Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...14
Dolů
Téma: Může to člověk zvládnout sám?
#9010
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Alkoholik je alkoholik. Já jsem anonymní alkoholiky a abstinující alkoholiky nemotala. Nebo jak jste na to přišla?..
Jsou to dva rozdílné termíny pochopitelně.
Abstinující alkoholik je člověk, a AA je skupina. Mně šlo hlavně o to říct, že také není jednoduchý narazit na dobrého psychiatra, psychologa či terapeuta. Třeba můj první střet s psychiatrem byl děsivý a dodnes je to moje noční můra, kdybych byla labilní a "brala si k srdci" jak zle se ke mně onen psychitr choval, asi bych vyskočila z okna. Hodně lidí si na něj stěžovalo, to je potom opravdová hrůza něco takového potkat.
Jistě, že to chce přísnost s žádné mazání se s alkoholikem, ale ne ponižovat, dupat, vysmívat se. Ano, přesně tak se onen doktor choval, a nejen ke mně.
Našla jsem si svoji doktorku, je sice také přísná, ale mám k ní velikou důvěru...

Veroniko Vy trpíte pocitem méněcennosti, já nevím proč, já jsem to tak měla taky, pocit nedocenění, ale to je dáno povahou, měnit se asi nezměním, ale dělám to v čem jsem dobrá, a to mě nyní uspokojuje, ale nesmím u toho pít! To je zásada...
Si vemte kdyby vás tak viděly děti, jak se svíjíte před cizíma chlapama..já jsem tohle naštěstí nedělala, pila jsem hlavně doma tajně, takže to nikdo, ani okolí nevědělo a neví.
Ale o vás se bude za chvilku mluvit a děcka se za vás budou stydět...to chce odbornou pomoc, kinezilogie je jen podpůrná léčba, hlavní je psychiatr, odborník na závislosti a ten Vás nasměruje..
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9013
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Veru, jsi jen alkoholička.Neumíš ovládnout pití, vždy Tě ten chlast dostane!Víš to moc dobře sama.I kdybys chodila za tři měsíce na jedno, stejně se zpiješ, děláš blbosti....my alkoholici prostě neumíme zastavit pití v rozumné míře.Je to silnější, než my.Dobře, že jsi udělala první kroky k AA, najdi si i nejbližší skupinu, osobní kontakt je lepší, neboj, nikdo se to nedozví, pravidlo AA-že kdokoliv byl na mítinku viděn, a co se tam povídalo , se nesmí vynášet ven!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9035
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Děkuju Líbo,

kontakt jsem hledala, ale bohužel mam všechno tak 80 km daleko. Každopádně jsem se přihlásila do AA online skupiny a teď čekam, co se bude dít. Alkoholička jsem, jinak by se mnou tohle chlast nedělal. Neznam nikoho, kdo by takhle vyváděl. Jsem prostě expert:-(( Na druhou stranu moc nepiju, fakt jednou za čas, tak si řikám, že bych to mohla přece dokázat. Za poslední rok jsem už zvládla tolik věcí..Ale ten alkohol mam od 16 let. Mluvila jsem s tou paní kinezioložkou, jak jsem tu psala a odhadla to dobře. V 16 nějakej blok, je fakt, že v tý době jsem začala popíjet a řádit, teď, ve 32 pokaždé, když něco vypiju, probudím tu šestnáctiletou Veronikau. Spouštím si nějaký program či co. No v úterý jdu na odblok. Tam najdeme příčinu.

Vůli mám, je mi pořád hrozně, jak jsem se chovala. Jsem šéfka jednoho muzea, měla bych mít úroveň a ne se cxhovat jako kravka. Uvědomuju si to a chci celou bytostí přestat pít. A tak si říkám, že když nemám možnost těch AA, co třeba takhle přes vás všechny? Já nevím, jak se to dělá, jak se odvyká. Ale chlast mi nechybí, abs´táky nemám. Spíš jsem nikdy takhle dohodlaně nebyla rozhodnutá abstinovat.

A jak se vyrovnáváte s psychikou? Já mám lehká antidepresiva od psycholožky, ale stejně je mi po tom pátku strašně. Ponížila jsem sebe i přítele a nevím, jak se s tím vyrovnat.
Veronika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9037
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Veroniko, jsi dospělý člověk ne robot, automat, klopýtnout může každý. Zakoplas, upadla, ale zase jsi vstala a jdeš dál. Odvyknout, záleží na tom, jak se cítíš být silná. Já zase tak silná nejsem, proto jsem šla za odborníkem. V naší skupině /cca 20 lidí/jsou jen dva lidé, kteří se neléčili ambulantně, ani nebyli v léčebně, zbytek si léčebnou prošel, takže je to opravdu pro silné nátury, odvyknout si úplně sám, bez odborníků a podpůrných skupin, Musíš si říct, jaká jsi a pak se rozhodnout.
Já neberu nic, zaměstnávám se, musíš úplně vyhodit výhybku v myšlení, jde to, jen být trpělivá. Navíc máš bezva prácim určitě bys o ni kvůli chlastu nerada přišla..Drž se..
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9039
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Děkuju:-( Přítel je samozřejmě smutný, ale zůstane se mnou. Cítím se silná, protože jsem toho za poslední dva roky musela překonat celkem dost, nebylo to lehký. Mám to v povaze, vím o tom. Ale dokážu to.Nechci aby se za mě děti musely stydět, chudinky. A aby se mi někdo vysmíval. Jsem zodpovědná sama za sebe, ale mrzí mě jedna věc. Ta moje kamarádka moc dobře ví, jak mě tyhle stavy trápí a co dělam. Byly jsme pět minut od baráku. Nemusela mě tahat na diskotéku, mohla mě vzít domů. Ona je totiž absitnent. Někdy mám pocit, že si tím dokazuje, že je lepší. Ne, tohle už nikdy nechci dovolit. Držte mi palce, už se nenapiju. A snad i ta ostuda za čas vyšumí, co můžu dělat. Holt budu dělat jakoby nic. Je to tu malé město, je to těžký.
Veronika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9040
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Pak je to kamarádka na prd, pokud ví, že s pitím máte problém.
Ale hlavně si to musíte uvědomit Vy. Narazíte někde na úplně cizího člověka, který Vám pití nabídne, Vy to přeženete, a kdo za to může, Vy nebo on? Jistě, že Vy, musíte si dát pozor, se klidně na něco vymluvte, když nechcete říct pravdu, já to také neříkám každému, co je komu po tom. Řeknu, že je mně blbě nebo beru léky a hotovo. Rodina a nejbližší kamarádi to ví, ale neotravují mě s tím. Záleží jen a jen na Vás. Na blbce a posměváčky narazíte vždycky, ale to vás nemusí zajímat, důležité je Vaše zdraví a láska Vaší rodiny...To půjde, máte moc hezké povolání, neztraťte ho...Mějte se..
/Já se omlouvám, jednou Vám vykám, jednout tykám, nějak si to přeberte.. ..../
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9041
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Veru, za chvíli někdo jiný něco provede, a na Tebe zapomenou!Klídek.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9048
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Dík:-) Už je mi líp:-) Naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří mě psychicky podpořili. Ale stejně už pít nebudu, mám v tom jasno. Tohle už nechci zažít nikdy více. Moc moc děkuju, jste tu všichni bezvadný.
Veronika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9049
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Morální kocovina je hrozná. Ale vidíš, už je líp a BUDE !!!
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9122
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Rehabilitační centrum EXIT pomáhá lidem,kteří jsou
závislí na drogách, alkoholu a gamblerství.
Pokud patříte mezi ty lidi, nebo někoho takového znáte, kontaktujte nás:
tel.:737212824 , 603 880 068 , email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , skype:rcexit10,
webové stránky : www.exitrc.webnode.cz..
zuzika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter