Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: ...jde to bez léků?
#10760
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 7 měsíce  
Gratulujem.

Dá sa to,ja budem mať zajtra mesiac,čo som sekol s pitím.

Inak odporúčam zázvorový čaj z čerstvého zázvoru,citrón,med - dá sa piť teplý,ale lepšie studený v týchto teplách.

A držím palce Janka:)
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10762
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 7 měsíce  
Díky moc za podporu a za tip. Já piju rakytníkovej čaj a směsky na játra a na slinivku. Ta abstinence je ovšem docela obtížná vzhledem k okolí. Včera jsem byla s kámoškou slavit narozky..jasně, dáme si panáka, to musííme...No, já si panáka nedám..Proč?? Nemám chuť, nechci, to neexistuje...Tak jsem řekla, že budu ještě večer řídit a stejně mi nutila aspoň jednoho, že to vyprchá. Jsem se ubránila, dala si nealko pivo a dobrý jídlo. Prej se mnou nebyla žádná sranda...tak ať..
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10763
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 7 měsíce  
Ja som takto týždeň po rozhodnutí abstinovať bol vonku s kamošmi...do piatej do rána..a tak som sa nezabavil ani nepamätám - proste dialógy opitých ľudí stoja za to

Na takéto presvedčovačky reagujem prostým "nechcem" a keď niekto nedá pokoj, tak jednoducho vysvetlím, že pitie mi v poslednej dobe nerobilo dobre tak fyzicky, ako aj psychicky,že to nie je zlúčiteľné s mojou prácou,mám iné priority a je pre mňa omnoho jednoduchšie nepiť vôbec,ako sa stále v pití kontrolovať,lebo ja sa kontrolovať nechcem nikdy v ničom.
Ja som taký typ - buď niečo robím na 100% alebo vôbec.

Mám to šťastie,že moje okolie je natoľko inteligentné, že to chápe.

A tak sa pomaly pomaličky myšlienky na alkohol pre mňa stávajú úplne marginálnymi a banálnymi.
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10764
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 7 měsíce  
Tak to Vám moc fandím a držím palce, ať Vám to vydrží nafurt
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10765
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 7 měsíce  
Ďakujem,podobne aj ja Vám
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10766
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 7 měsíce  
Tak jsem zjistila,že jsem alkoholik,který si nedá říct.Kařždý den musím mít alespon 2 skleničky vína--jinak klidně sedmičku vína vypiji.Co dál?Před 10 lety jsem přestala kouřit a to mi tedy dalo sakra práci a ted zase tohle mé vinečko.Ted si fakt nevím rady--zkouším to vydržet jeden den,ale žádný pokrok.Přez den nemusím pít,ale tak kolem 7 večer--to už si dám vínko.Co dělat?
terka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10769
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 7 měsíce  
Terko,možná to chce jenom změnu.Jestli máte pevný čas,kdy si dáváte skleničku.Nebo rituál u PS či TV?Pokuste se místo toho v tu dobu jít na procházku,zacvičit si,prostě něco jiného,než jste zvyklá.Místo vína si kupte hrozny,oříšky,nějaký lahodný nealko drink.Pokuste se změnit myšlenky v tom,že si děláte zdravou radost bez alkoholu.Hledejte na té změny veškeré pozitiva pro vás.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16089
Re: ...jde to bez léků? Před 10 rok, 5 měsíce  
Tak si to tu pročítám.. svůj megaoptimistický náhled před rokem. Fungovalo to a bylo to bezva. Teď jsem tam, kde jsem byla. Půllitr vodky denně i víc. začalo to nenápadně... .. onemocněl mi přítel rakovinou a já si řekla..panák na uklidnění a zvládnutí té šílené situace mi přeci po roční abstinenci nic neudělá. Byla jsem si jistá, že to zvládnu. Nechtěla jsem jíst Lexaurin apod., což mi doporučil psycholog. Alkohol mi přišel jako menší zlo...já BLBEC!!! Zas mám ty stavy - bez panáka ani ránu, noční buzení se a bušení srdce překonávám malejma cucíkama, abych vůbec něco přes den udělala - co hodinka, to panák. Takže zpátky na hrušku.. zítra to zkusím bez. Zatím pocucávám a jsem tak na čtvrtině denní dávky. V práci jsem si zařídila týdenní volno, dceři řekla, že na mě leze chřipka (piju tajně a myslím, že to o mně neví - neopíjím se, jen prostě funguju pod vlivem) a jen doufám, že ten absťák bude jako minule - nebylo to tak hrozný. Když si vzpomenu na ten krásnej střízlivej rok..nakopala bych si. Držte mi prosím palce a všem, kdo si myslí, že ukopnou sem tam panáčka bo pivečko.. NE!!! ANI OMYLEM!!!
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16092
Re: ...jde to bez léků? Před 10 rok, 5 měsíce  
Ahoj Jani, to mně moc mrzí. Tvůj příspěvek mně až mrazí. Vím úplně přesně v jaké jsi situaci (já jsem zakládala tohle vlákno a napíšu ti, jakou cestu šíleně dlouho cestu jsem od té doby střídavě s a bez alkoholu od té doby urazila). Teď sice nemám moc času (odjíždíme na vejk), ale chci abys věděla, že na tebe budu myslet - nevzdávej svůj krásnej střížlivej život. Jsem s tebou a držím palečky. Markéta
Markéta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16093
Re: ...jde to bez léků? Před 10 rok, 5 měsíce  
Moc děkuju, Markétko. Právě Tvůj příspěvek mne tehdy tak zaujal..jako bych to psala já. Najednou jsem nebyla sama a věděla, že to dokážu. No, ne nadlouho.. Píšeš střídavě..bez a s tím svinstvem. Takže zas nejsem sama. Moc díky. Můj víkend nebude moc hezkej, ale doufám, že ty všechny příští už jo. Chci si život zas užívat jak dřív, ne pořád přemejšlet, jak dlouho vydržím bez panáka a ve čtyři ráno běhat do nonstopu pro plácačku, abych přežila dalších pár hodin. Teď jsem prolezla všechny skrýše doma a vyházela to děsivý množství prázdných lahví,který samo nemůžu dávat do normálního odpaďáku. Jak jsem to vůbec mohla přežít? A jak to přežiju bez toho? Snad..už jednou to šlo a tentokrát jsem snad tisíckrát víc rozhodnutá a na sebe děsně naštvaná. Hezký víkend Ti přeju a budu moc ráda, když zas napíšeš
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter