Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Alkoholikem z vlastní vůle
#9142
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 10 měsíce  
Hezký den,
sám jsem přestával hodně dlouho a vlastně nikdy pořádně přestat nechtěl, dovedlo mne to až k pokusu o sebevraždu. Až když jsem vše začal upřímně řešit s psychiatry, psychology v léčebně a začal brát doléčování v AA vážně začli se dít věci. Především alkohol už pro mne není přítel, není to ani úhlavní nepřítel, prostě není pro mne. Jsem nemocný a nedokážu se vůči němu ovládat jakmile se dotknu jediný kapky, tak proč to furt zkoušet, nikdy už to nebude jinak a už si nechci nechat vzít chlastem ani minutu svýho života. Střízlivý život je úplně o něčem jiném. Přeji sílu a touhu přestat pít. Lukáš
Lukáš
NSJK
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž kazikl157 Místo: Týn nad Vltavou
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Mějte se hezky a hlavně střízlivě
 
#9155
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 10 měsíce  
Já vám nevím, přátelé. Jak jsem tu zamčený u kamarádů, tak mi začínají docházet první věci. Udělal jsem si tu takové dobrovolné asylum. Vypadnul jsem od předchozích věcí, z bytu, z každodenních situací, které mě tak nenápadně hnaly do chlastání.

Nepopírám, že už je pro mě těžké jen tak nepít a všechno si to vysvětlit tím, že jde jen o moc stresu a nevyřešených věcí. Ale začínám se koukat i tímhle směrem. Pořád jsem si říkal, že je to jen chemie, závislost na přítomnosti alkoholu v mozku. Teď si uvědomuju i další věci, kolik toho za sebou táhnu, ten pocit, že všechno je v prdeli, že život mi utíká pod rukama, že vůbec nedělám a nežiju tak, jak jsem si představoval.

Taky to, jak moc neumím zvládat skoro nic. Všechno je stres. Lidi okolo mě zvýší hlas - naštvu se. Moc se smějí, RUŠÍ MĚ! Moc dlouho jim trvá, než se vyžvejknou... no tak!

Je to zamotané klubko vlastních aspirací, neschopnosti pracovat s jakoukoli frustrací a té pitomé chemie.

Zítra volám do Ondřejova, uvidíme, co z nich vypadne.
Alkoholikem z vlastní vůle

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9158
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 10 měsíce  
Jsi roztěkaný, vztahovačný...prostě , jsi na tom blbě.Trochu pokory, ubrat ze svého ega, začít žít bez berličky alkoholu......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9159
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 10 měsíce  
Tak v pátek jdu poprvé pokecat do Ondřejova, jsem na ně zvědavý. A těším se. Ale chci se vás optat - ač mi tam jistě poradí dobře - kdy už je člověk takříkajíc "zralý" na ústavní léčbu v Bohnicích a kdy ještě postačí denní stacionář v Ondřejově? Kamarádi dosti důrazně trvají na poctivé 3měsíční ústavce v Bohnicích, já se toho samozřejmě bojím a raději bych docházel do Ondřejova. Mám pocit, že se skálopevně drží toho téměř lidově znějícího úsloví: "Chlastáš, patříš do Bohnic." Nerad bych se někam zamknul, není-li to nutné...
Alkoholikem z vlastní vůle

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9160
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 10 měsíce  
Alkoholiky, Ty sám nikdy nepřipustíš, že léčba je nutná!!Nikdo z nás alkoholiků také, pořád se utěšujeme, že ještě není tak zle, ještě se neválíme v příkopu, pokálený, poblitý...jasně, že se nám do léčebny nechce, lžeme sami sobě.Osobně Tě neznám, ale souhlasím s Tvými přáteli.Nemusíš se bát, není čeho!Až tam poznáš, že jsi na tom daleko hůř, než si připouštíš nyní.Chlast je past!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9167
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 10 měsíce  
Já myslím, že i ten stacionář je lepší než nic. Třeba ti to pomůže. Ondřejov je výborné pracoviště, sám jsem se tam léčil, i když s jinými problémy.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9168
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 10 měsíce  
Děkuju za reakce. Já vím, jsem si vědom, že jsem si tohle už říkal kolikrát, že to zvládnu. Jen jsem s tím ještě nikdy nikam nešel, tak mám pocit, že už to, že někam jdu je velká změna. Ondřejov je jistý - s tím počítám. A tam se jich vyptám na názor, zda Bohnice či ne. Mezitím tam začnu volat kvůli pořadníku, že to prý není samo sebou se tam dostat. Abych nečekal zbytečně dlouho, kdyby i v Ondřejově usoudili, že tam mám jít. Štve mě, že vím, že sám sobě nemůžu až tak úplně věřit. Mám pocit, že se toho stalo a změnilo už tolik, a pak se podívám, že od posledního propadáku jsou to teprve čtyři dny. To ještě nemá moc vypovídající hodnotu.
Alkoholikem z vlastní vůle

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9171
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 10 měsíce  
Má to velkou hodnotu, každý střízlivý den stojí za to, ale určitě se zaregistruj v léčebně, opravdu se čeká všude dost dlouho.Vydrž, poznáš, pochopíš hodně o té naší nemoci, změníš své myšlení, začneš brát vážně svůj alkoholismus a bude jen líp a lépe!Usměj se, a bude jen dobře, záleží jen na Tobě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9176
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 10 měsíce  
Já mám občas takovou radost... že znám tolik lidí, kteří jsou tak správně nastaveni. Chlast JE past a je to vždycky velké lhaní. Když jsem byl v rauši, tak jsem se vysmíval lidem, kteří se usmívají, mluví tiše a necpou se všude dopředu. Teď se mi ten klid začíná tak líbit! Vůbec se nesnažím říct, že mám něco vyřešeno, ale určitě se snažím říct, že každý úsměv a klidný hlas mě teď těší o tolik víc. Zatím mám ten svůj azyl mimo domov a práci, kam se vždycky na noc vracím, a mezi tím jen potkávám kamarády, čtu si v parcích, procházím se po lese a cvičím na divadlo. Přijde mi, že mám takovou svou autoterapii, zklidnění a čas se poslouchat a přemýšlet, místo věčného - dopředu, dopředu, dopředu, hlavně dostát něčemu, co jsem vlastně nikdy ani nechtěl. Přestávám se stydět usmívat se na lidi a těší mě toho tolik. Sedím tu na zahrádce u kamarádky, která mě přivítala úsměvem a objetím a to samé slyším i tady - hlavně úsměv! Je to velká pravda, která zahřívá. Děkuju všem, co se usmívají.
Alkoholikem z vlastní vůle

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9178
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 10 měsíce  
Smích léčí, úsměv dokáže pohladit.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter