Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: léčebna
#6998
Re: léčebna Před 12 rok, 7 měsíce  
Ahoj Beppe, nejprve přijmi gratulaci, doufám, že i nadále abstinuješ. Ráda bych se tě zeptala, jestli se za pobyt v léčebně platí stejně, jako v nemocnici a nebo je tam jiná taxa? Musí ti dát obvodní lékař nějaké doporučení nebo se lze do léčebny dostat i jiným způsobem? A máš nárok na nemocenskou? Celé 3 měsíce? A jak je to s doléčováním, když alkoholik po ústavní léčbě ještě dochází do denního stacionáře, také může být na nemocenské?
Já vím, je to moc otázek najednou, omlouvám se a předem díky za odpověď. Sabina
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6999
Re: léčebna Před 12 rok, 7 měsíce  
Sabi, za pobyt v léčebně je stejná taxa jako za pobyt v nemocnici, tj.zatím 60Kč. Po celou dobu je vyplácena nemocenská a i doléčovací program je hrazen. Je potřeba mít i nadále neschopenku. Já sama jsem byla přímo na AT ambulanci, kam jsem následně poslala tzv"motivační dopis", proč chci léčbu podstoupit. U obvodního jsem žádat nemusela. Snad ti to takhle stačí.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7000
Re: léčebna Před 12 rok, 7 měsíce  
Aničko, děkuju za rychlou odpověď. Slyšela jsem, že čekací lhůty jsou dlouhé, což je docela problém, ale snad se s tím zdárně poperu. Zatím všichni držte palce, bude to potřeba. Ještě jednou dík!! Sabina
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7001
Re: léčebna Před 12 rok, 7 měsíce  
Ty čekací doby jsou jak kde a jak kdy. Ale jestli už jsi se rozhodla jít tak to už je první pozitivní krok něco dělat. Víš to taky k nám patří mít všechno hned. Napiju se a do 10 minut je "dobře". Zatím se prostě v klidu připravíš. Někdo tam jde rovnou z psychiatrie a všechny věci mu teprv dovezou. Jestli se můžu zeptat, kam půjdeš ? Je to těžké, hlavně ten začátek, ale vydrž. Mě nebylo dobře a to nejen z pití. Léčebna mě změnila a teď je ze mě úplně jiný člověk.
Sabi, drž se, budu na tebe myslet.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7002
Re: léčebna Před 12 rok, 7 měsíce  
Aničko, já mám to štěstí, že mě alkohol vůbec nic neříká a to neštěstí, že jsem si našla přítele - a ten už je bohužel v posledním stadiu. Ve čtvrtek mi volali z jeho zaměstnání, že na 98% dostane výpověď, protože nejen, že už ani "nezdobí", ale spíš škodí. Kdysi docházel na terapii k výbornému terapeutovi, tak jsem za ním běžela na poradu. Řekl mi, že už je to opravdu na hraně a jeho jediná šance je, jít do léčebny. To by snad mohlo oddálit výpověď. Má hypotéku a ještě platí alimenty. Zítra se snad uvidíme, doufejme, že bude na tolik střízlivý, aby mi rozuměl, co mu říkám. Mám ho moc ráda, ale tolik rozumu mám, že k sobě do bytu si ho nenastěhuju, i když mu hrozí, že bude bezdomovec. Musí si sám zvolit cestu. Pokud se vydá tou správnou, bude mít mojí plnou podporu. Proto také sháním informace, abych ho mohla trošku tím správným směrem popostrčit . Aničko, moc děkuju za info!
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7003
Re: léčebna Před 12 rok, 7 měsíce  
Já jen dodávám, že lidi v hmotné nouzi někde v léčebně neplatí ani 1 Kč, někde jen symbolicky 5 Kč za den.Neplatí se už těch 100Kč , jako nemocnici?Čekací doba je různá,můžeš čekat den, taky měsíc, podle toho, kdy se uvolní místo, hodně pacientů utíká, odchází na reverz, je to nepředvídatelné.Někde trvá léčba 3 měsíce, někde 6 měsíců, dokud jsi v léčebně máš to na nemocenku, doléčování asi ne, záleží na obvodním lékaři.Nyní začíná být v léčebnách plno, stahují se tam hodně lidé, co žijí na ulici, tak jdou za teplem.Přežít zimu.Já jsem vděčná za všechno, co tam pro mě udělali, pomohli mě!Chtěla jsem zdrhnout několikrát, vydržela jsem, a jsem moc ráda.Uvědom si, že nikdo tam Tě netouží buzerovat, šikanovat, že ty "nesmyslné " zákazy, příkazy mají smysl!!!!!Vydrž!Bude dobře!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7005
Re: léčebna Před 12 rok, 7 měsíce  
Tak to je dobře, že pro něho něco chceš ještě dělat. Určitě je na tom hodně špatně, ale on už pije, že musí. To rozhodnutí, jít do léčbny je na něm. I když je na tom hodně zle, tak se z toho může dostat. Mě bylo taky moc zle a to nejen z alkoholu a teď to budou téměř tři roky co nejenže nepiju, ale užívám si života úplně jinak. Přeji ti moc sil. Ale nezapoměň chránit sama sebe, tvůj přítel má možnost a šanci se z toho dostat, ale ten krok je na něm. Ty si jen stanov hranice, za které už nepůjdeš.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7008
Re: léčebna Před 12 rok, 7 měsíce  
Aničko, já to vím. Děkuju za podporu. Střízlivý je moc hodný kluk, stojí mi za to bojovat. Jeho terapeut mi řekl, že musí padnout až na dno a pak se buď zvedne a nebo je konec. Myslím si, že bychom mohli tvořit dokonalý pár - já abstinent z přesvědčení a on - abstinující alkoholik . Sabina
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7009
Re: léčebna Před 12 rok, 7 měsíce  
Aničko vím jak ti asi musí být sama sem si tím samím prošla asi před měsícem. Ale pak sem manžela objednala k psychologovi a ten si s nim promluvil a mělo to takoví účinek že se druhý den telefonicky objednal na vstupní pohovor do léčebny kterou mu psycholog doporučil. Pohovor měl 13.9. a týden na to již nastupoval na odd. detoxu a po týdnu na léčebnu závislosti v Praze na apolináři. A již má za sebou skoro měsíc léčení a sám řekl že lituje že nenastoupil dříve. Pokud by sis chtěla o tom promluvit klidně mě kontaktuj na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Lída

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7119
Re: léčebna Před 12 rok, 6 měsíce  
Ahoj všichni, máte někdo zkušenost s léčebnou v Jemnici? Dík za odpověď. S.
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter