba nebo na televizi. A je jedno jestli je to chata, koně, pes, zahrada...A ze k tomu patří i uklidit si v sobě a vztazích atd. To je mu jasné. Jen mi to zatím nejde. To se priznam. Takže jsem chtěla začít misto trápením se u televize aktivním odpočinkem a prozatím začít žít jinak..Změnit životní styl.. Nevím jak jinak to napsat. Všechno zaraz asi nedam. Snažím se postupně den po dni po malých cílech.. A napřed aspoň částečně se vrátit ke svému hobby..
Mila
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 18/11/2022 17:02 Provedl: Cora.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...33343536373839...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter