Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Prosím o radu
#8904
Re: Prosím o radu Před 11 rok, 12 měsíce  
Má tohle vůbec nějaký smysl, když on to takhle cítí? Jsme domluveni, že pokud nevydrží léčení a začne znvu pít, bude následovat rozvod.
Strašně si přeju, aby to vyšlo, ale pokud ne, nedá se nic dělat. Vyhrožovala jsem už všelijak, ale tentokrát jsem opravdu rozhodnutá a on to moje odhodlání cítí, jinak už by byl dávno doma. Jak ho můžu podpořit? Je mi jasné, že nemůžu fňukat s ním, ale co mám pořád dokola odpovídat na ty otázky? Je prostě na dně. On už jednou s pitím přestal, ale vdržel asi jen dva roky a začal znovu. Několikrát se mu podařilo nepít třeba dva, tři měsíce. Dokázal to sám a doma, takže ani proto si myslí, že léčebna je nanic, protože nepít tři měsíce není problém.
xy

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8905
Re: Prosím o radu Před 11 rok, 12 měsíce  
Kecá.Chce domů.Nemá v sobě žádnou pokoru, chuť přestat pít, bojí se léčby.......jen ať si tam vydrží neřeší něco, čemu zatím nerozumí, léčení dokončí.Je to opravdu divné, že by ho nechali tak dlouho na Detoxu, v které je léčebně?Já bych opravdu věřila lékařům v léčebně, ne jemu.Chce u Vás vyvolat lítost, souhlas, aby šel domů.Určitě s ním nesouhlaste, nelitujte ho, sama si najděte Al-anon poblíž bydliště, pochopíte lépe jeho finty, chování, brečení.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8951
Re: Prosím o radu Před 11 rok, 12 měsíce  
Dobrý večer,
dnes jsem byla na první návštěvě a opravdu musím uznat, že tak hrozně to zas opravdu nevypadá. Ostatní pacienti hráli na zahradě něco jako tenis, normálně komunikovali a bavili se, byli veselí. Problém je určitě v manželovi a ne v léčebně. On už neumí žít ve společnosti, sám se z ní vyčlenil a izoloval. Stydí se sám za sebe. Doma už jen pil, spal a střídal i-net s TV.
Dobrá zpráva je, že už byl přeřazen do komunity. Má hned lepší náladu. Dokáže se radovat třeba jen z hoho, že mají klíč na WC, což na psychyatrii nebylo. Kdyby si tam těch 14-dní neodžil, neocenil by to. Hned zítra jedou na výlet, program už bude bohatší, tak snad je vše na dobré cestě.
Libuško, děkuji za tvoje předchozí, pro mně velmi cenné informace a názory.
xy

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8954
Re: Prosím o radu Před 11 rok, 12 měsíce  
To je přesně smysl léčebny.Sáhnout si na dno, pak najít pokoru, vážit si maličkostí.Neboj, na druhé návštěvě už bude mít kamarády, bude úplně jiný, Ty mu dej najevo, že si vážíš toho, že tam je, zdůrazňuj, že je tam hlavně kvůli sobě!!A že se těšíš na budoucnost bez chlastu.Přeji Vám oběma, aby se zadařilo!!Život bude úplně jinačí, lepší!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9038
Re: Prosím o radu Před 11 rok, 11 měsíce  
Líbo, Vy byste mohla dělat z fleku terapeuta, moc tady těm lidem pomáháte, neberete si servítky a řeknete jak to je, přitom je ve Vás pokora a poctivost...já taky děkuju, máte můj respekt.
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9042
Re: Prosím o radu Před 11 rok, 11 měsíce  
Martino, já už jsem mohla jít na nějaký kurz terapeutů.Odmítla jsem to, a to proto, že-terapeut jen kýve, souhlasí, možná ani neposlouchá, dělá svou práci pro peníze, musí!!být slušný.Já jistě nepřikyvuji, sama jsem si prošla alkoholickým dnem, dost často poznám ty kecy, lži, oblbování hned, a klidně řeknu dotyčnému, aby nelhal, že chce stejně chlastat dál, a ať mě teda nezdržuje, použiji i sprosté slovo, někdo se urazí, nafoukne, ale většina se vrátí, funguje to.Přeji každému, aby začal abstinovat, nedopadl jako já, když jsem umírala díky alkoholu, vím, jak je přetěžké lézt z toho dna.A Tak!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9044
Re: Prosím o radu Před 11 rok, 11 měsíce  
Máte v sobě sílu a disciplinovanost, a pokud člověkam dobře odhadnete, pak jste i dobrý psycholog.
Jste dobrá, osm let abstinovat.
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9045
Re: Prosím o radu Před 11 rok, 11 měsíce  
Znám lepší abstinenty, drží se desítky let, nepijí a libují si, jak si dobře žijí.A nepiji kvůli svému lepšímu životu, takže je to normál, ne?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9058
Re: Prosím o radu Před 11 rok, 11 měsíce  
A taky je to zkušenost, nejsem psycholog, mluvím denně s alkoholikama, znám ty finty, kecy..výmluvy.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter