Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: dotaz
#19531
Re: dotaz Před 9 rok, 10 měsíce  
At´vaše kamarádka jedná co nejpohotověji.I po této zkušenosti se může velice rychle otřepat a vzít své rozhodnutí zpět s tím,že bude věřit,a přesvědčovat druhé a tím sám sebe,že to tak zlé nebylo,že to ustál sám a hledat výmluvy proč nenastoupit.Akloholické mozky jsou fikané,tělo psychika tlačí na zdravý rozum a chce vítězit ta nemocná část,aby dostala svoji dávku stůj,co stůj.Ted´musí být ona nekompromisní a silná.I to,že léčbu nastoupí ještě nezaručuje,že se k pití opět nevrátí-je to progresivní a recidivní nemoc.Měl by se rozhodnout během léčby pro celoživotní doléčování.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19535
Re: dotaz Před 9 rok, 10 měsíce  
Anonym,

pár rokov po odliečení v PAL, vyvetraný a triezvy, som dostal otázku:
"Prečo si sa nepokúsil liečiť už skôr?"

Dnes to už viem,
- potreboval som vnútorne dozrieť,
prežiť si svoje a získať vlastnú empíriu.


Až potom som bol schopný úplne sa prijať:

- bez výhrad, taký ako/ý som = závislý alkoholik a odpúšťať.

(najmä sebe, čo je paradoxne ťažšie ako iným.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19544
Re: dotaz Před 9 rok, 10 měsíce  
S tím s Vámi souhlasím. On to přiznal začala se řešit psycholožka která už vyléčila známého. On však utek a opil se znova. včera ráno ho přivezla policie. V tu chvíly jsme zavrhly psycholožku a hned se začalo řešit okamžitý pževoz do Bohnic, Apolináře či Kosmonosy. Všude nám řekly, že je čekací lhůta. Ať přijde až bude střízlivý. Celý den nic nepil. Když jsme odjížděly tak byl už střízlivý. Při cestě tam, ale za jízdy vystoupil, že si na pumpě musí koupit cigarety. Samozřejmě si koupil pivo, ale i tak jsme v cestě pokračovaly. Když se dojelo do Bohnic tak s námi sepsaly zprávu, že se chce léčit, daly mu alkohol testr. Prostě vše s ním sepsaly. Nakonec nám řekly, ať si zavolají další den a domluví se vztupní prohlídka a zapíše se do čekací listiny. Když se přijíždělo do vesnice kde bydlíme tak vyskočil z auta a utekl do hospody. Samozřejmě se tam zřídil. Kamarád si ho vzal k sobě aby na to aspon nekoukaly jeho děti a jeho přítelkyně se konečně vyspala. Další den okamžitě přijel tatínek. Jeho maminka zařizuje všude možně okmžitý nástp do ňákého zařízení. Momentálně je u psycholožky s přítelkyní a tatínkem. Doufejme, že ta mu pomůže do té doby než bude moci nastoupit do ňákého zařízení. Jen chci dodat, že pláče jak moc chce přestat pít.... Ale, že to hrozně bolý. Že potřebuje pivo... Prostě si to moc přeje. Jen to asi bude těžké.. Doufám, že ta snaha všech lidí bude platná a, že se vyléčí...
Anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19545
Re: dotaz Před 9 rok, 10 měsíce  
Snaha všech nebude k ničemu, když v léčebně podepíše reverz, odejde.Nebudou ho tam zdržovat.Je to děsné, ta bezmoc.On je už otrok chlastu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19549
Re: dotaz Před 9 rok, 10 měsíce  
Anonym,
plač je odraz strachu z neznáma(a absťáku). Psychológ pomôže pripraviť psychiku na zmenu paradigmy/vzoru myslenia. Rozhodnutie musí prijať sám.


Sám som sa prepil až do posledného štádia ale rozhodol som sa liečiť a tak som sa uchránil od bolestivej smrti. Chápem tieto skraty a únik pred sebou a zodpovednosťou. Odďaľovanie nástupu liečby škodí všetkým ale najviac samotnému alkoholikovi.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19550
Re: dotaz Před 9 rok, 10 měsíce  
Já měla recidivu po 9letech.Rozpila jsem se tak,že nešla zastavit a upíjela jsem se opět sebedestrukčně k smrti.Doma jsem zůstat sama nemohla dostala jsem termín nástupu asi za 2 měsíce.Nastoupila jsem tedy po dohodě s psychiatričkou na detox.Tam jsem byla až do termínu nástupu na komplexní protialkoholní léčbu.Přiznám se že to za mně rozhodli také jiní lidé.Já nebyla schopna ničeho.Nebýt této pomoci,tak už jsu pod kytkama.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19554
Re: dotaz Před 9 rok, 10 měsíce  
V tomto s Vámi souhlasím. Samozřejmě psychyatrička se nestihla.. Totálně byla zasekaná Praha. On byl z toho hotový. Další cesta úplně k ničemu. Jeho sebevědomí spadlo naprosto na nulu. Zničilo ho to. Dorazilo se domů. Myslely jsme, že jsme vše schovaly co by mu mohlo ublížit kdyby ho náhodou napadlo cokoly vypít. Samozřejmě se nevědělo o acetonu co byl v kůlně. Naprosto zničený, že mu "nikdo" nechce pomoci to vypil. Sanitka ho okamžitě převezla a lékaři naštěstí nařídily převoz do Bohnic. On je již střízlivý a souhlasí. Jen doufám, že vydrží do samého konce... A před vámi všemi co si zažily toto klobouk dolů. Když jsem ho viděla tak bylo naprosto jasné jak moc to je těžké. Jak moc je těžké s tím chtíčem pít soupeřit.. A však paní Jana si myslím, že má také pravdu. Podpora a pomoc lidí okolo mu musí hodně pomoci..
anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19557
Re: dotaz Před 9 rok, 10 měsíce  
Anonym,
je to acetónová tragédia s happy end-om - v rukách odborníkov.

Prajem úspešnú liečbu! - (prestať bojovať, odovzdať závislosť a prijať sám seba v nahej pravde.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19559
Re: dotaz Před 9 rok, 10 měsíce  
Co je hodně důležité?Vědět,že se to také nemusí podařit po ukončené léčbě.Nikdy není zaručeno,že vůbec celou léčbu řádně absolvuje a už vůbec ne,že se to podaří.Nejdůležitější pro každého,kdo se rozhodne pomoci je zbavit se jakéhokoliv očekávání.Ovšem,když se nebude dařit a druhý bude opětovně pít,vědět sám pro sebe-pro svůj vlastní klid,že jsem udělala proto vše.Tím může v klidu volit rozchod,rozvod a další záležitosti.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19661
Re: dotaz Před 9 rok, 10 měsíce  
On se rozhodl být doma. V nemocnici podepsal papír, že bude docházet k psychologovy. Už to bude týden a on skutečně nepije... Samozřejmě vím a stoprocentně to ví i jeho přítelkyně, že je to nemoc na celý život a, že nikdo jí nedá stoprocentní jistotu toho, že se to nevrátí.. Každopádně budu věřit či doufat v to, že to dopadne dobře.. Je to dobrý člověk a nepřála bych mu nic ošklivého.. Jen doufám, že pokud je někde podobný problém tak, že to dopaddne stejně dobře jako tady u nás.. :)Co mohu poradit. Chce to trpělivost, trpělivost a zase trpělivost. Ten člověk v opilosti řekně tak moc ošklivého, ale nesmíte si to brát osobně... Je to pouze jeho bezmoc...
anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter