Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...14
Dolů
Téma: Takovy chci i nadale byt???
#11907
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 5 měsíce  
NMic se nemá přehánět-tak s rozumem.Když už s rozumem nejde pít:At´pak nesvítíš,jak žárovka.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11961
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj, porad na vas myslim, porad sem cistej, porad bojuju.
Tenhle tyden, sem opet odolal, tentokrat bez vetsich problemu, sem pri navratu z prace potkal u domu souseda Rumuna, se kterym sem se uz tolikrat namazal.. Jako vzdycky sem se zastavil na pokec, kdyz uz se nahodou potkame, (chodi kourit pred barak) opet nezklamal a po otazce jak to jde nasledovala jestli si dam pivko, a ja taky nezklamal, uplne normalne sem mu rekl ze ne, dekuju, prestal sem pit, bo mi to dela problemy. Koukal, driv by nase nahodny schledani, koncilo zhruba o pulnoci kdy by jsme byly docela na srot. V tu chvily to bylo pro me prirozeny, fixuju si to ted do mysli porad, to ze v zadnym pripade nepiju.
Tentokrat zadna krizovka, nemel sem na to vubec naladu ani chut, ne jako pred dvema tydny, kdy sem se skoro napil, to byla krize, a ted sem mooc rad ze to dopadlo jak to dopadlo, a jsem v nedeli presne prvni mesic v celku, po dlouhy dobe absolutne suchej.
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
#11964
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 5 měsíce  
No, vidíš, jde to.Jsi na sebe pyšný, viď, měj radost, je to takové malé vítěství, štěstíčko.To je dobře.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12048
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 5 měsíce  
Dekuju Libu! S odstupem par dni, zjistuju, ze to byla jedna vyhrana bitva z obrovsky dozivotni valky.. Kdyz to nazvu takhle, beha mraz po zadech.. Jeste sem neslysel o nikom, ze by celej zivot jenom vyhraval..
V boji s chlastem ale jo, sou takovy.. Ja teda jeste ne.. Ted sme meli nejaky debaty v Jiriho vlakne, uz mu to tam nechci dal hnojit, beztak pevne verim, ze uz je to za nami..?
Tak me napada, jestli tu na fore existuje TEMA nebo Vlakno volnej pokec nebo tak???
Treba bych ho i zalozil, nebo nekdo z Vas?
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
#12052
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj Mirku,az ted jsme narazila na tenhle tvuj prispevek-gratuluju,kazde odmitnuti v pocatcich abstinence v situacich,kdy jsme normalne pili je velke vitezstvi.Jen prosim pozor,alkohol je svine vychytrala,v klidu si ceka a mezi tim si masti svaly,aby zautocil,az prijde jeho chvile.Vi,ze ted mas dobre nakroceno,tak setri sily,zbytecne se nevysiluje,trpelive,jako divoka selma ceka na svou prilezitost.Kdyby to na tebe v budoucnu zas nekdy prislo-a ze 100%prijde,slib si treba,ze nez si pujdes neco koupit,zavolas nekomu-Libusce,Jane-ty uz budou vedet,jak te z toho dostat.Moc ti fandim a drzim palce!!!Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12398
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 4 měsíce  
Zkus vyhledat odbornoupomoc. Nebo to zkus řešit sportem. Osobně si myslím že sport by ti mohl pomoc. Ale musíš mít pevnou vůli. Zkoušel jsi třeba delší běh nebo posilovnu? pokaždé když budeš mít chuť se napít jdi ven a běhej do vyčerpání a celou tu dobu buď na sebe naštvaný. říkej si všechny hnusné věci co děláš a tím více běhej. Uleví se ti. Při běhání nebo posilovně když člověk zatěžuje svaly se nejlépe přemýšlí. Taky tě to může dobře naplňovat. Myslím si že časem by se tvá závislost mohla přenést z alhoholu na sport. Pak budeš mít chuť...ale běhat, ne chlastat běh je jako droga. Sám jsem začal místo pití sportovat a věř mi..je to neskutečná změna k lepšímu a výhra. Držím palce!
Standa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12408
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahoj všem. Četl jsem rady Standy a opravdu bych chtěl vědět jestli jemu to takto zabírá...Mám vlastní zkušenost. Před několika lety jsem podobně zkoušel přestat pít. Sportoval jsem do roztrhání těla. Dělal jsem fitbox,spining,vytrvalostní běh,kolo,volejbal. Uběhl jsem maraton a štastný a emocionálně nabitý nabitý jsem se opil druhý den. Proč?Proč?Proč?
Jsem chronický, nevyléčitelný alkoholik. Mám fyzickou i mentální nemoc.
Fyzickou proto, že mám alergii na alkohol. Jakmile se napiju první skleničku - spustí se reakce, kterou nedokážu ovládnout. Podobně jako člověk alergický na ovoce. Když sní ananas spustí se reakce v podobě třeba vyrážky. Moje tělo reaguje na alkohol žádostivostí(craving).
Mentální nemoc proto, že nemám kontrolu nad svými emocemi,mám vztahové problémy,mám deprese, pocity viny,jsem často bezradný,nešťastný,zlostný.
I když přestanu pít s předsevzetím UŽ NIKDY!- hned začnu být popudlivý,nespokojený,neklidný. V určitém okamžiku přestanu rozlišovat co je lež a co je pravda,zapomenu co všechno mi chlast vzal a zase se napiju a nemám sílu udržet si svoji střízlivost.
Před více jak třemi lety jsem šel na mítink AA a dostal jsem informaci, že EXISTUJE JEDNO ŘEŠENÍ! Rozhodl jsem se jít ve své změně života alkoholika do krajnosti. Pustil jsem se do programu Anonymních alkoholiků. Prožil jsem zázrak. Nemám chuť se napít! Toužím po střízlivém životě! Jsem svobodný! I když nevyléčitelně nemocný.Sportuji pořád a rád, ale není to to nejdůležitější!
Jmenuji se Standa a jsem uzdravující se alkoholik s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12469
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 4 měsíce  
Včera jsme měli AA Vánoční.Konstatovali jsme všichni, jak je ta střízlivost bezvadná, co dokážeme bez alkoholu, a byly to samé plusy.K životu patří problémy, rozchody, nemoc, trápení, ale jde to řešit bez pití, neutíkat , neschovávat se, stejně se jednou vše musí řešit,a tak žijeme, nepijeme, a je nám dobře, někdy blbě, ale lépe to snášíme.Ke starostem nepřidáváme ještě chlast.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12473
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahojte. Asi ste si všimli, že Miroslav sa stratil, asi tri týždne nekomunikuje. Ja by som rád vedel, že čo sa s ním stalo.
Asi nemusím dlho hádat, že zrejme jeho snaženie skončilo neúspechom. V jeho prípade nevidím ružovo, že sa snaží bojovat s alkoholom vlastnými silam. Bez dlhodobej ústavnej liečby asi nemá šancu, Keby si to prečítal, Miroslav, prehodnot svoje plány týmto smerom, lebo můžeš stratit všetko, asi sám si na to krátky. to, že si písal, znamenalo, že hladáš oporu a pomoc, ale to, že sa to nevydarilo tiež bolo pravdepodobné. Tak sa netráp, tvoja choroba je silnejšia , ako ty, potrebuješ dlhodobú liečbu, bud sa k nej rozhodneš, alebo budeš dalej blúdit v pekle.Nech ti nový rok donesie nové presvedčenie, že s chlastom chceš skončit, nech to sotjí čo stojí. Príjemné vianoce a jeden lepší rok... Štefan
Stefan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12474
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahoj všichni.Ten čas strašně pomalu ubíhá.Aspon´mně.Nemůžu se dočkat až už konečně bude 7.1.a nastoupím do Apolináře.Jinak se držím dá se říct že bez větších problémů.Za chvíli jedu na AA tak se těším jak malá holka.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter