Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...78910111213...19
Dolů
Téma: Prestal som piť.
#12345
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 5 měsíce  
Martine, nedávno jsem založila tady téma "lze pít i bez pomoci?" Dnes je můj 12tý den co nepiji a taky nemám nějaké šílené absťáky, ale dneska jsem si přečetla tvůj příběh od začátku a musím přiznat , že jsi mi dodal sílu, že to jde.Já jsem taky přesvědčena , že to zvládnu a tak jako ty mám 29 roků. Takže zavčas přestat dokud to jde, máme život před sebou. Jinak taky jsem pila jen po večer obden, nestačilo mi jen trochu, říkala jsem buď nepiju vůbec anebo hodně.
Sandra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12347
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 5 měsíce  
Sandra napsal:
Martine, nedávno jsem založila tady téma "lze pít i bez pomoci?" Dnes je můj 12tý den co nepiji a taky nemám nějaké šílené absťáky, ale dneska jsem si přečetla tvůj příběh od začátku a musím přiznat , že jsi mi dodal sílu, že to jde.Já jsem taky přesvědčena , že to zvládnu a tak jako ty mám 29 roků. Takže zavčas přestat dokud to jde, máme život před sebou. Jinak taky jsem pila jen po večer obden, nestačilo mi jen trochu, říkala jsem buď nepiju vůbec anebo hodně.

Ahoj Sandro, vidim ze jsi v podobnem veku, me je 31 let, myslim ze mas velkou sanci zvladnout to sama, ja nepiju 124. den, jde vsechno kdyz se chce!Drzim palce
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12350
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 5 měsíce  
KOukam,ze jsme holciny skoro ve stejnem veku,me je 35:-)).Jessie,gratuluju ke 124dnum,je to krasny,jsi dobra,ja nemam o moc vic,ale tentokrat to snad dam.Nakonec jsem si nechala od lekare predepsat Campral a dal mi i na nejaky cas antidepresiva.Sice jsem zadne depky nemela,ale pry to hodne pomaha snizit chut na alkohol.Zatim to funguje,chute opravdu nemam-to se to pak abstinuje ).Ne,nechci to zlehcovat,samozrejme na sobe taky makam a odkryvam priciny uvnitr sebe.Chodim k terapeutce se specializaci na zavislost a delam Kroky v AA.Jsem klidnejsi,vyrovnanejsi,zivot me strasne bavi.Jsem vdecna za kazde rano,kdy vstanu plna energie,vazim si toho,neberu veci jen tak,jsem opravdu vdecna za vse,co mam.S manzelem jsme se prestali hadat,sice jsme se malokdy spis vubec nehadali kvuli alkoholu,stejne za to ale alkohol neprimo mohl.Moje nervova soustava byla podrazdena,pretizena a to vedlo k hadkam.Proste bych strizlivost nevymnenila,je mi fakt krasne:-)),pa Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12367
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 5 měsíce  
Martin napsal:
Dnes sa mi sníval zaujímavý sen.Bol som na návšteve u kamoša a ponúkal ma pivom.Povedal som mu, že som prestal piť. A on na to,že prečo, že veď nech si dám jedno pivo a neblbnem.Tak som mu vysvetlil,že presne ako som kedysi piť začal,tak som teraz prestal.A to pivo som si nedal..

Viem,že tu niektorí písali, že sa mi bude snívať o tom,že chlastám,snívalo sa níekedy niekomu o tom,že si nedal?
Martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12368
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahojte. Reagujem na otázku Martina o sne o pití. Hlavne na začiatku abstinencie, ale tu hovorím a prvých rokoch, som mal stabilne sny o tom, že som sa napil. Na začiatku som pocitoval úlavu, pretože asi alkhol chýbal mojmu organizmu a neskor ma to začalo už v priebehu sna mrziet, že prečo som sa napil, pretože somsi uvedomoval v sne, že už nepijem. Odborníci toto pitie v snoch nazývajú suchou recidívou. Neskor, som ale odmietol aj vo sne ponuknutý alkohol, tak ako to robím v bežnom živote. Takže Martin, si na dobrej ceste, vydrž prosím ta, lebo kadžý návrat ta vrhne ešte nižšie na šikmej ploche a stále je tažšie postavit sa na nohy. Ja som 27ročný abstinent, mal som 28 rokov, kedy som sa liečil na Červenom Dvore a musímpovedat, že to bola najdoležitejšia škola, ktorú som počas mojho života absolvoval Dnes mám 54 rokov, odvtedy som sa vela naučil o drogách a závislostiach, mnohým som z nich pomohol vlastnými skusenostami a naštastie somsa nikdy k pitiu nevrátil. Vem, zdá sa že tu píšem ako o nejakej jedoduchej ceste ale nie je to vobec jednoduché Abstiencia po liečbe vyžaduje neustálu starostlilvost o sebe samého, zmenu živoných postojov, návykov, priatelov a ešte mnoho vecí, ktoré z neistého odliečenéh alkholika, vytvoria zase pevnú osobnost. Podla vlastných skúseností tento návrat trval asi tri roky. Rád poradím tomu, kto to potrebuje.
Štefan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12371
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 5 měsíce  
Dnes sem měl zase sen o pití,v poslední době častěji.Je to asi rok a půl co nepiju a první tři měsíce byly kruté než jsem se dal do kupy,a ty sny,chutě,pak se to nějak všecko ztišilo.Po několika měsících relativního klidu mám zas ty sny,chutě ani tak nee,pořád se mně zdá jak piju jedno pivo na ex a po probuzení su v šoku,že je to realita.Vrací se to,otravuje to v tom spánku,to mně štve.
Většinou se na spánek těším,zdává se mi něco pěkného,řekni su,odpočinu a mám také sny o jiném prostředí,že je mně tam fajn,jsem tam na návštěvě a zase se probudím,pomalu odtamtud odcházím,všecko mizí...Pokud na mně nedolehne eště minulost,současnost-ne to o tom alkoholu,a nemůžu usnout nebo se probudím a zase si na něco vzpomenu,to mně taky v noci hodně tíží.
Prášky na spaní nemůžu,musím být vlastně ve střehu...složité
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12435
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 5 měsíce  
Nazdar alkáči.

Tak sú to 4 mesiace, čo úplne abstinujem - ak nepočítam pár nealko pív a tiramisu s amaretom

Ide to stále pohodovo, žiadne problémy, nič, čo by sa dalo nazvať serióznym cravingom. Občas ma stále prepadne chuť na červené víno, ale nie je to nič také, čo by ma vyviedlo z rovnováhy.

Paradoxné je, že keď som v krčme alebo na večierku, ktorých je koncom roka celá kopa, tak ma ani nenapadne,aby som sa napil.Asi je to tým,že je to tam plné amatérskych opilcov,ku ktorým som sa vždy akosi automaticky nezaraďoval

Tak asi toľko nateraz
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12436
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 5 měsíce  
Martine časem to odezní.Vyžaduje to trpělivost se sebou i když věřím,že to vůbec není příjemné.Věřím,že se člověk potřebuje pořádně vyspat.Pokus se před spaním naladit na příjemné sny.Relaxační technikou,vhodnou četbou,klidnou hudbou a vlastními představami něčeho pro tebe příjemného.Můžeš zkusit na noc MEDUŃKOVÝ ČAJ.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12437
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 5 měsíce  
Vyspím sa vždy veľmi dobre, to je to úplne najlepšie na nepití - kvalita spánku je neporovnateľná s tým, čo bolo keď som pravidelne pil. Najhoršie to vždy bolo, keď som sa opil len tak normálne a nadránom som začal triezveť, takže som sa zobudil o 3-4tej ráno a kým som šiel do roboty, tak sa mi nedalo zaspať.
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12438
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 5 měsíce  
Znám to taky.To už jsou absťáky,které budí a nedovolí usnout.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78910111213...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter