Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...86878889909192...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65371
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Ahojte všichni,
Brigit doufám, že se ti to podařilo ustát a nerozpít se. A i kdyby, tak to nějak ubrzdit a vrátit se zpátky. To co jsi tři roky budovala, se jen tak neztratí. Jsou to to tři roky dobrýho života. To se počítá. Nezačínáš rozhodně od nuly. Jsou to jen čísla a stát se to může každýmu.
Nedávno jsem četla o abstinenci, že to není rovná vzestupná čára, odškrtáváš dny a vše se pořád zlepšuje, ne tak to víme, to nefunguje. Je to nahoru dolu, je to možná spirála, nebo linka s úspěchy a propady. Každý den abstinence se počítá. Po návratu zpět po uklouznutí, člověk staví budovu výš. Jen nespadnou zas moc dolů do hloubky. to by byla škoda.
Držím palce
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 593
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 10/03/2023 09:50 Provedl: Suzanne.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65372
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Ahoj taky začínám znovu, přišla jsem o práci je to pád na dno,co vám pomáhá první dny?
Gabriela Chrobáková
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65373
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Ahojte moji milí pozerám, že sa rozrastáme, paráda, teším sa!

Odkaz pre všetkých, čo sa pýtajú, či to bude stále také zlé.. nie, nebude to stále tak zlé ako nazačiatku!

Tým netvrdím, že chute nebudú prichádzať, to budú a sama som v šoku v akých nečakaných situáciách.. napr. dnes som vypratávala veci z pivnice a zrazu ma prepadla neskutočná chuť dať si víno! Ale! Vždy, keď som chodila domov z cvičenia okolo večierky, musela som si kúpiť fľašu.. teraz? Tento týždeň mi to ani nenapadlo! Takže, čo z toho vyplýva? Že sa to jednoznačne lepší alebo aspoň to, ako pracujeme s cravingami..

Mne veľmi pomáha to najprv predýchať, odísť z tej sitácie, zmeniť myšlienky.. a potom začnem premýšľať, pozriem sa na to akokeby zhora, z nadhľadu, pozriem sa najprv na to, aké boli moje posledné mesiace, keď som pila a pozriem sa na posledných pár týždňov, keď nepijem..a poviem vám, je to nádherný pohľad nie, ľahké to nie je, prekonávať to, ale stojí to za to!
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65374
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Čo sa týka kontrolovaného pitia, za mňa nemožné, ja som nikdy nevedela piť tak, že dám si dva poháre vína a dosť. To si radšej nedám minimálne fľaša musela byť. Pre mňa by to bolo trápenie, takže málo naprd, veľa naprd, čiže len ostať pekne nasucho

A tak ďaleko sa nepozerám, nedávam si otázky, to si nedám v lete pivo? Na dovolenke drik? S kamoškami víno? Momentálne ma tie otázky bolia, takže sa sústredím na krátkodobejšie ciele, a poviem si, že to budem riešiť potom, keď to leto príde, keď príde dovlenka.. možno budem sama zo seba prekvapená a už ma to bolieť nebude
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65375
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Ale priznám sa, že sa tento týždeň trošku viac trápim, ten týždeň predtým ma dosť rozladil, takže opäť pomaly zbieram sebaistotu a pokoj čiže odkaz - zbytočne netreba provokovať a preceňovať sa

Myslím, že toto písala Libuš..ako prvý krok je potrebné vystúpiť z bludného kruhu, pomaly, v kľude, krôčik po krôčiku, nech nezakopnete.. Takže zapísať za uši

Chalani, ozvite sa, veľmi pomáha písať, dávať zo seba všetko von, je to forma terapie, aspoň pre mňa

Brigit aj ty sa ozvi!!! Zakopnúť je normálne, spadnúť tiež, dokonca si môžeš aj na tej zemi poležať.. len nie príliš dlho, hore sa lepšie dýcha
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65376
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
A posledný vstup bude venovaný MichaloviB a Erike, hahaha, vy viete teda podržať a podporiť človek by vám aj uveril ale my vieme, že to bude len a len lepšie
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65377
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Bude to rozhodne lepsi, nez jak by to bylo pri naduzivani alkoholu.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65378
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Kristína napsal:
A posledný vstup bude venovaný MichaloviB a Erike, hahaha, vy viete teda podržať a podporiť človek by vám aj uveril ale my vieme, že to bude len a len lepšie

Ahoj Kristinko,
Michal s Erikou jsou tady léta. Oni narozdíl od nás už velmi dobře vědí, jak je těžké si abstinenci udržet.
Že to bude bez alkoholu vždycky lepší, o tom není pochyb, ale že to nebude vždy jednoduché, o tom pochyb také není. Ověřila jsem si to tento týden - stačí malý spouštěč a všechno může být jinak. Kdybych na sobě 2 měsíce opravdu nepracovala, už byste četli, že jsem na začátku. Čert nikdy nespí, ale nasr.. jako.
Abstinenci zdar!
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65380
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Gabriela Chrobáková napsal:
Ahoj taky začínám znovu, přišla jsem o práci je to pád na dno,co vám pomáhá první dny?

Ahoj, když začínáš znovu, tak už asi víš, že první dny jsou očistec - daň za alkohol, který je dobrý sluha, ale zlý pán. Je potřeba tím projít, není od věci hodně pít, vitamíny, čerstvý vzduch, odpočinek atd.
Jestli jsi kvůli alkoholu přišla i o práci, tak by asi bylo potřeba začít hledat pomoc odborníků, neboť, jak správně píšeš, je to pád na dno.

Držím Ti palce, ať v sobě najdeš vůli a odvahu se zvednout.
Některým z nás pomáhá zde sdílet naše zkušenosti a pocity, tak se přidej, třeba to pomůže i Tobě, protože zpravidla, zde lidé jen proběhnou, kam doběhnou, mi už známo není, ale nejspíš asi tuším
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65383
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Ahojte, ano první dny jsou doslova očistec ))) Fuj jen si na to vzpomenu a přejde mě ta chuť co jsem včera dostala ))) Včera další vypětí pracovní a únava, najednou chuť na chlast. Ale dobrý. Piju čaj a už je mi líp.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 593
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...86878889909192...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter