Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2122232425262728
Dolů
Téma: Náběh na alkoholismus?
#11762
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 5 měsíce  
Jo a přesedlal jsem na čaje, doma jich vypiju třeba 5. Snad se mi tím podaří nahradit chlast .
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11763
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 5 měsíce  
Dobroš tak jsi začal.Máš týden za sebou tak se drž chlape uličnická.Na pivo se vy....a nekupuj si ho.Jedním pivem,panákem,skleničkou to vždycky začne-a pak se urveš se řetězu.Chlast ničím nenahradíš.Ani tím čajem-ale ten ti neublíží.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11764
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 5 měsíce  
Teď to neberte tak že bych říkal, ze nejsem alkoholik. Ale mám pocit, že jistý díl v tom hrajou i zvyky, jsem prostě zvyklý něco pít a taky to mé stranění se lidí. Na obou věcech teď pracuju. Snad mi to pomůže.

To je právě tak, jdu z práce unavený a říkám si že si dám jedno, jenže pak si řeknu že jedno je málo tak si koupím 4 abych aspoň rychleji usnul ... a jak říkáš, pak už to jede.

Zajímavé je, že když si dám černý čaj nebo kombuchu tak nemám potřebu pít. Nemám vlastně takovou tu stálou potřebu napít se, spíš takové impulzy které nezvládám. Ale to řeším tak že si v hlavě poskládám nákupní seznam a pak jen frnk, obchodem proletím abych neměl čas vymýšlet ptákoviny.

No, týden za sebou, hurá do dalšího .

Díky všem za podporu, jestli to zvládnu tak jen díky tomuhle fóru. Jinde (rodina, přítelkyně, doktor, psychiatr) jsem se takového pochopení nedočkal.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11765
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 5 měsíce  
No no,nepřeháněl dočkal by ses i tam jenom trošku jinak.Jsou to sešupy,které jsou v nás,v našich zvycích-jsou hodně hluboké.Chce to změnu,myšlení,chování ,přístupu.Velkou změnu,která může zůstat trvalá a žije se s ní velice snadno.Jen nemít strach,nepropadat do deziluzí a držet se reality takové,jaká je.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11766
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 5 měsíce  
Vůbec nechápu, proč jsi ještě nebyl na AA.Dost by mně zajímalo, co Ty řekneš na áčkaře.Vím, že by ses tam našel, poznal podobné lidi....jenže ne, Ty tam nepůjdeš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11768
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ta uzavřenost,stranění lidí,taky sem to jednu dobu měl.Bylo toho na mně moc a vyhýbal jsem se všem,jen co sem musel.Spíš takové období,někdy týden,jindy dél...ono to pak zas přešlo.To je potom těžko zajít na AA.

To pivo nekupuj,barům se vyhýbej,to je základ.Prostě se v hlavě nějak přesvědčuj,impulzy to znám taky ale ne tak intenzivní,když náhodou to pivo koupíš,chytni radši impuls a vylej to do wc.Jasněže s jídlem roste chuť,dám pár pivek a pak sem to taky horkotěžko ovládal.

No a kravin mám na kontě dost,okna sem míval většinou doma,jinak po flašce a půl rumu sem stál na nohách a dělal věci,které bych normálně nedělal nebo naopak,to je složité.Alkoholici v různých situacích mají štěstí,hodně sem ho teda měl.

A na zvyk něco pít se vykašli,to jsou jen takové plky.Sám sem nedávno zas řešil co pít,když mám zvýšený cukr.A nakonec sem si zvykl na lajtky,tak co už,pořád si ničit zdraví,když mám život rád.

Celkem Ti rozumím,asi bych s Tebou zašel na kafe nebo čaj,kdybys nebyl přes 100km daleko,s ex už to asi nespravíš,no nedivím se jí,ta agresivita u mně občas taky byla co si matně pamatuju,většinou sem se ale motal jak motolice,tak mi říkali moták...

Chlape drž to,začni od píky ve všem,zkus se na svět a na sebe podívat jinýma očima,změň ten náhled a uvažování,zkus to.
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11777
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 5 měsíce  
Já když se na to dívám zpětně, tak největší škody mi nadělala právě ta napití, která mi prošla. Jako ok, dala jsem si pár skleniček, přestala, nerozjela se, další měsíc v pohodě, tak teda... můžu občas takhle:) Velká blbost, jde o to, že ať se stane velkej průser nebo ne, on u nás vždycky hrozí... je to jako přebíhat čtyřproudovou silnici ve špičce... je veliká pravděpodobnost, že to nevyjde! Je fuk, jestli máš diagnozu alkoholik nebo je to impulzivní chování, obscese, zvyk.. co já vim... pokud mě chlast ohrožuje, je normální nepít vůbec, tečka.
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11778
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 5 měsíce  
Hanko,musim jen souhlasit.Ta napiti,kdy se "nic nestalo",nikdo o tom krome me nevedel a nikdo nic nepoznal-ta me stale nahlodavala v me nemocne hlave-ze preci nemuzu byt alkoholicka,kdyz umim obcas pit kontrolovane.Nedochazelo mi,ze nikdy nemuzu predem odhadnout,jestli tentokrat dokazu pit jen tolik,abych o sobe vedela a nebo jestli to tentokrat bude jedno z tech napiti,kdy si zbytek vecera nebudu pamatovat,rano mi bude zle jak psovi a budu se ohrozovat na zivote- a to nejen sebe.

Jakmile opakovane nemam kontrolu nad tim,kolik toho vypiju a presto,ze delam vse mozne proto,abych se neopila se opakovane opijim-jsem alkoholicka,hotovo....Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11779
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 5 měsíce  
Libo, Jani, Ondro, dekuji za mila slova, ano jde to a jsem presvedcena a rozhodnuta uz se nenapit, jsem abstinent a stoji mi to za to, zvykla jsem si az prekvapive rychle ale po tech mych ctyrletych peripetiich bylo uz pet minut po dvanacte.

Jsem vdecna zivotu za lekce, ostatne sama jsem si je privodila a jen jsem sklizela co si zasela. Krasnejsi urcite jsem , ted bojuji s rytmem zivotnim skloubit rovnovahu casovou, nastoupila jsem nedavno do nove prace, chci zacit zdrave se stravovat (opet) a cvicit, pomalu implementuji nove navyky a chce to trpelivost ale verim!

Jsem hrozne rada ze jsem muj alkoholismus prekonala, je to otresna nemoc. Ale zbavit se ji jde. Kazdy ma v sobe i protilek, jen hledat a nebat se. Ja chodim uz rok k terapeutce a vrele doporucuji si povidat s odbornikem, ano bohuzel je to financne narocny ale ruku na srdce kolik clovek utratil za chlast..

Je to o prioritach. Uzivejme kazdy den strizlivou svobodu, pracujme na sobe, budme lepsi lide!

Mejte se hezky a Bendere wake up! Uz se v tom placas hrozne dlouho, chce to radikalni rez, prece nejsi takova sragora, vzmuz se! Chlast kazdyho dozene a ty zavislej uz ses, mas jeste cas nez se ti opravdu neco stane!
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11781
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 5 měsíce  
Každý jsme si něčím prošli a po posledním loku to má další vývoj.Jednoduše a prostě se mně nechce do toho zas spadnout,je mně líp a ikdyž jsem tvrdě v době abstinence v životě narazil tak sem po flašce nesáh.Mám toho svinstva dost,co sem pil se mohlo stát tisíc věcí,ani se k tomu nevracím.Tělesně jsem naštěstí v pořádku a psychika se taky neuvěřitelně spravila.Zastavit je šíleně těžké,za tři měsíce benderova psaní,no...jestli si bender vnitřně opravdu rozhodnutý skončit a smířený s tím,že už nikdy ani kapku,tak už prosimtě neloz nikde na akce,stejně Tě to vcuclo zas zpátky.Dlouho ne.Viz poslední příspěvek Jany,krátké,stručné,výstižné-na přemýšlení.Jak to teď nedáš,píšu opět,tak radikální řez a znovu přečíst všechny příspěvky,anebo potřebuješ nabudit třeba aspoň na skypu,kdyžs tak daleko,výkřičníkama tady moc s Tebou asi neporobíme...
Né tak věř si,já Ti věřím že už to dáš.
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2122232425262728
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter