Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Pochopení x polovojenský režim
#17030
Re: Pochopení x polovojenský režim Před 10 rok, 2 měsíce  
Okolí bylo to poslední, co jsem v léčebně řešila.A přiblížit se k plotu se nesmělo?Jasně, nikdo neví, kdo by Vám tam mohl hodit láhev, fet.....Věřte, že v léčebně má vše smysl, nikdo netouží nikoho zbytečně buzerovat, týrat.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17034
Re: Pochopení x polovojenský režim Před 10 rok, 2 měsíce  
Já to chápu Libo,
mně jde jen o to, aby se nevšeobecňovalo.
Někdo to nedá a je v háji, protože je odsouzenej.
Proto si myslím, že by měla být alternativa, a to nejen ambulantní.
Př. Marku Brodskému byla tato obvyklá léčba přímo nedoporučena.
Četla jsem i řadu zahraničních pojednání, kde se alkoholismus a jeho léčba řeší. Určitě to není jednoduchý problém.
Já vím, že moc přemýšlím a nejsem dobrý voják.
Ale snažím se přijít na to, jak pomoci i ostatním.
AA jsou jistě skvělí, ale někdo potřebuje opravdu hospitalizovat. A k čemu pak je, když vzápětí po příjmu uteče?
Proto se snažím hledat alternativu.
Alena

P.S. Já okolí řešila. Vycházka po betonu mi nepřipadá zrovna funkční.
alena
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17037
Re: Pochopení x polovojenský režim Před 10 rok, 2 měsíce  
Paní Aleno,
máte pravdu, že to vidím jen zvenku.Nedovedu pochopit, jak kdysiinteligentní, zdravý, sportovní chlap se upíjí denodenně, bojím se říct až k jakému konci. Člověk, který zvnějšku neměl větší starosti, problémy. Pomoci mu nedokážu,proto jako světýlka naděje vidím léčebny, ano i tu bohnickou, na kterou si i jiní lidé stěžují. Vím, že nejvíce je to o lidech, zdravotníci mohou mít i lidskost, nebo trpí syndromem vyhoření a chovají se neadekvátně. A ten beton, prostředí je o tom, že psychiatrie je v této zemi Popelkou.
Aleno, také se domnívám, že lidé, kteří čtou toto fórum a mají s alkoholem problémy, se spíše z toho dostanou, protože se aktivně zajímají, jak ze závislosti ven. Prostě nejsou ztraceni. Nedovedu si to představit, jak děsivá je závislost uvnitř duše člověka, ale je to i tom, že se ta nemoc nemá podceňovat a vše řešit. Každému vyhovuje něco jiného, jen se obávám, aby na zoufalství alkoholiků a jejich blízkých někdo nevydělával, neslučuje se to s mými etickými požadavky na léčení. A to nejlepší, t.j. AA je zdarma!!Je to jen zase o lidech! Vše dobré!
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17038
Re: Pochopení x polovojenský režim Před 10 rok, 2 měsíce  
Bydlím v Bohnicích přímo proti dnes už nemocnici.Je tam nádherný park,kostel,farma,která pomáhá jako terapie pro různě nemocné klienty.V areálu jsou procházky,které jsou balzámem nejen pro klienty,ale i pro nás oszatní.Není pravda,że se tam chodí po betonu,potkávám tam dosz často na vycházkách i klienty z oddělení závislostí,chodí s nimi i zdravotní doprovod.Je tam nádherný kostel,během roku se pořádají různé akce atd.Chápu,že v pavilonech 7 a 8 je přísný režim,ale to je asi dobře,protoże se tam klienti chodí léčit,mám za to,že tam chodí pro sebe,pŕece je tam nildo necpe proti jejich vůli.
Także to shrnu,na léčení jsem tam nebyla,nemohu soudit,ale okolí a procházky jsou opravdu balzám,popisoval to ve své knize i herec Miroslav Macháček,který se tam léčil.
Vera

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17039
Re: Pochopení x polovojenský režim Před 10 rok, 2 měsíce  
Omlouvám se za překlepy,psala jsem to v rychlosti.Všem nemocným přeji hodně zdraví,klid v duši a radost z každého střízlivéko dne.Nedávno zemřel jeden známý,byl to velmi pracovitý člověk,bohužel podlehl a nemohl se ze závislosti na alkoholu dostat,přesto że se opakovaně léčil.
Vera

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17046
Re: Pochopení x polovojenský režim Před 10 rok, 2 měsíce  
Já si spíš myslím, že pro každé stádium alkoholismu je potřeba jiná míra "polovojenského režimu". Stát bohužel nemá prostředky, aby tyto skupiny mohl dělit a uzpůsobovat jim péči. Také si myslím, že v domě paní Pancové pacient přijde o krutou realitu kam až se dá s alkoholem dojít a nepotká lidi, kteří opravdu padli až na samotné dno. A i když to zní divně i toto uvědomění je opravdu hodně! Navíc si myslím, že venku život není také žádný med a určitě není fér,takže trocha zátěže na psychiku neuškodí. Terapie dělají hodně, ale rozhodně nejsou vše.

Berte to jen jako můj osobní názor, pohled na léčbu s odstupem..

Možná že jsou Bohunice extrém nevím..
Jan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17047
Re: Pochopení x polovojenský režim Před 10 rok, 2 měsíce  
Jsem toho názoru,že nejdůležitější je najít motivaci sám za sebe a pro sebe.Najít odvahu začít situaci řešit a opravdu chtít přestat.Vědět,že tentokrát musím vynaložit veškeré úsilí k tomu abych abstinoval.Jinak-přiznat si holou skutečnost,bez příkras,holou pravdu JSEM ALKOHOLIK-ČKA!Potom je zcela jedno,v jaké léčebně se nacházím.Je to má zkušenost.Tentokrát jsem byla na tom tak zle,že jsem celou alkoholickou léčebnu absolvovala hned ve třech léčebnách.Nebyla jsem schopna dodržet program a režim,tak jsem byla vyloučena.Ihned tentýž den jsem nastoupila do druhé,kde jsem opět dojela.Ani v jednom případě však nešlo o porušení abstinence.Byla jsem rozhodnutá nepít a také rozhodnutá CELOU LÉČBU ABSOLVOVAT-A UDĚLALA JSEM PROTO MAXIMUM-I když s chybami-tak jsem měla vypatlaný mozek!Ale nevzdávala jsem to.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17049
Re: Pochopení x polovojenský režim Před 10 rok, 2 měsíce  
Když dáte do vyhledávače .....pl bohnice pavilon 8,uvidíte ,jak vilka vypadá.
Pokud se nepletu,tak soudím z knih od p.Plocové,že absolovovala léčbu zrovna v tomto pavilonu.Léčbu úspěšně dokončila a abstinuje.Pracovala potom jako terapeutka v bohnické léčebně,kde získala plno zkušeností a potom se osamostatnila.
Lékaŕi a personál bohnické léčebny určitě nemají zájem klienty šikanovat,chtějí pomáhat nemocným.Je to těžké být najednou v izolaci,ale venku je to mnohem těžší.
Ne každý je milý a příjemný,to může být vzájemné....lékař,pacient,terapeut,sestra atd.Věřím,že léčba v soukromém zařízení má jiné podmínky,ale ne každý má tolik peněz,aby si to mohl dovolit.
Vera

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17051
Re: Pochopení x polovojenský režim Před 10 rok, 2 měsíce  
Já osobně jsem léčbu absolvoval v Bílé Vodě a na každý opakovací pobyt tam se těším stejně jak na dovolenou. Mě tam bez nadsázky zachránily život a co se týče režimu - žádný režim není pro nás alkoholiky dost tvrdý. Kdybych věděl na 100% že to pomůže, nechal bych se tam i mlátit! Záleží na tom, jak moc chce člověk přestat! No a pokud jde někdo na léčení, ale není přesvědčený že přestat pít chce, jde tam podle mého názoru zbytečně.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17052
Re: Pochopení x polovojenský režim Před 10 rok, 2 měsíce  
Jenom dotaz,
psla jsi, že jdeš po 3 letech do zaměstnání...
Můžu se zeptat, cos ty 3 roky dělat. Nemohls sehnat práci?
Alena
alena
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter