Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...111
Dolů
Téma: Tak jsem opět začal
#1213
Re: Tak jsem opět začal Před 13 rok, 9 měsíce  
Jak z profesního hlediska?Zajdi třeba do Prahy, tam budeš naprosto anonymní, scházejí se každý den i přes víkend.Sám to prostě nezvládneš.Chybí Ti trocha pokory.Bez urážení, můžeš zkoušet několikrát sám abstinovat, až najednou sešup, dno, konečná.Vůbec Tě nechci strašit, je to tak, zažila jsem si to.Náhodou jsem se z toho dna dostala, nejsem sama tak dobrá, nejde se z něj vyhrabat bez pomoci.Na AA tu hodinku zvládneš, pochopíš, o čem ten alkoholismus je!Nevíš to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1214
Re: Tak jsem opět začal Před 13 rok, 9 měsíce  
Pokora na mně nezabírá, já mám pokoru vůči jinejm lidem, ale na sebe sem tvrdej. Já jsem si to způsobil, já s tím musím bojovat. Jinak ještě jsem se nepropil na dno (jako že bych o všechno přišel).Ale jsem na moc špatný cestě. Mám fungující rodinu (rodiče, mladší bratr), která mi pomáhá, o problémů ví a snažíme se to řešit. Ono, já si to spíš potřebuju srovnat v hlavě. Už jsem takhle sekl s perníkem. Prostě jednoho dne jsem si řekl, poté co jsem viděl "kolegu", kterej v tom už lítal, že takhle nechci zkončit. A už tak 3 roky jsem čistej - prostě jsem to úplně vypustil. A i kdyby mi to někdo dával zadarmo, tak nechci.

Jo a profesně že nemůžu. Když budu muset, tak mi nic jiného nezbyde, ale zatím mám v práci pověst velmi úspěšného pracovníka. Jde mi spíš o čest, kterou jsem si v soukromí dost pošlapal. A já si už po ní šlapat nechci. A pokud to dokážu strašně moc tím zjískám. Nebudu se stydeť za to že jsem pil, ale budu na sebe velmi pyšnej, že jsem to dokázal.

Jo jinak se všem omlouvám za pravopisné chyby. Píšu co mě zrovna napadá a nekontroluji si to po sobě.

A ještě - tahle stránka by se mohla považovat za taková setkání AA.
Když mě něco trápí, tak to prostě napíšu, poslechnu si vaše rady a zkusím si z nich vzít něco pro sebe.

Takže zatím a zítra už to bude 1. týden co jsem opět v pohodě.
Honza

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1215
Re: Tak jsem opět začal Před 13 rok, 9 měsíce  
Ahoj Honzo,
vaše odhodlání je silné a pro mnohé velice povzbuzující. Moc Vám přeji úspěšnou cestu k cíli. Nevím, zda to pro vaši rodinu, která vám pomáhá není moc vyčerpávající, když vědí, že jsou na to sami. Doporučovala bych, aby se někdo z nich obrátil na odborníky. Tak bude do celé záležitosti vhled, který je opravdu potřeba, protože je odborný ( plný zkušeností) a nezúčastněný.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 10/07/2010 17:44 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1216
Re: Tak jsem opět začal Před 13 rok, 9 měsíce  
Jistě, je to Tvá věc, zbytečně si hraješ na hrdinu a zahráváš si.Na AA najdeš plno rad, fíglů, jak vydržet.Zrovna včera jsem se setkala s podobným klukem jako Ty, na koupališti.Chodí na áčka, nebyl v léčebně, a pomohli mu.Ony ty depky, chutě budou pořád, je to běh na celý život, neriskovala bych.Jestli jsi opravdu alkoholik.Můžeš být jen silný piják, to by bylo lehčí, dokázal bys to.Je to rozdíl, alkoholik má svou závislost vrozenou,fety, silné pití se naučíš dobře, odnaučíš lehčeji.Můžeš se toho zbavit, u vrozené nemoci jsi závislý až do smrti.Každopádně Ti přeji, abys vydržel.Kdyby!!!nastala recidiva, víš, kde tu pomoc hledat!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1217
Re: Tak jsem opět začal Před 13 rok, 9 měsíce  
Ahoj Líbo. Já právě nevím jestli sem alkoholik, nebo jen silný problémový piják. Jako třeba teď když nepiju, sidce občas mám chuť ale že bych měl nějaký extrémní absťáky, kocoviny, třes, delírka to nemám. Ale každopádně mě pití způsobuje ohromný problémy. Byl jsem schopnej nevědět třeba 3 dn co jsem dělal. Tak jsem si řek, že jsem alkoholik a začal to tak řešit. Jak říkám, nechci se propít na dno. Zatím mám fakt dobrou práci, rodina je sice našvaná, ale ještě v pohodě a začíná se mi slibně vyvíjet jeden vztah. Tak uvidíme. Jinak je to týden a zatím fakt v pohodě až na občasný chutě a slabší depky, které jsem rozehnal prací na svém hnízdě a jsem spokojený jak sem si to tady pěkně zařídil.

Já vždycky strašně pil, když jsem řešil nějaký problémy - školu, holky, drogy ... Prostě až do zapomění. Tehdy jsem si to mhl dovolit, teď když se již musím o vše starat sám tak to nejde. A to sem teď už snad pochopil.

Jinak na ČT1 je zajímavý pořad. Ze závislosti do nezávislosti - viz videoarchiv.

Jinak se držme, staojí to za to.
Honza

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1218
Re: Tak jsem opět začal Před 13 rok, 9 měsíce  
Právě, že můžeš být i kvarální alkoholik, což jsem byla já, měsíce jsem fungovala perfektně, najednou jsem si lízla něčeho, a bylo to, 3 dny v lihu.Protože jsem o dost starší než Ty, připomínáš mně mé začátky, výmluvy, že to zvládám, piju jen někdy a něco když se děje, pak se ty intervaly zkracovaly, přilítlo to dno, a byl skoro konec.Jen mně je divný, že se tak bráníš áčkům, hodinku 1x za týden posedět, slyšet!Pochopíš víc o alkoholismu....
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1219
Re: Tak jsem opět začal Před 13 rok, 9 měsíce  
Proč se bráním áčkům - Víš nechci aby se to dozvěděli u nás v práci. Asi by to pochopili a kdybych byl v pohodě, tak by mě podpořili, ale nechci nikomu nic vysvětlovat. Ten kdo ten problém neměl, ten ho nepochopí.

Jinak já se nevymlouvám - pití nezvládám, to vím. Jak se pozná ten kvartální alk. od pijáka. Já když nepiju, tak žádný fyzický potíže nemám, kromě toho že na to mám někdy chuť.

Píšeš že se ti intervali pití zkracovali, ale mě se během posledního roku a půl spíše natahovali. Nebo jsem celé měsíce zvládal pít jak se říká s rozumem. 2-3 pivka denně, neožrat se, ale pak přišli depky, samota a já se zlískal tak, že ani nevím jak jsem se dostal na záchytku.
Honza

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1220
Re: Tak jsem opět začal Před 13 rok, 9 měsíce  
No, že bys byl na AA by se neměl nikdo dozvědět, pravidlo tam je, že to co tam bylo řečeno, se nevynáší ven, čili, i když jsi tam byl, by se neměl nikdo dozvědět.Nevím, neumím takto posoudit, jestli jsi kvartální, nebo jen pijan, je to těžké.Každopádně sám cítíš, že chlast s Tebou něco špatného provádí, chceš s ním skončit.Ono vlastně je dobré, že máš jednu závislost už prožitou,víš jak na to,a áčka mají dobré rady, třeba to-jen dnes to vydržím, nenapiju se!Nebo když má chutě, zavolat druhému áčkaři, jistě Ti to pomůže zdolat.Však to zkusíš, aspoň za zvědavosti, v cizím městě, někde!uvidíš, posoudíš sám.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1221
Re: Tak jsem opět začal Před 13 rok, 9 měsíce  
Jako je možný že bych si jednou udělal výlet někam do okolí a tam to zkusil. Ale u nás ne. Ještě uvidím jak to budu zvládat. Já myslím že to pude.
Honza

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1222
Re: Tak jsem opět začal Před 13 rok, 9 měsíce  
Jasně, když se chce, jde všechno!Drž se, bude dobře!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...111
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter