Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Bojím se, že jsem alkoholik
#7105
Bojím se, že jsem alkoholik Před 12 rok, 5 měsíce  
Ahoj. Je mi 23 let a mám obavu, že jsem alkoholik. Nejde ani o množství alkoholu-vypiji tak jedno, dvě piva denně, max. dvakrát týdně, když vyrazíme do společnosti, tak trošku víc, ale jde mi spíš o to, že na to pivo mám vyloženě chuť a kolikrát se těším, až si ho dám. Asi je pravda, že ho mám trochu i spojené s tím, že si to pivko dám s přítelem, že si u toho popovídáme a tak...ale mám už obavu, že bych nevydržela nepít. Abych řekla pravdu, nedovedu si představit týden bez piva...Tvrdý alkohol nepiju...Prosím o radu či názor, mockrát děkuji.
Klárka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7106
Re: Bojím se, že jsem alkoholik Před 12 rok, 5 měsíce  
Alkoholik asi nejsi, ale dal bych si na to pozor..taky jsem začínal tím, že mi "jen" chutnalo pivo.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7107
Re: Bojím se, že jsem alkoholik Před 12 rok, 5 měsíce  
A mě zase chutnal moc Fernet, dopadlo to zle.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7113
Re: Bojím se, že jsem alkoholik Před 12 rok, 5 měsíce  
Ahoj, mě je 21 let a už několik let,dalo by se říct cca od 17 let piju skoro denně nejraději rum a když už ten není ve finančních možnostech obracím se i na víno v plastu.Není to možná moc,ale den za dnem vypiju skoro celého půllitra božkova.Známí kolem mi říkají že to přeháním,ale já se cítím uvolněná a rozumnější než za střízliva.Jenže mě nekdy popadnou chmury a váhám zda náhodou nejsem závislá. ???
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7115
Re: Bojím se, že jsem alkoholik Před 12 rok, 5 měsíce  
Terezo, sama dobře víš, že něco není v pořádku, ženeš se do pekla.Přečti si tu , co je alkoholismus, co bere, ničí.......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7149
Re: Bojím se, že jsem alkoholik Před 12 rok, 5 měsíce  
...jen mám pocit, že se mi stýská po pití, jsem alkoholička??? nemyslím si, že mám absťáky, když to přeženu, jen "chuť" to po delším pití napravit (zase alkoholem), třeba pivem.někdy je mi fakt blbě, mám takový vnitřní třes, neklid, bušení srdce, nevolnost, je tohle asťák, nebo jen obyčená kocovina???
Jitka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7150
Re: Bojím se, že jsem alkoholik Před 12 rok, 5 měsíce  
je to absťák, hlavně když se chceš znova napít, aby to přešlo
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9641
Re: Bojím se, že jsem alkoholik Před 11 rok, 9 měsíce  
Děvčata,není to zcela normální.U Terezky pití přechází do zvyku,z kterého si jde závislost docela dobře vypěstovat.Vždyt´život je o něčem jiném než o upíjení se.Je o starostech,ale též jiné radosti a pocitu štěstí-ne toho chemického,ale opravdového.Byla bych velice opatrná,co se týká pokračujícího pití.Zajímala bych se o to,jestli už indispozice pití,či závislosti jako takové nebyly dány dědičnými předpoklady.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9642
Re: Bojím se, že jsem alkoholik Před 11 rok, 9 měsíce  
Jitko PROČ SE BOJÍTE,ŽE JSTE ALKOHOLIČKA?Pokud člověk nemá problém s pitím vůbec o tom nepřemýšlí.Máte Vy sama zkušenost s alkoholikem?Nebo už vás varuje vlastní Já(podvědomí),že u vás může vzniknout závislost.V každém případě bych zvážila jestli dál pokoušet své pití,nebo se ho raději pro svůj klid v duši naprosto s klidným svědomím načisto vzdala.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9651
Re: Bojím se, že jsem alkoholik Před 11 rok, 9 měsíce  
Klárko,alkoholici především v alkoholu našli něco co jim zprvu dával-nahrazoval něco,co jim samým chybělo,s čím si nevěděli jinak rady a čeho jinak neumněli dosáhnout.Klid,sebedůvěru,útěchu,navozoval pocit síly,přivodil klidný spánek nebo uvolnění od stresu-nabízel útěk z reality,která tíží,byl lékem na životní bolest,odbourával zábrany, a pod.Pokuste se hledat co vám alkohol dává nebo nahrazuje.Co se týká jenom chuti na alkohol-pivo,víno-tam si můžete vypěstovat zvyk.Pokud umíte včas přestat pít bez problému?Tam,kde si umíte říct dost.Tam problém není.Tam kde kvůli pití začínáte něco omezovat ve svém životě,koníčky,práci,povinnosti-tam se už alkohol dostává do popředí zájmu?Tam už začíná problém,který se začne nenápadně rozvíjet a pracovat proti vám.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter