Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...11121314151617...28
Dolů
Téma: Náběh na alkoholismus?
#11430
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 7 měsíce  
To je dobře.Tak už opatrně a hlavně pomalu.Dělat vždy jednu věc ale pořádně.S nepitím jsou to vždy jen dvě věci.Držím palce.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11434
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 7 měsíce  
Jo, budu se snažit, jen aby mi to vydrželo. Díky za podporu.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11436
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 7 měsíce  
Nepochybuji o tom.Věřím,že to zvládneš.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11444
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 7 měsíce  
Znaky alkoholika.Okna, pocit viny, myšlenky na alkohol, odcizení od rodiny, vytváření tajných zásob pití, lhaní, deprese, zkroušenost, vyhýbání se narážkám na jeho pití, špatná výživa, tělesné zdraví, třesy, velikášské chování, ranní doušky, ztráta zájmu o dění ve světě, omlouvání pití,agrese, plačtivost.......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11446
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 7 měsíce  
Libo,
to já všechno vím a část toho co píšeš jsem si i prožil. Předchozí pokusy mi nevyšly kvůli slabé vůli, teď se cítím docela pevně rozhodnutý ... ale jak říkám, jen aby mi to vydrželo.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11448
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 7 měsíce  
Ale beru to jako že chceš abych nezapoměl a snahu pomoct mi, takže děkuju
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11449
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 7 měsíce  
Nejsem zvyklý na pomoc od ostatních lidí, na všechno jsem byl vždycky sám...
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11451
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 7 měsíce  
Zdravím,tak je zas neděle a něco mám potřebu napsat a ať máš bender co číst

Taky jsem nebyl zvyklý na pomoc od druhých a hlavně sem měl strach o tu pomoc žádat.Jak jsem psal,tady je to pro začátek ideální.Cesta je dlouhá pro všechny,ale fakt to stojí za to!Opakuje se to pořád dokola,ale ono je třeba to připomínat.

Tak mně se daří bez alkoholu daleko lepší,vedu úplně jiný život,vnitřně se cítím dobře jak kdysi strašně dávno co pamatuju.U mně to s alkem začlo až kolem 20 roku-to je velké plus než to do sebe valit v dospívání,pak se seskakuje hůř,do té doby občas nějaké to pivko jo,ale vyjímečně,příležitostně.Pak sem roky pil pivo,málokdy do toho štamprlka a tak dál až ke 30 roku se to zrychlovalo.Měl jsem tam období,že třeba půl roku bez piva,nějaká nemoc,pořád ježdění vozem apod.Jel jsem pak tvrdý chlast asi dva roky a už sem pak cítil,že se něco děje.Začalo mi bývat dost blbě,hrozné stavy.Snažil jsem přejít na pivo,podařilo se,další rok pivka,strašně moc,pořád blbě.To už jsem došel k názoru,že se toho musím úplně zbavit.Ani kapku.Takže další rok jsem se snažil přestat a nakonec se podařilo.Zavčasu,jo,život mám rád,tím sem si ho prodloužil.

Nejhorší bylo ta představa,že už nikdy pivo.Tvrdý,víno,zeber čert.Z počátku sem si myslel,že to zvládnu kontrolovat.Koupím pár piv na víkend a je to.Houby,nejde.Dycky sem do toho spadnul znova.Musí se překonat to v té hlavě,ty touhy,nutkání.Zkraty sem moc neměl,hospodě sem se začal vyhýbat.Jak sem měl poslední pivo tak to období asi dva měsíce byl hnus.Čím dál od toho tak mně to tak nepřepadává,asi sem nebyl v tom tak moc ponořený.Ale když někdo něco nabídne,rozsvítí se v hlavě varovné světlo.Nechci už nic,nikdy.Dám si a už se to zas rozjede,zažil jsem to kolikrát.Ty stavy potom sou děsné,nechci to už zažít.

Chce to najít vnitřní mír,zavřu oči a nechám myšlenky plynout,nebavím se s nima,ony to vzdají,vyšumí a pak zase třeba jiné blbé myšlenky,ale ne tak často.Někdy otravuje minulost,vrací se to,vím co jsem byl za osla,jsem poučený a jdu dál nebo mně to pohltí.

Mějte se,držte se a pěknou nedělu,krásně svítí,takže vyrazit někde ven,né na túru kolem hospod a žít,užívat!
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11453
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 7 měsíce  
Ondro,jsi šikulka.Držím všechny palce.Bender ty to ustojíš taky.Nezapomen´,že ti věřím.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11455
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 7 měsíce  
Jano díky

Tak po dobrém obědě ještě pár slov,co si člověk navaří si ty sní,že.Moc mi nechutnalo,ale tak co už.

bender,chce to fakt poznat nové lidi,ne jen tak virtuálně,ale i v reálu.Jak si s tím na tom?Nebo časem jak Ti bude líp,zkusit začít novou známost,takovou co nemá sklony k alkoholu.Měl jsem kolegu extroverta co přišel zmordovaný po tahu do práce,sotva stál na nohách a otevřeně mluvil o tom,že ho chlast ničí a radši bude honit baby a ocasa,fakt je honil a vždycky to skončilo stejně někde v baru.On to nakonec po letech pití zvládnul,má malé dítě a je vzorný taťka.

Každý nový vztah je loterie,může pomoct nebo to naopak ještě zhoršit,tak opatrně.Najít spřízněnou duši je pěkně těžké.Nemluvím teď o sobě,člověk jak píše dál tak má strach že ho někdo pozná,no já mám holku odvedle od školky,ve 20 jsme byli na hromádce.A pili spolu,ona víno,já pivo,dělali jsme každý jinak a jednou týdně místo nějakých jiných aktivit tak ten chlast a k sexu ani nedošlo.Měla velké sklony k alkoholu,šlo to u ní rychleji jak u mně a kdyby nebylo nemoci co ji zastavilo v pití,kdoví jak by to s námi dopadlo.

Jsme ještě mladí,přece si nezničíme život nějakým chlastem.Ták popejedem něco tvořit,hodnoty!
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...11121314151617...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter