Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...16171819202122...28
Dolů
Téma: Náběh na alkoholismus?
#11596
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Ondro, je to fakt stejné u každého alkoholika.Zhoršování psychiky, častější pití, pak pád na dno, většinou konečná stanice.A každý alkoholik si myslí, že ON to zvládne, ON není jako ti ostatní slaboši...vůbec nejde o slabošství, alkohol je jen silnější, než my.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11597
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Já měl strach o tom s někým mluvit,anebo prosit někoho o radu a pomoc.Nikdy sem netrpěl trémou,ale jak sem jednou bloumal kolem místa,kde se alkáči scházejí tak srdce sem měl až v krku.Byl sem celý rozhrkaný,nervózní,náladový,jako ve zlém snu.
A za to teď až je mně líp,mi to mluví až moc
Postupně pozoruju,že i v reálu.Myslel sem,že nikdo netuší jaké mám problémy,ale zjišťuju,že to nebyla taková pravda.
S bývalou sousedkou sem si o tom pokecal úplně otevřeně,až sem zíral,že mně to nedělá problémy.Sama má problémy,což sem netušil.Jede víno,práce,děti a pokouší se zastavit.Kolik takových lidí je!
Neměl jsem před tím tu odvahu tu něco napsat a letí to poslední dobou ze mně ven.
Uvolnění,užívám si.Fakt to stojí za to.
Libo i díky Vám všem tady,hodně mně ty Vaše příspěvky motivovaly.
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11599
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Ondro-je dobře,že jsi dostal odvahu a chut´všechno ze sebe ventilovat.Hrozně moc to pomáhá tobě,ale též jiným,kteří tu odvahu teprve hledají.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11603
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Ondro, za mně takové diskuze nebyly, a pamatuju si ten smutek, samotu, bázlivost.....proto snesu občas i nadávky, táhnu tu už pár let, a ráda.Možná se nikdy neuvidíme, je to ale bezvadný pocit, pomáhat jen tak, zadarmo, radovat se s každým, kdo vydrží, tak by to mělo fungovat.I trpět s tím, kdo zase zrecne.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11610
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Dobře Libo, tak to určitě vydržím . Dnes už jsem měl první pokušení, že si koupím jenom jedno, pak že jedno je málo tak radši dvě nebo tři ... ale nakonec jsem dodržel to co jsem si slíbil a nekoupil si nic. Doufám, že už to tak zůstane .
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11626
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Za mně to také nebylo.Nevěděla jsem ,co se se mnou děje.Proč se napiju a nejsem schopna ohlídat a ujedu do tahu.Nevěděla jsem,že už jsem alkoholička i já.Nevěděla jsem proč zase piju-nerozumněla jsem tomu a už vůbec sama sobě.Také jsem volala ohledně druhova ale už i svého pití.Bylo mi odpovědí,že se vůbec nediví,že se napiju v takovýchto podmínkách.Že se nic neděje když o sobě vím,co dělám,když piju.Vzala jsem to,že piju oprávněně a že mi nic nehrozí.Zaměřila jsem na to,aby nepil on.To už jsem byla spoluzávislá-podléhala jeho vlivu,jeho náladám,jeho chování.Zachraňovala co se dá-at´to nevidí děti.Každodenní pomočování,močení po bytě bylo pravidlem .a já tím,že jsem to všechno dávala do pořádku mu vlastně nedovolila aby viděl,aby si mohl uvědomit kam až se s pitím dostává.Trvalo to dlouhé roky.Myslím,že to,ho stálo život.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11627
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Tak jestli to na Tebe dneska přinde vem radši rychle lopatu a odhazuj sníh o dušu,i sousedům,pak Tě ty chutě rychle přejdou

No nevím jak všude u Vás,ale mně tady toho moc nenapadlo...V tom případě bych zkusil aspoň vyleštit celý byt komplet,dveře,kliky,žárovky zevnitř,okna se taky dobře v zimě umývají,hned bys měl jiné starosti než myslet na chlast
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11628
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Ondro, díky. Vidím, že oba přemýšlíme stejně . Hodně teď pracuju, často i o víkendu, v bytě taky dělám pořádky. Zatím to jde ale ty myšlenky jsou svině .
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11630
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Bendere,jen bych Ti chtela dat jedno doporuceni-nebud na to sam,vyhledej nejakou dalsi pomoc nez jen toto forum a vlastni vuli.Rika se,ze piti alkoholu je jen symptom,ta prava pricina lezi uvnitr nas a Ty pokud se ji nebudes snazit odkryt a odstranit,bude se ti tezko abstinovat.Mozna to vydrzis nejakou dobu,ale pak toho jednoho dne na tebe bude proste moc a uteces ke sve berlicce-uniku z reality,relaxu..A ikdyby se ti takhle podarilo abstinovat dlouho,tak to urcite neni nic prijemneho abstinovat na silu,silou vule.
Tou pomoci myslim treba nejakou AT poradnu(www.reknidrogamne.cz), Anonymni akoholiky,ve svete se take bezne pouzivaji leky na tlumeni bazeni a urychleni regenerace mozku(v Cechach myslim pod nazvem Campral) a tablety s Naltroxenem-ktere blokuji v mozku neuroreceptory,ktere zpusobuji tu euforii po napiti a take snizuji bazeni-urcite aspon na tech prvnich 6-12 mesicu je to dobra pomoc.
Ptala jsem se na to pana doktora Nespora a vrele mi je doporucil-hlavne ty druhe.Myslim,ze vyzkouset by se melo vse,aby clovek prisel na to,co mu pomaha .
Hodne stesti a krasnou strizlivou nedeli,pa Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11631
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Markéto,
vím, že je to záležitost mojí psychiky. Problém je v tom, že nemám pořádně vyřešené co se svým životem, a to si musím rozhodnout sám. Jediné co mi v tom může pomoct je můj střízlivý mozek . Už se mi mysl docela rozjasnila, snažím se vytyčit si cíl.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...16171819202122...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter