Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...15
Dolů
Téma: Spokojená abstinence
*
#65729
Re: Spokojená abstinence Před 11 měsíce  
Mě bez pití taky a až přijedu už napořád domů, budu konečně normálně dělat všechny běžné činnosti, protože normální je nemít nonstop dvojku pod kůží. Ale prožívat všechno a soustředit se na to a ne každou chvíli lovit někde víno.
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65786
Re: Spokojená abstinence Před 10 měsíce, 1 týden  
Libuš napsal:
Ahoj Eriko,

nemusíš mi věřit. Mně úplně stačí, že si věřím já.
Jaká jsem? Mám velký problém s tím, že autentická, tzn. na nic si nehraju a nejsem sluníčkář. Když mi není dobře, řeknu, že mi není. Když jsem šťastná, jsem šťastná a nemám problém to sdělit. Setkávám se dost často s tím, že lidi, kteří se neumí ze života radovat, irituju. To už ale není můj problém.

Za 5 měsíců abstinence jsem na sobě udělala velké množství práce, jestli Tě tím odrazuju, tak to si budeš muset sama srovnat, proč?

Bez léčebny, bez jediného léku, jen s pomocí adiktoložky, abstinuji a světe div se, jsem spokojená. Baví mě to, protože mám plno zájmů a na mysl mi vůbec alkohol nepřijde - zaměstnávám tělo i mysl. Je to jednoduché, že?

Dobře si pamatuji, jak jsi tady psala o své návštěvě psycholožky, jak Tě rozhodila. Jj, četla jsem to tady dlouho než jsem opravdu začala abstinovat. Pokusů bylo milion.
Za mě to v žádném případě nejsou prázdné fráze. Naturelem jsem radostný člověk, který pod tíhou velkých životních ztrát a problémů, pil. Podařilo se mi naskočit na jinou cestu a jsem spokojená. Opravdu Ti moc přeji, abys byla také


Nádherne napísané, tlieskam
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65854
Re: Spokojená abstinence Před 9 měsíce, 2 týdnů  
6 měsíců abstinence. Pro někoho zrnko v písku, pro mě věčnost a radost.

Spokojeně si vykračuji životem, občas zavrávorám, ale s pevností v duši jsem zatím neupadla.

Včera jsem si za odměnu dopřála 2 hodiny úžasné masáže. Dnes ráno jsem šla nakoupit s jasným plánem nákupu nějaké výborné čokolády. Tanečním krokem procházím obchodem, na alkohol mi ani nepřišla myšlenka. V oddělení čokolád vybírám a najednou mi oko padlo na rumové pralinky. Nikdy jsem je neměla ráda. Najednou jakoby se se mnou svět zatočil, ucítila jsem na jazyku tu příjemnou chuť alkoholu, který se pomalu rozlévá po těle. Chuť na to, koupit si ty posr... pralinky byla neuvěřitelná! No, trvalo to jen chvilku, pralinky zůstaly na svém místě, ale pro mě obrovské varování. Nejsem zdravá a nikdy už nebudu. Malý okamžik může smést vše, co si teď tak hýčkám a buduji = spokojený, obyčejný život. Piju doma výbornou kávu, ale je mi trochu smutno z toho, co proti mě stojí za zákeřného nepřítele. Nikdy jsem neměla ráda okopávání kotníků a proto se nevzdám, ale dnes přiznávám jsem se na malou chvíli zapotácela. No, nic balím plavky, jdu plavat a drak může chytat pro změnu někoho jiného

Nulová tolerance = spokojený život. Abstinenci zdar
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65857
Re: Spokojená abstinence Před 9 měsíce, 2 týdnů  
Libuško velká gratulace. 6 měsíců to tedy letí! Děkuji, že jsi tady. I když se osobně neznáme, tvoje rozhodnutí, na dálku (i když ta dálka to je také relativní) posiluje i mne. Sdílíme tuhle cestu. Díky že se podělíš a napíšeš.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 590
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65858
Re: Spokojená abstinence Před 9 měsíce, 2 týdnů  
Libus, neni to zrno v pisku.
Je to velky uspech.
A nad pralinkama jsi vyhrala. Tomu se rika vitezstvi
Jsi dobra.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65905
Re: Spokojená abstinence Před 8 měsíce, 3 týdnů  
Libuš taky budu mít pozítří 6měsíců abstinence,když počítám i pobyt v Dobřanech.A na to,jak dlouho jsem pila a jak mé tělo a mysl bez vína už nedokázaly fungovat aniž bych se neklepala, nebyla na přes držku atp...(známe to všichni), je 6měsíců,kdy se mi změnil způsob myšlení a přístup k mému démonu veliký kus práce a jsem na sebe hrdá. Už nejsem méněcenná a sklízím zatím samý obdiv.
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65941
Re: Spokojená abstinence Před 8 měsíce, 1 týden  
Léto v plném proudu a já jedu osmý měsíc. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65942
Re: Spokojená abstinence Před 8 měsíce, 1 týden  
Libuš napsal:
Léto v plném proudu a já jedu osmý měsíc. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí.

Mělas tam nějaký relaps, tak bys měla počítat od začátku

Ale to na věci vlastně nic nemění, daří se, jsi spokojená a to je hlavní

Jen jsem chtěl trochu rozvířit vlny , nějak se všichni odmlčeli a ten srpen zas není tady u nás tak teplý, byla chvílema teda pěkná kosa
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65943
Re: Spokojená abstinence Před 8 měsíce  
Máš pravdu Perte, ale ty 2?

Nic si nevyčítám, to by mi mohlo sebrat morál
V průměru jsem dávala posledních pár let 2 denně, protože jsem se léta snažila o kontrolované pití a to byla ta kontrola. Kdybych nebrzdila patami, pila bych hektolitry a to nemluvím o tom, když jsem dostala láhev tvrdýho.
Za 8 měsíců cca 500 piv. Úspora peněz 11 000Kč - no, to se po pravdě nestalo, protože utrácím jinde, ale 500 : 2 považuji za obrovský úspěch a jsem spokojená (neboj, neusínám na vavřínech. Jsem ve střehu, protože čert nikdy nespí, to už jsem si vyzkoušela)
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65945
Re: Spokojená abstinence Před 8 měsíce  
Ahooj, jo asi by se to mělo počítat od začátku, i jedno pivo, když to uděláš vědomě. Já jsem jen odpustila mýmu chlapovi, objednal si v hospodě nealko a donesli mu omylem alko. Než mu to došlo, půlku vypil, on se napije jednou a lahev je pryč, má splávek. Tak to jsme se dohodli nepočítat, protože to neudělal vědomě a vypil jen necelý půl lahve, pak to vylil.

Libuš, já si myslim, že ušetří člověk jinak. Taky záleží kde to pivo piješ, v hospodě stojí u nás kolem 50,-. Pak to máš občas větší opici. Já osobně asi šetřim i na chlastu, protože dělam podobný věci, asi neutrácim víc jinde. Spíš si koupim nealko, ale to vypiju jen jedno, a to zdaleka ne každý den. Ale kde ušetřim je ten druhý den, když mam trochu kočku, jsem líná, radši jdu do hospody než vařit. Koupim si junk food. S tim mam větší chut na junk food a na dlaší pivo. Taky jsem ztrácela a zapomínala. Občas sem ztratila mobil, oblečení, atd. Zapomněla odpovědět zákazníkovi a kšeft mínus. To si myslim se nastřádalo... Nehledě na ztrátu pověsti
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 590
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter