Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít?
#4865
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 13 rok  
Zdravím.
Vidím, že v této rubrice je parta těch, kteří mají stejný problém jako já. Už vědí, že když jednou přestanou, že to není na pořád. Ten pekelný strach, kdy to zase přijde, kdy zase selžu, ty výčitky svědomí, co všechno jsem tím chlastem pokazila.
Magda

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5161
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 11 měsíce  
Ahoj všem,

jak moc vím o čem mluvíte.. Již několit let, kdykoli si dám víno, tak to dopadá několika hodinovými okny, kdy jsem (podle okolí) neskutečně vulgární, agresivní, promiskuitní. Trápím se tím a trápím tím již za tu dobu 3. přítele. Nebo cestování z barů domů... kdy vlastně vůbec nevím kudy a jak dlouho chodít, s kým se bavím... Tolik bych mu chtěla dokázat, že vše zvládnu, ale nesmím si dát víno. I tak ale nevím, jestli dokážu jít do AA. Přeci to musím zvládnout. Milionkrát jsem si už řekla a slibovala, jak příště si dám jen kávu...Držím všem palce.
Lu

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5166
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 11 měsíce  
Nedokazuj nic priteli, dokaz to sobe. Jinak to nefunguje. Navsteva AA se vyplati, od te me prvni navstevy uplynulo v kvetnu 5 let a stale jsem stastne strizlivy.
Ivan
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5613
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
Ahoj, jsem měsíc po léčbě a marně jsem hledala v mém okolí doléčovací skupinu, teď jsem sice našla novou poradnu, ale skupiny mohou začít až budeme alespoň tři. Zatím tedy chodím na individuál. Není tu někdo z Mělníka a okolí? Pokud ano napište mi, nebo se podívejte na www.jarmilatynkova.cz. Je to abstinující alkoholička, poznala jsem jí v léčebně v Horních Beřkovicích a skupiny s ní neměli chybu.
Karla Mráčková
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5614
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
V Mělníku jsou AA, bezva ženy, zajdi, bude Ti tam dobře, vůbec neváhej, neoddaluj to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5615
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
AA není nic pro mě, ale děkuji.
Karla Mráčková
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5616
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
Jak jsi na to přišla?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5623
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
Protože jsem to zkusila a nevyhovuje mi to, nestačí mi příběh sdílet, potřebuji s ním pracovat. Jsem alkoholička a nemám problém s tím to říkat nahlas, ale pokud to na AA musím říct pomalu před každou větou, tak si se svými dvěma vysokými školami nepřipadám jako alkoholička, ale jako kretén. Nevyhovuje mi, že na míting chodí lidi pod vlivem. Pravidlo je nemluvit, ale mě to spouští chutě. Navíc ač jsem věřící nesdílím názor, že moji abstinenci má v rukách bůh. Při tom počtu alkoholiků by nic jinýho nedělal. Zažila jsem hodně lidí, které AA čka vytáhli skoro hrobníkovi z lopaty. Každá cesta, která vede k abstinenci je správná, jen si každý musí vybrat tu svoji. Moje cesta nejsou AA. Promiň, doufám, že jsem se tě nijak nedotkla.
Karla Mráčková
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5626
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
Nedotkla, vůbec, já si toto ze začátku taky myslela, jenže mně pořád vrtalo hlavou, proč já jsem tak chytrá, ostatní chodí, nepijí, drží se, čím to je.Přesto jsem chodit nepřestala, a najednou jsem AA pochopila, mýlila jsem se.Naučila jsem jsem se, co je pokora, jak na střízlivost...dnes jsem jim vděčná, díky jim nepiju, žiju.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5627
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
Líbo moc se mi líbí jak jsi to napsala.Já nechodím na klasická AA,jen na skupinu při AT.Když jsem byla v léčebně,tak jsem vehementně zastávala názor,že když dokončím,tak mě nikdo nikde neuvidí.Ale ano, každý má svoji cestu,svůj způsob.Mě setkávání s lidmi "na stejné lodi" pomáhá.Máme i 2x do roka víkendové srazy a ještě jezdím na opakovací týdenní léčbu zpátky do léčebny.Ta je podle mě hodně důležitá nejen pro mě,opět si vše připoměnout,ale i pro ostatní,kteří právě začínají, ukázat,že to jde.Při setkáních to opravdu není jen o závislostech (chodí i gambleři a toxikomani),ale o běžném životě,jak se nám daří zvládat různé životní situace.Jsou pro mě důležití i lidé,kteří zrecidivovali a dále se pokoušejí abstinovat,protože je to pro mě neustálá připomínka toho,jak je abstinence křehká a je důležité o ni pečovat.Tak a ještě mám potřebu ti říct,že jsi dobrá, i když to nerada slyšíš (stejně jako já).Podařilo se ti zarazit ten šílený kolotoč, i když ! Já tomu říkám ,k dnešnímu dni.Ale,že jsi založila AA a pomáháš tím ostatním.Jenom jak Karla zmiňuje,že tam docházejí i lidé pod vlivem,třeba jim to pomůže se rozhlédnou po jiné cestě a pro ostatní je to to zrcadlo o kterém jsem psala Ivaně.Takoví jsme byli.A co jsem se taky při těchto setkání naučila,vnímat člověka jako takového.Tady není důležité vzdělání,věk pohlaví,postavení,zájmy,víra. Je to jen a jen o člověku.Čerpám i od lidí s kterými bych se venku třeba nestýkala.Je to prostě každého volba.Ovšem taky vím,že z lidí,kteří odchodem z léčebny udělali tlustou čáru za svým problémem, prostě víc recidivují.Já má na to termím ,STÁLE SE UDRŽOVAT VE STŘEHU.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter